marekjsp

belarus 820

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotrek2405    0

To zależy co sobie bardziej cenisz w przednim napędzie

np. most krzyżakowy:

-ma większe koła które sie mniej zużywają

-obniża środek ciężkości ciągnika, ale niestety co za tym idzie prześwit

-zauważyłem, że błotniki obcierają o maskę, czyli coś jest nie do końca dobrze zrobione

-napęd działa na satelitach podobnie jak w ursusach (914 itp.) i nie wiem jak to w rusku ale w polskich lubi sie ślizgać itp.

-nie ma już tej amortyzacji o której wcześniej wspominałem

-jest to "nowość" i podejrzewam, ze części w przyszłości będą droższe

most stożkowy:

-wysoki prześwit i utopienie go na mokrym to duży wyczyn

-amortyzacja

-tanie części przy ewentualnych naprawach

-niektórzy twierdzą, ze są mniej wytrzymałe ale widziałem kilka starych belarusów z ładowaczami i nikt nie miał problemy z mostem, jedynie znajomy wymienił felgi na pełne, bo miał jeszcze te stare, ze zmienną szerokością które nie wytrzymywały

Osobiście mam w swoim belarusie 820 most stożkowy z szerszymi oponami 13.6-20 i jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazur19991    0

no wlasnie ja mam duzo mokrych łak to na jakim juz lepiej wziaść moscie?dostałem oferte dzisiaj belarus 820.3 80km silnik stageI,most belkowy,skrzynia biegow mechaniczna >maska plastikowa i cena mnie troszke zaskoczyła poniewaz wyniesie 86.100,00 PLN taka wszedzie bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

86.000,- to troche drogo, porównaj ceny na allegro, rozumiem,że na krzyżaku moze byc drozszy o te 8tys. (nie bardzo wiem dlaczego(?)) ale 86tys. za 820.3 to drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firmagrand    0

Bo ktoś chce zarobić nie wiadomo ile kasy albo ta 820.3 za 86 tysiecy ma złote felgi ;[ u nas teraz duzo taniej 952.3 z skrzynią synchro wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

To zależy co sobie bardziej cenisz w przednim napędzie

np. most krzyżakowy:

-ma większe koła które sie mniej zużywają

-obniża środek ciężkości ciągnika, ale niestety co za tym idzie prześwit

-zauważyłem, że błotniki obcierają o maskę, czyli coś jest nie do końca dobrze zrobione

-napęd działa na satelitach podobnie jak w ursusach (914 itp.) i nie wiem jak to w rusku ale w polskich lubi sie ślizgać itp.

-nie ma już tej amortyzacji o której wcześniej wspominałem

-jest to "nowość" i podejrzewam, ze części w przyszłości będą droższe

most stożkowy:

-wysoki prześwit i utopienie go na mokrym to duży wyczyn

-amortyzacja

-tanie części przy ewentualnych naprawach

-niektórzy twierdzą, ze są mniej wytrzymałe ale widziałem kilka starych belarusów z ładowaczami i nikt nie miał problemy z mostem, jedynie znajomy wymienił felgi na pełne, bo miał jeszcze te stare, ze zmienną szerokością które nie wytrzymywały

Osobiście mam w swoim belarusie 820 most stożkowy z szerszymi oponami 13.6-20 i jestem zadowolony

Tu kolego nie do konca wiesz co piszesz poniewaz przod krzyzakowy w mtz nie jest na satelitach a na talerzach tak samo jak w tych stoskowych, i to ze w ursusie przod slizga to nie wina satelit bo na satelicie nie moze slizgnac(bo jak moga slizgac tryby!!!!) W ursusie to slizga przod dlatego ze tarczki zalaczajace sa dociskane hydraulicznie i jak mikropompka slaba lub jakis przeciek to slizga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Jeśli ma współpracować z tur-em to na krzyżaku lepiej wziąść, a jeśli nie planujesz ładowacza czołowego to na stożku bo jest amortyzowany. I na stożkowym przodzie wziąść większe balony to u ciebie na mokre łąki będzie plus a i na stożku jest duży prześwit więc żeby posadzić go to trzeba mieć talent...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

I dodać trzeba że na stożku będzie szybko darł opony a na krzyżaku nie. Ja zrobiłem na oponach 3190 godzin i niestety wczoraj mi pękła opona a klocki na 65% dobre. Tak że jak już chcesz kupować to dołużi kup na krzyżaku!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Ja raz na jakiś czas przekładam opony prawa idzie na lewą felgę i odwrotnie i się równo zjeżdżają i problemu z nierówno schodzącymi oponami nie mam tylko trzeba kontrolować to i jak narazie nie ma żadnych innych oznak eksploatacji... .


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

To jest pewien sposób. Ale z własnego doświadczenia i z obserwcji ciągników Belarus jeżdzących po okolicy to jednak na krzyżaku zurzycie opon jest zdecydowanie mniejsze ale za to uciąg jest większy. Niestety cena opon R20 a R24 jest znacznie różna. Moge podać przykład Pronar 82 na oponach 340/80 r24 16.9r38 Belarus 82 na oponach 11.2 r 20 15.5 r38 pracyjąc z tymi samymi maszynami na tym samym polu różnica po całym dniu pracy wychodziła około 8 litrów ON na korzyść Pronara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Z tym szybszym i nierównym darciem na stożku to troche pzesadzacie. Ja przy swoim rusku z tyłu mam od nowości (96r.) i dopiero teraz kwalifikują sie do wymiany, a z przodu 5 lat temu zmieniałem, ale nie dlatego, że sie zdarły, tylko strzeliły, bo przeładowanego tura miałem. Ciągnik ma ok 9000mth. i opony od zawsze ździera mi równo, nigdy nie zamieniałem stronami. Jeśli drze komuś jedną stroną, radziłbym sprawdzić zbieżność i bedzie spokój. Kolega miał tak samo w Zetorze.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Ja na opony i spalanie nie mogę narzekać ani w starym ani w nowym więc mamy różne zdania a obydwa są na stożku i stary ma węższe i niższe laćki niż nówka. I jestem z nich zadowolony są u mnie mało awaryjne i oszczędne...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Osobiście mam w swoim belarusie 820 most stożkowy z szerszymi oponami 13.6-20 i jestem zadowolony

 

A jakie opony masz z tyłu przy takiej konfiguracji?

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

@MarcinO10

 

 

TYLNE OPONY............ PRZEDNIE OPONY

.......................11,2-20 (460)......13,6-20 (500)

15,5R38 (750)...........tak................nie

16,9R38 (800)...........nie................tak

18,4R30 (720)...........tak................nie

18,4R34 (770)...........nie................tak

 

gdzieś na forum było podane :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

model 920 też ma synchro skrzynie czyli 14/4. Jak potrzebujesz ciągnika na 15 ha to weż sobie 820 i Ci w zupełności wystarczy. Zakup możesz zrobić u dilera Pronaru gdzie masz 18 miesięcy gwarancji i pakiet ubezpieczeń a model 820 w podstawowym wyposażeniu kosztuje 64 tys zł dostajesz homologację i normalnie rejestrujesz ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

@marekjsp,

 

Spalanie Belarusa 820 w przybliżeniu wyniesie:

 

Silnik D- 243C ma jednostkowe zużycie paliwa 224g/kWh; czyli: 224g/kWh x 58kW = 12,992kg/h ON.

Ropa ma gęstość 0,84–0,88 kg/dm3, czyli waży mniej od wody (10litry ON będzie ważyło ok. 8,8kg)- a więc 12,992kg ON daje nam ok. 14,7litra/godzinę.

Jest to spalanie przy pełnym wykorzystaniu mocy, a raczej nie wykorzystaniu a jej wytworzeniu. W rzeczywistości w orce wykorzystuje się w granicach 70-75% mocy ciągnika, co daje ok. 10litry/godzinę.

 

Tyle matematyki, z doświadczenia mogę powiedzieć, że Belarus820 z 4 korpusami Unii spali ok. 9-11 litry.

Wszystko zależy od kierowcy, jak ciężką ma nogę; od ziemi, głębokości orki, kaloryczności ON.

 

 

PS. gdzieś na forum natrafiłem na post autorstwa @mercedesa250d. Wynika z niego, że jeśli ropa jest lżejsza od wody to ma mniejszą objętość, co jest błędem, bo 1 litr ropy to ok.0,88 kg, czyli 1kg ON to ok. 1,13 litra.

 

Pozdrawiam.

wielkie dzięki pzdr dal ciebie:)


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

to na godzine C-360 ciut mniej spali tylko a gdzie dopiero na hektar. To belarus na swą moc oszczędny


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj