marekjsp

belarus 820

Polecane posty

aro321    103

weż sobie model 920 bo ma skrzynię synchro i będzie lepsza do tura, a ładowacz to z metal-fachu T-229 jest w dobrej cenie. Jak będziesz kupował to bierz z amortyzatorem hydraulicznym,l za***ista sprawa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

czy 820 poredzi sobie z plugiem staltech 4x40,gleby różne,raczej4klasa ale i glina się znajdzie.pytam bo chcę na prow zlożyć i sprzedawca wystawił mi taką ofertę,mówił że będzie ok ale czy nie lepiej 4x35?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

ja tez sie zastanawiam nad zakupem tego pługu 4x40" ale z tego co mi doradzali to do Belarusa 952 90km

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MtzTheBest    0

a co lepsze ogolnie technicznie i co by dluzej chodzilo?? mtz belarus 920 lub 952 czy pronar 82sa? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

a chciałbym się dowiedzieć czy belarus poradzi pług wirax 4x40 ziemie mam raczej w większości lekkie :)


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

a jak to jest naprewdę z tym wom-em? czy dal by on sobie rade przy sieczkarni do kukurydzy albo rozrzutniku 6t?bo słyszałem,że belarus ma na womie max 50KM i nie radzi sobie z napędzaniem wiekszego sprzętu.To prawda czy bujda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ892    1

Mtz na pewno da sobie radę z 6 tonowym rozrzutnikiem ja miałem rozrzutnik 10 tonowy i radził sobie z nim świetnie


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Pronar82 znajomego ciąga sieczkarnię jednorzędową, i daje sobie radę, a to w zasadzie to samo co Belarus820.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@danielek24 w rozrzutniku nie powinno być problemu. Z sieczkarnia mogą być problemy. U kolegi np beluje C-360 bo mu w MTZ staje wałek. To zależy czy są luzy na taśmach, czy są zużyte itp.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Taśmy kostkowe 44mm 20zł + VAT sztuka, więc raz na jakiś czas można założyć nowe (w zasadzie jedną, która ciągnie), wyregulować, i wałek nie staje.

 

W sieczkarni problemy to są jak jest kukurydza nierówna, zachwaszczona, albo prędkości sie nie dostosuje. Czyli w większości po stronie człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

witajcie

Własnie znalazłem Belarusa 82 z 89' z turem za przystepna cene ale jest to wersja eksportowa i ciagnik zostal sprowadony z DANIA MOZE mi ktos napisac na PW istotne wady i zalety tego ciągnika i na co glownie zwrocic uwage przy zakupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Można założyć taśmy wzmocnione trochę droższe a roboty to tak ok 2 godziny założyć.

W sieczkarni Pootinger MEX-3 pracował kilka lat bez problemu ok.12 -15 ha rocznie.A to że nie ciągnie to wina regulacji taśmy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

A propos przednich mostów: przy moście stożkowym wajcha od załączania ma dwie pozycje (włączone/wyłączone), czy tak jak na krzyżaku 3?

 

Jak w Belarusie 820 na stożku załącza się blokady mostów? Pedałem/wajchą?


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

@hoodowca o jakich taśmach wzmocnionych mówisz? bo z tego co ja wiem to są taśmy parciane 44mm, szły one w starych typach MTZ, i taśmy kostkowe 44mm, które stosuje się w nowych Belarusach.

 

Natomiast jest też zestaw 2 taśm kostkowych- 56mm ciągnąca, i jeśli się nie mylę 36mm hamująca. Ale zastosowanie ich zamiast 44mm pociąga za sobą zmianę bębna bodajże. Tak słyszałem, natomiast nie stosowałem w swoim przypadku, bo i 44 wystarczyły do samozbierającej. Wystarczy je wyregulować.

 

@mf255 blokada tylnego mostu taki mały "pedziałko". A jeśli mowa o przednim moście, to jak siedzisz to przy prawej łydce masz taką dźwignie od załączania przedniego mostu; są 3 poziomy: 1. wyłączony; 2. załączany przy poślizgu tylnich kół; 3. załączony non-stop.

Edytowano przez Indiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RycerzNocy    0

a w jakich modelach i od którego roku sa w napędzie trzy poziomy załączania napędu :unsure: ja mam mtz 82 96 rok i mam albo włączony albo wyłączony :mellow:

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

JA przy mtz-cie z 89r. mam taką dźwignie i pociągam ją do góry i wystarczy taki haczyk zablokować w odpowiednim otworze i będzie tak samo jak kolega @Indiana napisał.


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez salas89
      witam mam pytanie o rade w sprawie zakupu białoruski . Uzywana była by do ladowania obornika i wapna  , co rocznego odkopania rowu , wykopania fundamentow pod budowe domu i wielu prac porzadkowych w gospoarstwie . Znajomy chce mi sprzedac 2 białoruski rolnicze w kwadratowej budzie ze wszystkimi łyzkami , widłami , itp posiadaja papiery na jego babcie , chce za to 9500zł ale jedna ma uszkodzony silnik ( brak glowicy) a druga niby sprawna ale nie odpalana od 5 lat , opony troszke kiepskie z tyłu maja (chyba jeszcze orginalne od nowosci). Cena troszke przewyzsza cene złomu wiec duzej straty by nie bylo , tylko czy jest sens sie w to pakowac ? Czy taki jumz moze cos w polu porobic czy juz tylko zlomowisko go czeka ? 
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj