F1traktors

Fendt 312 Vario

Polecane posty

F1traktors    9

Witam.Mam w planach kupienie Fendta 312. Do tego przyjdzie również stoll fz30.Mamy u korbanka napisane za 63 tyś Euro z tuzem i obciążnikiem 870kg. Powiedzieli też że mają również z amortyzowaną ośką.Pytanie czy jak bym nie wziął będe żałował czy wydusić ostatnie grosze i kupić amortyzowaną oś bez załowania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

bez jakiegokolwiek wahanie weź amortyzowana oś przednią. Jak kupiłem swoja 412 rok temu to też zastanawiałem się na co mi to, bo w pracach polowych i tak to wyłączasz, tylko że raz zapomniałem włączyć przednia ośkę jak wyjeżdżałem z pola agregatem ścierniskowym, to przy dużej prędkości na drodze zaczął mi ciągnik bujać,skakać jak pingpong(takie miałem odczucie. Mając amortyzowana ośkę się nie jedzie tylko płynie po drodze, komforcik rew elka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PioterKolo    10

Bardzo dobra sprawa ta oś. My w DF wiadomo mamy i niekiedy w trasie do obejrzenia tylko wyłączymy ją to ciągnik zaczyna skakać ze ho... A tak jadąc dalej można bez problemu pić sobie kawę czy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

Jestem tego samego zdania co beret1990, oś to super sprawa, my w JD zdecydowalismy się też na amortyzacje kabiny i też nie żałujemy. Znajomy ma JD 6620 i załuje ze niewzioł wszystkich mozliwych amortyzacji, bo na bardziej wyboistym asfalcie nie może jechać więcej niż 35 bo niewie czy mu kabiny nie zerwie. Warto dobrze ciągnik zamortyzować bo ta elektronika i te wszystkie kabelki to niestety ale są dość wrażliwe, a poza tym uciąg o wiele lepszy, bo gdy tył w czasie pracy jest mocno obciążony i lekko podrywa przód to oś dostosowuje się do terenu.Także zamawiaj wszelaka amortyzacje o ile kasa pozwoli.


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

Jeszcze pytanie czy 63 tyś netto z tuzem to dobra cena czy nie. Nad osią zastanowię się oraz wypróbuję w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Bierz ośke to super sprawa tak jak koledzy mówią, tylko nie wiem czy warto brać ten obciążnik za 1000 ojro, może lepiej na tym zaoszczędzić i samemu zrobić?


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

No tak tylko wahacz na całą oś. Jak chcesz każde koło z niezależną amortyzacją to fendt 900


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

jeśli masz taka cene to bierz w ślepo i sie nawet nie zastanawiaj :lol: lepszej ceny juz napewno miał nie będziesz a i tak się dziwie że taka cena jest wogóle możliwa w tym wyposażeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

400 bodajże też ma

Nie ma też całą oś amor. tylko troche inaczej. Cena dobra i o TMS-ie nie zapomnij.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nie w standardzie, za TMS jest doplata

400 ma amortyzacje w 2 plaszczyznach, tym sie rozni od reszty.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

W 2 płaszczyznach?

Jedna to góra-dół, a druga? Na boki czy przód-tył?


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

tak bylo napisane w tescie agromechanice:) ze jest to os 2 generacji, ale patrzac na to z punktu uzytkownika jest tak jak piszesz, gora dol i chyba na boki ale nie dam reki uciac:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

nie w standardzie, za TMS jest doplata

400 ma amortyzacje w 2 plaszczyznach, tym sie rozni od reszty.

Masz racje ale na zachodzie jest za dopłatą. U korbanka jest w standardzie http://www.korbanek.pl/spolka/pl/fendt/ciagniki_65360_km/seria_300_vario_95125/system_tms_ciagniki_fendt.html

A niezależną oś ma arion prawdopodobnie.

 

PS:U mnie czasami strona korbanka nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

Mówiąc szczerze podpisałem już z Korbankami umowę przedwstępną na 312. Sprzedawca powiedział że ciągnik stoi już w Tarnowie Podgórnym. Przedstawiciel Korbanka powiedział że oni sprowadzają około 40 sztuk takich samych ciągników w szczególności "309" i "312" i wszystkie mają TMS'a. Tuz jest montowany u nich więc to jest jedyna opcja(chyba że się mylę to poprawcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

Mam pytanie do forumowiczów.Dlaczego tylko w Fendzie jest montowana przednia szyba otwierana w standardzie i do czego ona jest.Pytam się bo ojciec teraz non stop narzeka na przednią szybę bo przypomina mu stare international.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

heh czyli minus? W Lamborghini też mam i tam zdecydowanie częściej jest otwarta z powodu braku klimy a w Fendtcie by poczuć wiatr we włosach xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Jak to po co? ;) Ułatwia to prace np. przy jeździe po placu przy budynkach, można sie z kimś porozumiewać z traktora i nie trzeba otwierać dżwi, pozatym lepiej się patrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przednia szyba ok.sprawa..Np.U mnie jak się w zimę w oborze paszowozem wyrzuca to lubi ona zaparować, to wtedy się szybe uchyli i jest ok. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

No to jest pierwsza konkretna wypowiedź dotyczącej przedniej szyby otwieranej.Może ma ktoś jeszcze inne konkretne argumenty.

 

PS:Ja nie mam obory ale to jest dobre uzasadnienie dla tych co mają obore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Fed334
      Witam!
      podczas rozłączenia przedniego napędu, występuje szarpnięcie, rzucenie przednimi kołami w ciągniku.
      Także podczas hamowania, kiedy po zakończeniu hamowania i puszczeniu pedału hamulca(wtedy rozłącza się przedni napęd automatycznie) występuje szarpnięcie.
      załączenie napędu wygląda bez zarzutów.
      Co może być przyczyną?
    • Przez Mycek5120
      Panowie kto mi wyjasni do czego służą te dwa klawisze w załączniku pomarańczowy i niebieski ani jednego jeszcze nie wciskałem


    • Przez rzeznik13
      Witam serdecznie. Chciałbym się coś dowiedzieć na temat nowej serii 300 Vario S4. Czy ktoś już posiada takowy ciągnik ? Jak cenowo klasują się te modele ?
      Zapraszam do dyskusji.
    • Przez LukaszBONQ
      witam,
      mam fendta 312 vario 900 mth, tydzień temu po dłuższej przerwie podpięty został do beczki i okzazało się że pod obciążeniem nie ma mocy oraz dymi tak że wczorajsza chmura nad Łodzią to pikuś... Ja nie chcialem sam kopać, wiedzy też zbytnio nie mam i autoryzowanego mechnika zaprosiłem z Lipin. Jako przyczynę awarii zawór recyrkulacji spalin wykluczył, zdemontował turbosprężarkę - oddalem do sprawdzenia i okazalo się że ok. Potem wykręcił wstryski (to jest comon rail), dziś okazało się że też nie są przyczyną awarii. No i widzę że facet już nie wie gdzie szukać, a traktor potrzebny... Spotkał się ktoś kiedyś z takim przypadkiem? Może jakieś sugestie? Z góry dziękuję
    • Przez Gumis32
      Mam takie oto pytanie co do tego ciągnika znajdujące się powyżej
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj