c-360iju

c-360 3p -> c-360 4p

Polecane posty

bartek1992    145

odświeżam temat. O tuż Wy sugerujecie że jak założymy do C-360 silnik perkins 4 to skrzynia nie wytrzyma, ale jak założymy silnik od zetora to skrzynia wytrzyma, przecież to ta sama moc, tu 62 km i tu 62 km


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

od 4512 na bank nie pasuje- po pierwsze ktrzeba by dorabiać wstawkę miedzy obudowy sinika i skrzyni od '60, po drugie nie pasuje koło zamachowe od 60 do tego silnika bo jest inny rozstraw śrub i fazki ustalającej-sprawdzane empirycznie na pewnym kliencie który przywióxzł silnik i "60" do spsasowania i zrezygnował kiedy okazało sie ze trzevba by toczyć nowe koło zamachowe i odlewać kryzę.... przodek względnie pasował.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stryju    0

Ja mam silnik od zetora (72km) w moim ursusie c 360 3p Było pare przeróbek .Fotka w mojej galerii .Jak coś to moge powiedzieć o przeróbkach :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

W gospodarstwie przy szkole rolniczej była c360 tzw. z czerwonym przodem na 3 biegu nie można było zdusić silnika nawet nie dymił. Z pięciu 60-tek jakie tam były, była najsilniejsza. Jak jeżdżę jakim kol wiek 3p to mam wrażenie że on niema nawet połowę mocy co ta 60-tka. 4-skiby to z oryginalną 4-ką można ciągać bez problemu mocy wystarcza a uciągu tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ja mam silnik od zetora (72km) w moim ursusie c 360 3p Było pare przeróbek .Fotka w mojej galerii .Jak coś to moge powiedzieć o przeróbkach :rolleyes: :rolleyes:

 

To co ty masz silnik od zetora 7711 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stryju    0

Z istotnych zmian to koło zamachowe trzeba załorzyć od 60 i nawiercić 1 albo 2 nowe otwory teraz nie kojarze by umocować koło na wale i dwuch kłach .Bo w 60 mocowane jest na 6 śrób i jeden kieł a w zetorze na 3 i 2 kły.Załorzyć pokrywe rorządu na 60 i koło pasowe. :rolleyes:

 

Silnik jest od zetora 7211 i ma wybite na bloku 72km a średnica tuleji 102mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad055    33

koledzy mnie BARDZIEJ PASUJE ZAŁOŻENIE SILNIKA PERKINSA też trzeba by było dużo przerabiać

Edytowano przez konrad055

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Skrzynia wytrzyma, przerabialiśmy tak kiedyś c360, z dopassowaniem przodka byly jazdy,silnik do skrzyni pasuje idealnie

 

jeżeli mógłbym ci czy wam podpowiedzieć, silnik perkinsa czterocylindrowy a4 236 taki jak w ursusie 4512 czy mf 3050, 3060 czy starszych mf, pasuje idealnie też do c360 , ma moc ok 60km (zależy od wersji) wystarczy, jedyne przeróbki to wałki sprzęgłowe I i II stopnia muszą być takie jak do 3p, oraz przystawka między silnik i skrzynie taka jak w 3603p identyczna, przystawka z przodu też identyczna i reszta sprzęgła ze 4512

 

ten silnik jest sporo oszczędniejszy od zetora, powiedziałbym że i wytrzymalszy, części dostępne od ursusa 4512 wsio a cena, :lol: popatrzcie na allegro ceny tych silników wyjmowanych z kombajników , koparek czy traktorów, ceny od 1800 do 4 tys gdzie do zetora cena zaczyna się od 4 tys w wzwyż

http://allegro.pl/silnik-perkins-4p-i1983875732.html

http://allegro.pl/silnik-perkins-4-cylindrowy-i1979422262.html

 

http://allegro.pl/ursus-360-silnik-70km-60km-50km-35km-perkins-zetor-i1991310277.html -a tak to wygląda :) wybijcie se z głowy silnik zetora 72xx

dajcie znać o efektach :)

Co nie co na temat 4 cylindrowego perkinsa w C-360. Edytowano przez UrsusFan1222

W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Miałem taki silnik w moim MF 188 starym. Musiałem go robić bo ojciec zatarł. Ktoś w nocy odkręcił wąż z chłodnicy. To jest naprawdę mocny, solidny silnik w środku. 3 cylindry to nie mają szans do niego. Nawet zastanawiałem się żeby taki silnik założyć do mojego MF 255. Ale ja nim tyle robię że nie ma po co. Mój miał 74 km i 912 nie miała do niego szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad055    33

kolego ursus fan bo chce do swojego 3p zamontować taki silnik perkinsa 4 cylindrowy tylko szukam narazie. to tylko przednia oś nie będzie pasowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad055    33

chciał bym zamontować silnik perkinsa do 3p czytałem że przód nie edzie pasował i sprzegło ktoś pisał żę trzeba troche sprzegła z 4 cyl a reszte z 3p i nie wiem bardzo o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Oh tylko ten uciąg, jakby to do niczego innego mocy nie było potrzeba, przecież z dużą przyczepą pod górę nie trzeba by redukować, z maszynami na wom lepiej by sobie radził, bo nawet z głupią czeską rotacyjną 1,65m taka c360 ma za cieżko, czy do prasy, uważam że 4p może w pewnych warunkach mniej szkodzić na skrzynie niż 3p, z tego względu że w 3p szybciej lecą skrzynie z tego względu że 3p musi pracować na wyższych obrotach żeby nadrobić te 5km, a w tym przypadku można by pyrkać spokojnie na niższych obr, także 4p jak najbardziej tak ale bez szaleństw od taki ciągnik z zapasem mocy a spalanie pewnie niższe będzie w tych samych pracach co c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszdra    2

Witam mam pytanie o treści czy silnik perkins 4 cylindrowy będzie pasował do URSUS C - 360

Oraz czy nie zniszczy to skrzyni oraz tylnego mostu i jakie części można przenieść z zetora ze skrzyni biegów oraz tylnego mostu do URSUS C - 360

proszę o szybką odpowiedz wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    222

więc tak jeśli masz 3p to wszystko idealnie pasuje w miejsce 3p wszystkie te przystawki do przodu i do skrzyni pasuje od 3p a co do część od zetora to na pewno cały atak z zębatkami ale zwolnice już nie pasują chociaż nie wiem dokładnie jak z tym jest.w skrzyni patrząc na koła od poszczególnych biegów wydają się na takie same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszdra    2

czy perkins 4 będzie pasował zamiast tego silnika S-4003

jaką ma moc perkins 4

Edytowano przez lukaszdra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6967    1

Czy przy wymianie silnika w c360 3P na Perkinsa 4cyl A4 236 od kombajnu trzeba dorabiac z przodu mocowania czy wystarczy je przelozyc od 3P?? Czy trzeba zmieniac mise olejowa na taka od ciagnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

Sama wymiana silnika nic nie da chyba ze potrzebna ci moc na wom..Oprocz silnika przydalo by sie go dociążyc by zwiekszyc uciag .....sama zmiana silnika nic nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6967    1

Wymiana da mi bardzo duzo, orać nie mam zamiaru szybciej a i tak orze innym ciagnikiem, ten pracuje glownie przy rotacyjnej, siewniku, rozrzutniku i ciaganiu wozów gdzie ten jeden tlok wiecej bardzo by pomogl. Zywotnosc tego silnika jest napewno wieksza od 3P a i przyjemnosc jazdy i kultura pracy napewno na plus ze wzgledu na wieksza moc na nizszych obrotach. Tylko co konkretnie nie pasuje i czego ewentualnie szukac, jakich czesci/modelu silnika

Ceny 3P i 4P sa takie same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj