Grzesiu95

Prasa Rivierre Casalis rc 125-Opinie

Polecane posty

ariss    25

126 jest już nowsza i jak nie masz szerokiego podbieraka po powinieneś mieć 2 węże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ciśnienie ustawiasz manometrem przy prasie gdzieś powinien być i tyle ile ustawisz na tyle zbije.węże pod 1 sekcje i nimi będziesz klapę tylko podnosił i opuszczał jak belka za mocno zbita lub za słabo to na manometrze poprawisz i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

własnie ja mam 126 i mam taki problem ze sprzedawajacy kazał mi przy kazdym zamykaniu klapy lekko cofnac galka(ale nie tak zeby sie spowrotem otworzyła) zeby cisnienie spadło z 140 bar tak do około 10-20 i teraz nie wiem czemu tak trzeba robic i w ktorym momencie zmieniac to zbicie balota. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Ktoś się orientuje ile kosztuje nowy lub używany zawór ciśnieniowy do tej prasy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

kto mi pomorze mam RIVIERE CASALIS rc 90 i nie wiem jak założyć sznurek owijanie mam hydrauliczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Witam mam taki problem. Podczas owijania bali sznurkiem (automatycznie) sznurek dochodzac do końca staje i owija a powinien byc ucięty przec nóz. Poprostu łapy nie popychaja nożu który ucina sznurek. Owijajac recznie jest wszystko ok. Czy ktos wie co moze byc przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Mam owijanie na dwa sznurki, i jak owine, i podnose balota, to sznurek sie poprostu poluźnia a balot rozpada ;/ ktoś wie co z tym zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Ciśnienie miałem na max. a sznurek jest dość ciasno, tylko w tym końcu gdzie końcy owijanie to sie sznuerk rozwija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

a ile masz owinięć sznurka na całej długości balota? sznurek się ześlizguje czy sam jakoś się poluźnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

sznurek sam sie poluźnia, poprostu sznurki idą tylko w jedną stronę, i na początku jak złapie sznurek to sie tam naciągnie i cały balot jest ok, a w drugim końcu jak nóż odetnie, to sznurek się poluźnia, i jeden koniec się rozpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ja kulam nad oborą baloty i ustawiam jeden na 2 to wiąże końce a jeśli idą do wiaty to nie wiąże i nie mam takich problemów. A ile masz tych sznurków na całej szerokości balota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

na początku balota 4 razy w miejscu później przez całego balota 6 razy i na końcu 3 razy w miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

no to powinno starczyć ja daje mniej więcej podobnie, ale przy krótszej słomie może warto dać więcej, albo jeśli masz kompa już na maxa to owijaj na wyższych obrotach, bo owijanie jest na czas niezależne od liczby obrotów wałka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

na dwa czasem się zdarza że sianokiszonka na 1 ale to rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

A zdarza ci się że po uciaciu sznurka on ucieka, tzn wpada do tej rurki i trzeba go wyciągać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

hm nie zdarza mi się tak może zbyt tępy masz nóż albo rurki źle ustawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Nóż mam nowy, tak myśle czy te rurki nie zardzewiały mi w śordku i sznurek idzie ciężko i może dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
go4gold    0

witam posiadam Rivierre Casalis rc 112 i mam problem z rozpoczęciem zwijania beli siano przechodzi przez pasy do środka prasy jak już się uda zacząć bele to dalej nie ma już problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

za wolno ruszasz. żeby to się nie działo musisz po prostu dostarczyć więcej materiału w krótszym czasie (żeby zaczęła bala się kręcić). jeśli będziesz wolno jechał to wszystko stoi zwiń trochę szybciej i szybciej zacznie się kręcić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Spoldriver
      Witam, poszukuje zaworu ciśnieniowego napinacza pasów do prasy Vicon rv 187, lub zestawu uszczelek do tego zaworu, lub jakiegoś specjalisty od hydrauliki który by mi ten zawór zrobił. Okolice Kościana (woj. Wielkopolskie). Jeśli ktoś ma takowy na sprzedaż, albo jakieś namiary na kogoś to proszę o info, pozdrawiam
    • Przez luki987654321
      Witam, proszę użytkowników prasy o napisanie na co zwrócić uwagę podczas oglądania prasy tak aby nie nadziać się na jakiegoś gruza z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Goldenj
      Witam.
      Nie wiem czy to normalne, ale przy prasowaniu słomy część przedostaje się nad pasy i w momencie zamykania klapy tylnej słoma podchodzi tam gdzie jest czujnik i nie widzi, że klapa jest zamknięta. A czasem nawet tak podejdzie, że klapa rzeczywiście się nie domknie. Czy da się wyeliminować to zjawisko? Może problemem jest różna siła naciągu pasów? Zauważyłem, że jeden jest mocniej naciągnięty od innych. Czy może o co innego chodzi?
       

    • Przez luki987654321
      witam, rozglądam się za prasą pasową i interesuje mnie prasa vicon rv1601 i rv1901 proszę o opinie użytków. z góry dziękuję za opinie.
    • Przez piotr820
      Witam
      Nie znalazłem takiego tematu więc zakładam nowy.
      Tak jak w tytule, interesuję mnie opinia na temat pras zmiennokomorowych Vicon. Jakie awarie w nich mieliście??? ile bel itp...
      Z tego co wyczytałem to ta firma, to jest połączanie Kvernelanda z Viconem.
      Na co zwrócić uwagę przy zakupie??? Jak stwierdzić przebieg po stanie pasów (czy są jakieś ząbki/schodki które się ścierają po jakimś tam przebiegu tak jaki w JD)???
      Czy wszystkie Vicony mają wiązanie na 2 sznurki??
      A te Vicony to to samo co Greenland??? Jakie jeszcze są prasy tej samej budowy??? Bo np. dziś oglądałem Riviere, Greenlanda i DF i to jest jedno i to samo...
       
      Co myślicie o tejhttp://allegro.pl/prasa-zwijajaca-rolujaca-vicon-rv-157-grenland-i3894313237.html ??? Cena bardzo przystępna, choć w ten przebieg to nie wierzę...
      A gdzie sprawdzić rok produkcji, bo na tabliczce znamionowej nie znalazłem?? No na felgach jest, ale felgi można zmienić...
      Sorki za tyle pytań.
      Pozdrawiam: piotr820
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj