Zaloguj się, aby obserwować  
falconeyes

Modernizacja gospodarstw rolnych...

Polecane posty

falconeyes    11

„Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.”
George Orwell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falconeyes    11

w tych 6 województwach minister zostawił na lodzie wszystkich oprócz mleczarzy... :D


„Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.”
George Orwell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Dokładnie.

Zresztą zrobił to nie pierwszy i nie ostatni raz.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

nosz k...wa mać!!!

 

na młodego rolnika się nie załapałem bo nie miałem "3-letniego stażu pracy w rolnictwie" (ubezpieczenia w krus)... paradoksem jest że aby uzyskać w tamtym okresie tytuł kwalifikacyjny w zawodzie rolnik musiałem się wykazać "3-letnim stażem pracy w rolnictwie" - ku temu wystarczyło oświadczenie o pracy w gospodarstwie podpisane przeze mnie, mojego ojca i Wójta...

na ostatnią modernizację się nie załapałem z tego samego powodu...

teraz mnie pan Marek S. zrobił w jajko bo tylko dla krowiarzy będzie kasa... po prostu gratuluje ;] NIGDY więcej PSL...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

To do kogo macie pretensje? Wasi sąsiedzi wydoili kase do zera to było się nie gapić i też brać. W pozostałych brali mniej to im jeszcze zostalo.

To tak jak pijak który wychlał swoje piwo i ma pretensje że drugi jeszcze pije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

marekgizio niby racja u mnie na wsi jest sporo takich co kase doili, i na MR i renty strukturalne i MGR. Niektórzy to nawet na trzy rzeczy na raz się załapali :D

 

Mówisz, że jak sąsiedzi brali kase to też trzeba było brać. Tylko jak ktoś w tym czasie chodził do szkoły, a ojciec nie miał ukończone tych 55 lat? Chyba, że ktoś przegapił to inna sprawa...

 

Co do tematu to sam mam krowy i mimo tego wydaje mi się to niesprawiedliwe.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Jeżeli ktoś się nie kwalifikował to niema tematu bo zaraz będą mieli pretensje 10latkowie że nie załapali się na MR i 40latkowie na ręty strukturalne.

Bo jak jeden płacze że brakowało mi 1-2lata to drugi powie że mu brakowało 4lat, a trzeci że mu 10, i co ten co brakuje mu 2lata to jest lepszy od tego co 4lata.

Jak ktoś sie niełapie to wcale nie powienien sie odzywać, pretesje może mieć ten co spełnia warunki i z błędu urzędnika do odrzucili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

jak już pisałem w jednym z wątków - "życie, po prostu życie" :D


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

marekgizio ma racje. limit środków sie skończył a Pan Sawicki czarodziejem nie jest i z nieba pieniędzy nie weźmie. trudno czasem tak bywa. po 2013 beda miejmy nadzieje kolejne fundusze to sie załapiecie. ja jestem w łódzkim to może mi sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A ja tego nie rozumie tu wszuscy mówią że srodki się kończą a w telewizji czy w radio to zawsze jakiś opozycyjny polityk sie znajdzie i krzyczy ż e Polska wykorzystała ledwo trzydzieści kilka procent pieniędzy które dała UE do wykożystania. to jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Polska wykorzystuje ogólnie mało pieniędzy z UE.

Rolnicy wykorzystują bardzo dużo, tak naprawdę inwestycje rolników zawyżają średnie wykorzystanie funduszy unijnych przez inne branże polskiej gospodarki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal2703    0

Jak to jest z tą MGR na terenach ONW i zakupie maszyn ułatwiających produkcję mleka lub budową obory? słyszalem że jest wiecej niż 60% zwrotu. jezeli to prawda to ile dokładnie? I jakie maszyny zaliczają sie do tych ułatwiających produkcję mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

70% jak dwóch mleczarzy poniżej 40 lat na ONW wnioskuje w tym samym projekcie.

W tej chwili jest sugestia, żeby przynejmniej jedna maszyna w projekcie była związana z produkcją mleczną lub bydłem mlecznym (prasy, owijarki, kosiarki, zgarniacze obornika, mieszalniki, śrutowniki, zbiorniki na mleko, przetrząsaczo - zgrabiarki)


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

A ja tego nie rozumie tu wszuscy mówią że srodki się kończą a w telewizji czy w radio to zawsze jakiś opozycyjny polityk sie znajdzie i krzyczy ż e Polska wykorzystała ledwo trzydzieści kilka procent pieniędzy które dała UE do wykożystania. to jak to jest?

30% jest wykorzystanych czyli wypłaconych, a nie mówią ile jest zagwarantowanych w podpisanych już umowach, a jeszcze nie wypłaconych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Co do maszyn na mleczarstwo jeszcze nie ma szczegółowych wytycznych. To są tylko wewnętrzne sugestie ARiMR. Na razie trwa oczekiwanie na oficjalne stanowisko ministerstwa i Centrali ARiMR.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj