Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pablo21

Regeneracja zawiasów drzwi MF 3080

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Drzwi
pablo21    26

A wiec mam taki problem w moim MF 3080 ze zawiasy w dzwiach czy tam te tulejki plastikowe co tam sa juz sie wyrobiły i drzwi sie opusciły troche i zamykaja sie tylko na pierwszy zabek w zamku i to do tego z trudnoscia ale nie wiem jak wybic te swoznie które sa w zawiasach? Moze ktos juz to robił w swoim MF albo wie jak to zrobic bo ja probowałem i nie mam pojecia jak sie za to zabrac wogole ani w jedna ani w druga strone nie chce to wyjsc. A i jak potem to sie wybije to co z tym zrobic? Dotoczyc nowe swoznie i tulejki do nich zeby drzwi chodziły dobrze jak nowe? Bede wdzieczny za pomoc jakakolwiek. Moze problem wydaje sie smieszny ale w codziennym uzytkowaniu to przeszkadza.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie lepiej ustawić zamek? Ja poprawiałem to w swoim MF, bo zamykały się tylko na 1 ząbek.

pablo21    26

Ustawienie zamka nic nie pomoze bo drzwi ocieraja o ta dolna krawedz i to je blokuje bo sa opuszczone niestety.

Wiadomość z agroFakt.pl

ppiotr    28

Zawiasy są przykręcone srubami, i wystarczy je popuscic, drzwi leko uniesc i dokręcic, ja tak zrobiłem i zamykają się teraz dobrze.

pablo21    26

No to sprobuje jeszcze raz je na tych sróbach wyregulwac w nastepnym tygodniu i mam nadzieje ze sie da i to pomoze. Mam tez rozwalony przez to zamek troche ale moze go pospawam a jak nie to trzeba szukac jakiegos uzywanego bo cena nowego powala...

Mam jeszcze problem z jakims wyciekiem z tyłu cieknie spod pokrywy tylnego mostu czy jak to tam sie nazywa i nie wiem czy to rozkrecac i bedzie tam uszczelka jakas i czy da sie ja dokupic ile przy tym jest roboty i czy samemu za to sie brac czy nie bo jednak wciek jest i tak byc nie moze w tym ciagniku. Jesli ktos mogłby pomóc to prosze o wypowiedz.

matis251    0

A jak by te tulejki obrócić o 180* i osadzić na dodatek na kleju ?? Ja o tym myślałem ale nie mam się za to jak zabrać. U mnie da się zamknąć na drugi ząbek ale trzeba trochę mocniej trzasnąć, jak uniosę drzwi trochę do góry to bez trzaskania się normalnie zamykają. Jak się zamknie tylko na pierwszy ząbek to nie dość że w kabinie jest znacznie głośniej to jeszcze wieje.

Pozdro.

nasil90    94

Myślę że regulacja na zawiasach pomoże a jak nie to są takie wałki tylko nie pamiętal ich nazwy i z nich można do toczyć takie tulejki

pablo21    26

Dotoczyc te bolce i tulejki to nie jest problem problem to jest wyjac te stare stamtad bo one ani w ta ani w ta nie maja zamiaru wyjsc :(

KABUL    0

Dzwi mozna wyregulowac na zawiasach(luzojesz te sruby na imbus), ale jak masz wydarte te tulejki lub/i sworzen to zabardzo to nie pomorze(beda walic bo sa luzy). Ja wymienilem w komplecie, wyregulowalem i jest dobrze. Co do wymiany- uzyj szlifierki z cienka tarcza i je przetnij(sworznie), a zabezpieczenia po prostu przewierc. Dwa sworznie,4 tulejki-komplet na jedne dzwi to koszt ok 120zl, lub daj dotoczyc te tulejki z teflonu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować