bizonek56

Stare rasy świń:)

Polecane posty

andrzej2110    535

Czemu królikNH?? A ja nie mogę??

 

Temat zostaje bo może się komuś innemu przydać.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

mi sie wydaje po przeczytaniu tego wszystkiego ze mozna chowac loszki rasy białej złotnickiej i wtedy trzeba min 10 i mozna prosiaki sprzedawac na rynku i pojda prosiaki bo biale beda to pojda i wtedy sie bedzie bardziej oplacac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

heh-dobry czas na odpowiedź-po dwóch latach od ostatniego posta:) ale skoro już odgrzałes kotleta to złotnickim rodzi się ok 7-8 sztuk przy 11-12 u przeciętnego pbz x wbp. Kiedyś chciałem się dogadać z właścicielem masarni z Wyszkowa który robi specjalne kiełbasy z złotnickiej i przy owczesnych cenach ok 4zł/kg żywca on oferował umowę na cenę zależną od skupu EUROP i wychodziloby wtedy ok 7 czy 8zl ale warunkiem bylo wystawienie certyfikatu na ekologicznośc mięsa- ergo karmienie eko paszą z eko gospodarstwa. Skórka za wyprawkę.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Witam.

 

Kolejnie 2 lata minęły od ostatniego postu, więc znowu czas na odgrzanie kotleta. Wróć, to już prawie 3 lata :)

 

Czy są na forum ludzie którzy produkują/produkowali prosiaki/warchlaki/tuczniki od jednej z raz zachowawczych?

 

Jak jest teraz z dotacjami? Jak jest ze zbytem? Która rasa jest najbardziej opłacalna (chodzi o zdrowotność, plenność, czas tuczu)?

 

Szukam w internecie ale konkretów bardzo mało a i informacje są bardzo sprzeczne i z odległych już czasów.

 

Budynki do produkcji mam. Jeszcze 3 lata temu utrzymywaliśmy 75-80 loch, ale z powodów osobistych musieliśmy przerwać produkcję. Tuczarnie z głębokiej ściółki przydałoby się przerobić na pełen ruszt, ale do tego czasu, w chlewni gdzie utrzymywaliśmy lochy, spokojnie zmieszczę 35 macior i utuczę prosięta, bez wielkich kosztów na modernizację. Z racji, że zakup loch nawet przy obecnych cenach jest sporym wydatkiem, (nie mówiąc już o niecałym roku dokładaniu do interesu) zastanawiam się nad rasami zachowawczymi.

 

Fajnie jakby udzielali się Ci, którzy mieli własną produkcję, a nie Ci którzy gdzieś coś słyszeli.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

tak dla informacji dodam, że pomału ruszam z hodowlą ;)


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Złotnicka Biała


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Zakupiłem pierwsze loszki, za miesiąc chcę wziąć kolejne.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Loszki w wadze 95-100kg 600zł/szt. z transportem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj