rockis

New Holland T5040 czy John Deere 5R 80KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radzikus    0

No i jak to bywa ile rolników tyle opinii- o pługach z unii słyszałem różnie, ale za taka cene to naprawdę nie dorgo.

Ponadto ten, który ja chcę zapodać ma regulacje ale nie ręczną tylko hydrauliczną.

 

Ponadto rockis powiedz mi gdzie kupisz 4 obracana taniej 3x niz zagon ???

Wspomniana Unie Tur mam w ofercie za około 13tys brutto.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rockis    0

Pisałem że można kupić zagon 3 razy taniej niż obracany :D Zwykłą czwórkę Unii można kupić za niewiele ponad 10tys, a Kuhn obracany to ponad 30tys. Poczytam o tej regulacji, o której piszesz, w ofercie mam zdaje się 15 tys na pług, więc gdybym zdecydował się na obracany różnice pokryje całkowicie ze swoich pieniędzy...

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

30 tys rozbij na zagonówkę unii z hydraulicznym przestawianiem skiby a pozostałą część zainwestuj w wyosażenie ciagnika lub inny osprzęt jak chociażby kosiarka samaszu.

 

Poniżej masz mój zestaw na najbliższy prow:

*JD5080R Comfort+komplet obciążników

*Agregat Unii Ares L/P

*Kosiarka dyskowa Samasz 2.4m

*Zgrabiarko przewracarka Kuhn 2.4m

*Zagonówka Unia Grudziadz "TUR" 3+1


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ta zgrabiarko-przewracarka KUHN Haybob to ma powierzchnie przetrząsania 3 metry. Jest ona identyczna z polskim Meskiem, w końcu wspólne pochodzenie (PZ Zweegers). Wiesz jaka jest różnica w cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rockis    0

30 tys rozbij na zagonówkę unii z hydraulicznym przestawianiem skiby a pozostałą część zainwestuj w wyosażenie ciagnika lub inny osprzęt jak chociażby kosiarka samaszu.

 

Poniżej masz mój zestaw na najbliższy prow:

*JD5080R Comfort+komplet obciążników

*Agregat Unii Ares L/P

*Kosiarka dyskowa Samasz 2.4m

*Zgrabiarko przewracarka Kuhn 2.4m

*Zagonówka Unia Grudziadz "TUR" 3+1

 

 

Nikt nie powiedział, że muszę wydać te 30tys, zawsze może zostać w kieszeni :D

Ile kosztuje ten "TUR 3+1 z hydrauliką?" - nie dojrzałem takiego w katalogu.

Kosiarka i zgrabiarka zdecydowanie mnie nie dotyczą, natomiast Agregat również będę kupował. Jaki masz termin? Ja już muszę się śpieszyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Ta zgrabiarko-przewracarka KUHN Haybob to ma powierzchnie przetrząsania 3 metry. Jest ona identyczna z polskim Meskiem, w końcu wspólne pochodzenie (PZ Zweegers). Wiesz jaka jest różnica w cenie?

nie radzę kupować tego sprzętu jeśli chodzi o grabienie... jakość pracy bardzo dobra, ale wydajność kiepska i nie będzie zbierała dwóch pokosów po kosiarce 2,4m (brakuje jakieś 30cm).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

nie kupuj Uni, w tej cenie będziesz miał bardzo dobry pług Akpila, zagonowy ze zmienną regulacją orki kosztuje ok 15 tys zł brutto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rockis    0

dopisałem się do działu poświęconego pługom, może chłopaki podpowiedzą dokładniej jaki pług wybrać w cenie do 15000zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

Tak jak powiedzieli wcześniej przedmówcy - różnica w cenie obydwu ciągników zwróci się w ich późniejszej amortyzacji. New Holland jest jakby "dekadę do tyłu". W kabinie jest głośniej, nieergonomiczne miejsce pracy oraz posiada tylko 1 bieg pod obciążeniem. Same silniki Iveco także nie grzeszą wyjątkowymi osiągami. Awaryjność, a właściwie bezawaryjność także przemawia za jeleniem. Poza tym nasuwa mi się myśl: podczas Sapardu rolnicy kupowali Zetory, na PROW nabywali NH, Case, Deutz, MF, za to teraz kierują sie w stronę JD. Natomiast użytkownicy JD... wracają do swoich dealerów.

 

NH wygrywa z JD tylko różnicą w cenie, która zresztą i tak nie rekompensuje różnic w jakości i wyposażeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MAM T5040 MOIM ZDANIEM SPRAWUJE SIE DOBRZE Z TUREM JAK I Z INNYMI MASZYNAMI , PRZEGLAD TJ. WYMIANA OLEJU SILNIKOWEGO I WSZYSTKICH FILTRÓW OK 750ZŁ A JESLI MOWA O PŁUGU TO TRZY OBRACALNE SKIBY MAX CZTEREMA GO ZAMECZYSZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

Witam,

 

Stoję przed faktem zakupu ciągnika rolniczego. Będzie pracował na gospodarstwie:

- 20 hektarów (zboże)

- 10 hektarów ogród (nie jako maszyna główna)

 

maszyny które planuję zakupić do niego to na początek pług zagonowy 4-skibowy oraz agregat uprawowo-siewny 2,70m

 

Traktor chciałem wybrać pomiędzy New Hollandem T5040 oraz John Deerem 5R 80KM. No i tu rodzi się pytanie:

który byłby lepszy?

JD byłby droższy o jakieś 30tys zł (jako że będzie to maszyna zakupowana na PROW, to mógłbym brać pod uwagę połowę tej kwoty) Czy warto tyle dołożyć? Orientujecie się może jakie jest spalanie tych ciągników? Nie znalazłem nigdzie dobrego porównania.

Jeśli chodzi o przeglądy to JD znów byłby o około 2 razy droższy.

 

Witam!

@rockis John Deere z serii 5R (80KM) to bedzie Twój najlepszy wybór!

Masz małe gospodarstwo a ten ciagnik bez zadnych problemow sobie poradzi z 20'ma ha :rolleyes:

Widać też,że jesteś młodym przyszłościowym rolnikiem ale każdy ma te chwile zawahania i wybór może być trudny ale w tej sytuacji John Deere.

Jeleń oferuje doskonałe wyposażenie zapewniajace użytkownikom najwyższą jakość i komfort pracy,lepszą ergonomię i wysoki poziom wydajności.

I tak jest :rolleyes:

-solidna konstrukcja (masywny)

-Silniki 4,5 l PowerTechE (żywotny-mało awaryjny,małe spalanie)

-komfortowe wnetrze (przestronne,solidne wykonanie ,duzo bajerów i opcji)

-Elektrohydrauliczny rewerser (ułatwia zycie)

http://www.deere.pl/pl_PL/ag/products/tractors/5r/5r_product_overview.html (Tu podaje link do strony John Deera tego modelu... możesz wszystko w nim zobaczyć).

I możesz żałować,że nie będziesz nim pracował tylko Twój pracownik :rolleyes: Czysta przyjemność.

Kupujesz nowy ok może i jest jak pisałeś o 30tyś droższy ale opłaca się. Co do cen przegladów nie wiem,musisz obgadać to z dilerem. Jeśli będziesz o niego dbał i zachowasz go w bdb stanie to po 5latach nie będziesz miał problemów ze sprzedażą tego ciągnika. Na takie maszyny do 100KM jest duży popyt i sprzedaż to bez zadnych problemów za dobrą cenę... pod jednym warunkiem,jeśli będziesz dobrze go eksploatował.

Ten jeleń jest stworzony do cięższych prac i będzie radził sobie bardzo dobrze.

Wspominasz też o pługu. Moje zdanie to "nie warto inwestować w nowy pług". Kupisz nowy pług za 30kawałków i Twoja pierwsza orka będzie Cię dużo kosztować bo ten sprzęt spadnie dużo w cenie. Także używany. Pisałeś,że do Johna pług firmy Kunh 4 obracalny hmmm myślę,że dałby radę ale...

-jeśli 4'ka obrotowa to musiałbyś dokupić przednie obciążniki bo przód będzie Ci podskakiwał. Nie wiem ile kosztują to też z dilerem. :rolleyes:

-nie wiem jaką masz ziemię bo pierwsza i druga klasa z reguły są to gleby ciężkie i raczej byłoby troche cięzko. Ale jeśli trzecia klasa i wzwyż to powinien sobie poradzić. W razie problemów 4 skibe można odjąć i będzie dobrze.

-szerokość korpusu tez jest ważna wiec 30-max40cm (wyjdzie wtedy 120-160cm szerokości ornej). Nie bede już pisal o stosunku mocy na jedna skibe bo bedzie na styk. Ale w rzeczywistosci John Deere daje sobie z 4'ką obracaną rade ;) Jeśli będzie miał troche zapasu mocy to zmiejszy sie spalanie.. o tym tez trzeba pomyslec.

 

Kuhn to chyba dobra marka,zobaczyłem pare zdjęć i wydaje się solidny. Uzywany w bdb stanie mozna kupic do 15tys zł.

 

Jeśli jeszcze będziesz się wahał to weż też pod uwagę inne marki "kverneland,unia grudziadz" najlepiej 3+1 ;)

 

Każdą kwestię trzeba poruszyć :) Na tą porę życzę dobrego targowania :)

 

ps.jeśli mógłbyś udzielić jakichkolwiek informacji ile by Cię wyniósł ten ciągnik i z jakim wyposażeniem to fajnie by było gdybyś coś napisał :)

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

a wracając do pługów to Staltech taki jak podałem kosztuje chyba 9300zł, więc mnie wydaje się, że nie jest taki drogi jak na swoją jakość;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj