lamborghini105

Jaki wybrac pług

Polecane posty

Mam zamiar kupić nowy pług obrotowy na PROW do ciągnika o mocy 130-140km Posiadam pług zagonowy kverneland AB 100 spisuje się bardzo dobrze myślałem żeby kupić znów z tej marki ED 100 ale odbiega cenowo od pozostałych pługów i powiedzcie mi jak spisują się inne pługi i jakie są ich ceny???


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

a może poszukaj coś w dziedzinie overuma albo lemkena to moje zdanie ;)


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Polskie podobno ciężkie i jakość niedorównująca zachodnim, może z dolnej półki Voggel not?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że pługi z kvernelanda są bardzo drogie a zastanawiam się też nad Ouerum lub Lemken ale nie wiem na czym się oprzeć bo żadnego przy pracy nie widziałem a wy??


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Polskiego nie kupuj.Koledzy mają 4-5 letnie i zmieniają na zachodnie.Bo nie idzie orać nimi.Nie ma w nich nic dobrego oprócz ceny.

Lemken jest bardzo dobrym pługiem, ale trochę drogim.

Ja się dowiadywałem o 5 skib,z siłownikiem centrującym,przedpłużkami,i kołem [nie transportowym]to trzeba dać 55-60 tyś netto to za Lemkena,protingena,kuhn.Za Voggel nota poniżej 50 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki pług jest lepszy na ciężką ziemię ?

 

Jakie zabezpieczenia według was są najlepsze do pługa ?


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Zabezpieczenia to tylko resor lub sprężyna na pewno nie śruba bo raz walniesz w kamień i już lecisz zmieniać ;)

A możesz rozwinąć to stwierdzenie jaki pług lepszy na ciężką ziemię?

Chodzi o markę?jeśli tak to zobacz gregoire besson :)

Gregoire-besson


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

ja mam qveruma 2m szer. zabezpieczenia hydrauliczne, sąsiad ma kvernelanda em 100, to nasz kryje lepiej a porównanie mam bo mamy pola przez granicę i na jego widać z daleka że nie przykryte :] qverumy to bardzo solidne pługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Ja bym ci polecił lemkena bardzo dobre pługi. Sam mam 3 obrotową i jestem z niej zadowolony. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A co powiesz na firme Sukov?

Podobne ciezko ida ale elementy robocze bardzo wytrzymałe.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Polskiego nie kupuj.Koledzy mają 4-5 letnie i zmieniają na zachodnie.Bo nie idzie orać nimi.Nie ma w nich nic dobrego oprócz ceny.

Lemken jest bardzo dobrym pługiem, ale trochę drogim.

Ja się dowiadywałem o 5 skib,z siłownikiem centrującym,przedpłużkami,i kołem [nie transportowym]to trzeba dać 55-60 tyś netto to za Lemkena,protingena,kuhn.Za Voggel nota poniżej 50 tyś.

Wiesz, nie którzy użytkownicy sobie chwalą pługi StalTech. Nie wiem kto, bo gadalem z nim o tym pług u jakies 5 dni temu..miał go przy forterrze 11441 :( I mówi że ładnie orze. :)

Pozdrawiaam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziemia którą uprawiam to przeważnie 4 klasa i przeważnie teren bardzo górzysty przy oraniu jest taka glina że nie dokrywaja do siebie odkładnie trzeba uprawiać dzień po pracy jat troche przeschnie dlatego tez myślę nad wałem ale przy takich warunkach to nie wiem czy on w ogóle coś poradzi??

 

Jaszcze nie słyszałem o pługu Sukov.

Rudinho11 możesz mi podać typ tego lemkena??


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Jaki pług jest lepszy na ciężką ziemię ?

 

Jakie zabezpieczenia według was są najlepsze do pługa ?

Gregorie Besson (czy jak sie to pisze ) ma podwójną rame do przed-ostatniego korpusa i jeśli chodzi o najlepsze zabezpieczenie to hydrauliczne oczywiście .

I dodam od siebie wkurza mnie troche jak czytam takie żeczy jak " nie kupuj polskiego pługa bo nie da się nim orać "itd. :( wiecie co normalnie ręce opadają :) niechce mi się szukać ale kiedyś znalazłem test uni grudziądz 120 bz czy jakoś tak oczywiście był testowany przez niemieckie DLG i co?? Wypadł bardzo dobrze w porównaniu z kvernlandem (czy jakoś tak :)) linka do tego artykułu umieściłem w wątku unia grudziądz xxl (czy jakoś tak nie pamietam i szukać mi się nie chce) ale żeby sobie ktoś nie pomyślał że twierdzę że UG lepsza od kverka nie nie moim zdaniem wyroby UG są całkiem niezłe za całkiem przyzwoitą cenę , chcesz mieć świetny pług kup sobie zachodni będziesz mega zadowolony chcesz kupić sobie w miare dobry pług za przyzwoitą cene kup sobie UG . Tylko nie popadajmy w skarjności w stylu jakieś porównania UG do kverka , lemkena , rabe czy innych to tak jakby porównywać NH do Fendta to nie ta kasa i nie ten poziom Panowie pamiętajcie o tym . I odrobine patriotyzmu jeśli nie wiecie co kupić to kupcie polskie wiadomo dla czego ( niech kasa zostaje u nas a nie idzie do niemieckiej lub angielskiej kieszenie) Pozdro


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Andrzej uważam że powinno się kupować wyroby z naszego kraju o nie dorabiać innych ja tak zrobiłem z prasa miała być z krone a wziołem sipme Z 590/1 nie zbyt udany zakup a jeśli chodz o pługi myślę że nikt nie powinien skreślać innych każdy kupuje na co go stać.

Ja się zastanawiam nad pługiem z Lemkena, Kvernelanda, Owerum, Rabe lub Kuhna.

Najważniejsze jest to żeby dobrze przykrywał na ciężkiej ziemi.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniellll    3

Posiadam Kvernelanda ls95 5 skibowy do ciagnika NH135km i w tym roku poorałem 40ha i ani jeden kołek sie niescioł,płógi sa lekkie i lekko sie nimi orze . Polecam te marke :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Co do polskich pługów z Uni to mam 7 znajomych którzy mają te pługi.4 zmieniło po 3-4 latach na nowe lub używki 2 chce zmienić, a 1 chwali,ale on to co ma to wszystko chwali.

Nawet na forum czytałem o szczęśliwym posiadaczu nowej Uni która [jak się doczekał żeby wreszcie przywieźli]nie chciał orać i się okazało że cały był źle poustawiany a doregulowany był tekturą.Od razu pojechał z powrotem do Uni.

Co do Akpila to też oglądałem i nawet mi się podobał.Byłem kiedyś w Agromie Jawor i z handlowcem przy tym pługu i doszedł do nas właściciel nawet nie rocznego Akpila i jak na niego wyzywał.Pękł mu na pól.To było w tym roku.

I Co z tego że ja też chciałbym żeby moje pieniądze zostały w Polsce jak sami widzicie i słyszycie co z Polskimi maszynami robi się za parę lat użytkowania jak nie od razu po kupnie.

Widzicie co się dzieje z Polskimi rozsiewaczami do nawozu,jak wyglądają po paru latach.Oczywiście są wyjątki.Teściu teraz kupił 26 letni rozsiewacz Bredal 6 ton.Z fabryczną farbą trochę przyrdzewiały.Ja mam 21 letni RNW 3 tony hydrauliczny [mylony z RCW 3]od nowości.Po przyprowadzeniu z Agromy pomalowaliśmy go w środku jakimś mocnym podkładem.Wytrzymał 10 lat i pomalowałem go całego.W tym roku całego wypiaskowałem i zmieniłem podłogę,łańcuchy,talerze.Koszt 2900 zł.I mam nadzieje że wytrzyma z 10 lat, a użytkowany na średnio 50 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj