Przemas15

Warto zostać rolnikiem ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sambochi    0

Przynajmniej jedna miła, ciepła odpowiedź :)

Tak jak mówisz, narazie chodze do szkoly wiec nie zamiaru kupowac ziemi na dniach :)

Narazie zajmuje sie tymi 2 ha i czekam az ziemia stanieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

ale też nie dołujcie go na starcie, podrzućcie lepiej pomysł.

kolega spróbuje i najwyżej się nieuda... w końcu człowiek uczy się na błędach :)

Sambochi musisz wiedzieć że jeśli chciałbyś jakoś prosperować musiałbyś mieć przynajmniej 30 ha czyli musiałbyś kupe forsy wpakować. na twoim miejscu ja bym poczekał bo na razie ona jest za droga.... my sami na razie wstrzymaliśmy się z kupnem mimo że jesteśmy dzierżawcami od wielu lat. do cholery ile ta ziemia może drożeć???

może na początek zrób coś z tymi dwoma ha, może jakieś uprawy EKO? :) ziemie póżniej dokupisz :)

Przynajmniej jedna miła, ciepła odpowiedź :)

Tak jak mówisz, narazie chodze do szkoly wiec nie zamiaru kupowac ziemi na dniach :)

Narazie zajmuje sie tymi 2 ha i czekam az ziemia stanieje :)

 

 

HAhaha śmieszni jestecie jak dzieci... a może wy to dzieci... ziema ztanieje już chyba kompletnie się nie znacie, inwestycja w ziemię to jest jedna z najlepszych sposobów na zarabianie kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Żebyś sie kolego nie ździwił że będzie tanieć. Będzie i to już nie długo.

 

Póki sa dopłaty nic nie będzie tanieć a czy i kiedy sie skończą jeszcz nie wiadomo

Aj dobra już nic nie będę mówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Wszystko zależy od regionu. tam gdzie jest silnie rozwinięta produkcja zwierzęca nawet bez dopłat ziemia nie będzie taniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zgadzam się że zależy to od regionu i rozwinięcia produkcji, ale chyba nie ma na AF człowieka który 5-7 lat temu by przewidział że ziemia będzie chodzić po 100 tyś za hektar...

 

rolnikursus jak cię tak kasa pali to kupuj. pogadamy za parę lat jak ja za twój dziś kupiony 1 ha kupię 10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

żeby cena spadła musiały by nastąpić jakieś klęski albo silne załamanie gospodarcze. Tylko wtedy skąd brać kasę na ta tania ziemię jak ci nic nie urośnie albo to co urośnie będzie mniej warte niż koszt wyprodukowania tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

ale chyba nie ma na AF człowieka który 5-7 lat temu by przewidział że ziemia będzie chodzić po 100 tyś za hektar...

 

 

Nie jestem rolnikiem ale temat mnie zaciekawił. Dla mnie cena za 1 hektar 100 tyś zł to kosmos. Powiedzmy że ktoś ma gospodarstwo 100 hektarów i prowadzi intensywną uprawę lub hodowlę. Sama ziemia jest warta 10 milionów zł (!!!); budynki, wyposażenia, zwierzęta itp. kolejne 10 milionów zł. czy możesz podać przykład gospodarstwa w Polsce o pow. 100 hektarów które jest oferowane na sprzedaż za 20 milionów zł?

 

Za 20 milionów zł (5 milionów EUR) jesteś w stanie kupić super posiadłość w każdym zakątku świata. Np winnicę we Francji z zameczkiem. Dlaczego Polska w cenie 100 tyś zł za hektar ziemi uprawnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

bez przesady ile jest miejsc w Polsce gdzie ziemia chodzi po 100 tys zł za hektar?

Mysle ze nie wiele wiec @eco-e bez przesady-u mnie w okolicy kupi spokojnie hektar ziemi za 10 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

zgadzam się że zależy to od regionu i rozwinięcia produkcji, ale chyba nie ma na AF człowieka który 5-7 lat temu by przewidział że ziemia będzie chodzić po 100 tyś za hektar...

 

rolnikursus jak cię tak kasa pali to kupuj. pogadamy za parę lat jak ja za twój dziś kupiony 1 ha kupię 10 :)

 

heh czekaj czekaj ;D ja będę teraz dokupwał ha a ty za x lat i zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie za x lat znowu o tym porozmawiamy ok? ;P

 

bez przesady ile jest miejsc w Polsce gdzie ziemia chodzi po 100 tys zł za hektar?

Mysle ze nie wiele wiec @eco-e bez przesady-u mnie w okolicy kupi spokojnie hektar ziemi za 10 tys.

 

za te 10 tyś to pewnie 5 i 6 klasa u mnie ziemia jest po 15tyś/zł/ha klasa 4/5 ceny moga dochodzić do 100tyś/zł ale to jest 1 klasa ziemi i to kupuje taki bizmesmen co ma dużo mamony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

W okolicach z intensywną uprawa warzyw i możliwoscia nawadniania cena 70-100 tyś. to norma. Cenę dyktuje lokalny rynek, a wiec popyt i podaż.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rolnikursus dobra ale przy piwku, ok? :)

 

wiecie słuchm różnych opini i to wszystko posrane jest... gadałem ostatnio ze znajomym i opowiadał jak był na jakimś wyjeżdzie na wschodzie polski i tam poruszyli temat ziemi... w niektórych rejonach ceny ziemii windują faktycznie panowie pod krawatem i z walizkami gotówki - nie będę wymieniał nazwisk ale jeden pan ma młyny, a pozostałych dwóch sprzedaje sprzęt rolniczy i żeby za dużo skarbóweczka nie dostała biorą każdą ziemie w kraju, a potem rolnikom wydzierżawiają oczywiście za freee... masakra co się dzieje....

 

ale wróćmy do tematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

heh czekaj czekaj ;D ja będę teraz dokupwał ha a ty za x lat i zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie za x lat znowu o tym porozmawiamy ok? ;P

 

 

 

za te 10 tyś to pewnie 5 i 6 klasa u mnie ziemia jest po 15tyś/zł/ha klasa 4/5 ceny moga dochodzić do 100tyś/zł ale to jest 1 klasa ziemi i to kupuje taki bizmesmen co ma dużo mamony

ziema to 3-4 klasa. a dokładniej od 3a do 4a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

rolnikursus dobra ale przy piwku, ok? :)

 

wiecie słuchm różnych opini i to wszystko posrane jest... gadałem ostatnio ze znajomym i opowiadał jak był na jakimś wyjeżdzie na wschodzie polski i tam poruszyli temat ziemi... w niektórych rejonach ceny ziemii windują faktycznie panowie pod krawatem i z walizkami gotówki - nie będę wymieniał nazwisk ale jeden pan ma młyny, a pozostałych dwóch sprzedaje sprzęt rolniczy i żeby za dużo skarbóweczka nie dostała biorą każdą ziemie w kraju, a potem rolnikom wydzierżawiają oczywiście za freee... masakra co się dzieje....

 

ale wróćmy do tematu :)

 

heh nie ma problemu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

żeby u mnie możan było ha kupic za 10 tyś to bym już dawno sobie kupał kilka może kilka naście a tak to zaczyna sie od 100 a kończy... w sumie to sie nie kończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

na to nie licz, zmienia moze tylko i wyłącznie zdrożec ;) ale powodzenia

Byś się zdziwił, że może stanieć. Wystarczy, że skończą się kredyty czy koniunktura w rolnictwie. Drugi czynnik, który może spowodować, że ziemia stanieje to kryzys który trwa i szybko nie zniknie. Kowalski, mający 5 ha po ojcu i pracujący w mieście, szybko sprzeda ziemię jeżeli straci pracę i szybko nie znajdzie kolejnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak ma głowę tam gdzie powinien to nie sprzeda bo ta ziemia z samych dopłat przynosi mu 5tys na rok + czynsz dzierżawny. Czyli na jedzenie i prąd już ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Zależy gdzie. Nie wszędzie rolnicy płacą dodatkowy czynsz i czy za 5 tys da się utrzymać rodzinę w mieście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie da się ale tak jak napisałem o jedzenie nie musi się już martwić a to już duża ulga dla budżetu domowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie chodzi mi o to że będzie sam obrabiał tą ziemię. Tylko o to że odda w dzierżawę i będzie miał czystą kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

A podpowiedzcie mi coś w takiej kwestii jestem Technikiem Weterynarii .... Tata chce mi przepisać gospodarstwo ... Szczerze nie mam na to wizji ale jak będzie taka potrzeba (stan zdrowia nie najlepszy) to ok... I teraz pytanie czy prowadząc własną działalność będąc na chwilę obecną na ZUSie, mogę tą działalność (inseminacja bydła itp) dalej prowadzić? I czy wogóle istnieje możliwość przepisania gospodarstwa na mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj