Grzesiu95

Prasa Rivierre Casalis rc 125-Opinie

Polecane posty

Grzesiu95    9

I ona ma docisk olejowy. I właśnie nie wiem an jakiej zasadzie on działa, czy tam sie nabije ciśnienie i ono zostaje, czy trzeba pompować co jakiś czas.

Więc jeśli sie nabije i zostaje, to mógłbym podłączyć je np pod trójnik, razem z podbieraczem. i wtedy jakbym nabił ciśnienie do docisku i ustawił sobie podbieracz to mógłbym zamknąc zawór i zostałaby mi tylko klapa.

Bo w proxie jest tak że jak dam na swobodne opuszczanie to odpanie mi wszystko. więc opadł by mi podbieracz i klapa, a jeśli zamkne zawór to będe sterował tylko klapą. Nie wiem czy dobrze myśle czy nie. Może wypowie sie ktoś kto użytkuje coś takiego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmen   
Gość goscmen

Dobrze kombinójesz wiesz jak ja robie jade na pole opuszczam podbieracz i podpinam klape prawdą jest to że jak nabijesz to zostanie ale nie odczepisz przewodu ale jak załorzysz trójnik to da rade.Niewiem Rivierre niby taka sama co Vicon ale radził bym ci poszukać Vicon kverneland no i oczywiście zadbaną chodzi szczegulnie pasy i spinki, podbieracz to musi być ok. jak niejest to niezawracaj sobie głowy POWODZENIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmen   
Gość goscmen

Ja napieram 3512 i żadnej belki się nie powstydze ale 70-80 to max nawet lepiej 70 zaoszczedzisz na wache.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmen   
Gość goscmen

Wypowiedzieć się może każdy, więc twoje krzyczenie tutaj jest żałosne... A co do zbicia bel przez prasę pasową to wiesz co? Pozostawię to bez komentarza... Dziwne, że u mnie w okolicy są sami hodowcy bydła i każdy podkreślam KAŻDY z nich ma prasę walcową lub łańcuchową. Wszyscy Ci co mieli prędzej pasówki wyprzedali je i kupili sobie albo Welgera albo Krone. Prasa pasowa może i lepiej zwija bele ale na pewno nie jest taka zbita jak po walcowej! W walcówce można tak dobić, że ciągnik 100 konny w prasie zdechnie! A w pasowej to możesz sobie jedynie pasy pourywać. Jak nie miałem własnej prasy i mi gość robił pasową sianokiszonkę to bym na takie coś już nigdy więcej nie poszedł i bez powodu raczej też walcowej nie brałem. Poza tym w starych prasach pasowych bardzo ciężko trafić na bajer w postaci np. noży tnących.

 

@mercedes250d

 

Można kupić wszytko fakt. Kwestia tylko za ile i jak długo będziesz musiał na to czekać a nie w tym chyba sztuka, a na bawienie się papierem toaletowym jestem już trochę za duży, choć wydaje mi się, że jakby się z powrotem nawinęło i zgniotło maksymalnie powierzchnia byłaby mniejsza, dzięki czemu mogłoby się zmieścić więcej objętości w tej samej średnicy/ obwodzie.

 

Poprostu nierozumiesz zasady działania pasówki , ale itak widać awoje wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

oo ja mialem cos takiego w viconie i tez myslalem ze dorabiany:) dorobiony jest tutaj ten migacz, sam tez gdzies wlasnie taki sam podlaczylem bo klaksonu na prasie czesto nie slyszalem;/ myslalem ze tylko ja mam takie oryginalne pomysly no ale jak widac sie mylilem. teraz moj sterownik wyglada tak :Phttp://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/252839-isobus-varimastera/ tylko nie wiem czy serownik to dobre slowo, bo to tylko wyswietlacz i klawiatura, komputer czyli mozg prasy jest zamontowany na prasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

A właśnie jak miałeś taki sterownik jak ja to na prasie miałeś taką skrzynke z przełącznikiem?? Wiesz może do czego on słuzy, bo zapomniałem zapytać tego kolesia co od niego kupowałem..

 

I do czego służy ten przycisk co jest wyżej osobno??

 

A da sie na tym sterowniku zamontowac jeszcze jakieś sygnalizatory?? zamkniętej klapy itd??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

nie pamietam gdzie byl ten przelacznik czy na prasie czy na sterowniku ale byl np do regulacji ilosci sznurka, czyli do szybkosci dzialania silnikcza napedzajacego uklad podawania sznurka ale ja przelaczalem i nie widzialem za bardzo roznicy. ten przycisk osobny jest do elektromagnesu ktory trzyma sznurek przed samorozwinieciem, naciskasz przycisk i elektromagnes luzuje sznurek a klakson wyje:) jakie chcesz jeszcze sygnalizatory zamontowac? czy klapa zamknieta czy nie to widzisz na zegarze od cisnienia, jak nabijesz cisnienie to znaczy ze klapa zamknieta co prawda 100% pewnosci nie masz bo np moze cos wpasc albo za krotko nabijales cisnienie i haki nie naszly na rygiel ale zawsze cos, qrde mialem pisac ze mozesz jakies sensory pomontowac ale przypomnialo mi sie ze tam byly czujniki od zamkniecia klapy i jak ktorys nie laczyl to sznurek nie owijal z automatu, nie zastanawialem sie nad takim pomyslem a wydaje sie dobry, musialbys popatrzec w schemat tej instalacji i poglowkowac, albo zaprosic jeszcze kogos kto w czyms takim siedzi, mysle ze daloby sie bez wiekszego problemu podlaczyc jakas lampke pod te czujniki ale moim zdaniem gdzies na prasie a nie w sterowniku, ale kabelek jeden dolozyc to nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Ale jaki elektromagnes?? Mógłbyś mi to bardziej wytłumaczyć?? :)

 

I jak masz jakieś spostrzeżenia dotyczące prasy to czy mógłbys napisać?? Bo widze że miałeś do czynienia z taką prasą, Interesuje mnie wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

podczep zasilanie nacisnij przycisk i sie dowiesz od czego jest, jak nie to zrob zdjecie przodu jakies wyrazne to ci zaznacze jakos, w mojej galerii jest jedno zdjecie vicona to zobacz czy taka sama masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

to w takim razie dobrze sobie wyreguluj te rurki podajace sznurek popatrzysz bedziesz wiedzial jak,i pilnuj sparowania kalamitki w tamtym miejscu i dokrecaj srubki zeby luzow nie bylo, i polecam cienki sznurek chemitex do niej. to do podawania sznurka jest troche problematyczne w tej prasie, ale jak pilnujesz to nie jest zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

nasmarowac moge, a regulował narazie nie będe bo poprzedni właściciel twierdził że do końca nią prasował tak jak jest. więc spróbuje tak jak jest, a jak nie to będe póxniej korygował :D

 

Na co jeszcze tam zwracać uwage??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

na razie to nic mi nie przychodzi do glowy, jak bedziesz mial jakis problem, pisz moze pomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Słuchaj a jak to jest z tym dociskiem??

 

Jak tam sobie nabije to ciśnienie, i zrobie już belke, to ją wyrzucam, zamykam komore i wtedy co??

 

Musze dopompać oleju na docisk czy on tam zostaje od poprzedniego razu??

Bo pytałem kiklu osób którzy robią taką prasą i jedni mówią ze trzeba dopompac a inni że tylko zamykam klape...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

pisalem ci wczesniej ze zeby prawidlwo zamknac komore to musisz troche cisnienia nabic, wszystko pewnie tez zalezy od ciagnika, komore zamknieta sie ma gdzies juz z cisiniem 50-70 po chwili jak nabierzesz troche slomy to pasy sie bardziej napna i cisnienie urosnie do max ustawienia, mozesz odrazu nabic do maks ustawionego zeby od samego poczatku belka byla zbita, ale ja jakies roznicy nie widzialem miedzy 1 a drugim sposobem, wiec wedle uznania i obserwacji:) ja zrobilem jeden sezon w slomie czyli jakies 200 ton i znalem maszyne na wskros;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

z tego co widac to tylko rozmiarem max belki ta pewnie kreci do 160 a 125 do 180, przeczytaj temat to dowiesz ze ze te prasy maja tez odpowiedniki w viconie deutz-fahr i greenland i pochodza z tej samej fabryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

prasy są identyczne, jedyną różnicą jest max. średnica belki dla 115-160cm. a dla 125-180cm. Podbieracz jest podnoszony mechanicznie za pomocą linki, mechanizm podobny jak Z 224. Przykład prasy której podałeś @kaczorek121 wyposażona jest w sygnalizacje niedomkniętej klapy widać wyraźnie że na hakach są krańcówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

grzesiu95 a jakiej szerokości masz podbierak? jak szeroki to na bank 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Spoldriver
      Witam, poszukuje zaworu ciśnieniowego napinacza pasów do prasy Vicon rv 187, lub zestawu uszczelek do tego zaworu, lub jakiegoś specjalisty od hydrauliki który by mi ten zawór zrobił. Okolice Kościana (woj. Wielkopolskie). Jeśli ktoś ma takowy na sprzedaż, albo jakieś namiary na kogoś to proszę o info, pozdrawiam
    • Przez luki987654321
      Witam, proszę użytkowników prasy o napisanie na co zwrócić uwagę podczas oglądania prasy tak aby nie nadziać się na jakiegoś gruza z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Goldenj
      Witam.
      Nie wiem czy to normalne, ale przy prasowaniu słomy część przedostaje się nad pasy i w momencie zamykania klapy tylnej słoma podchodzi tam gdzie jest czujnik i nie widzi, że klapa jest zamknięta. A czasem nawet tak podejdzie, że klapa rzeczywiście się nie domknie. Czy da się wyeliminować to zjawisko? Może problemem jest różna siła naciągu pasów? Zauważyłem, że jeden jest mocniej naciągnięty od innych. Czy może o co innego chodzi?
       

    • Przez luki987654321
      witam, rozglądam się za prasą pasową i interesuje mnie prasa vicon rv1601 i rv1901 proszę o opinie użytków. z góry dziękuję za opinie.
    • Przez piotr820
      Witam
      Nie znalazłem takiego tematu więc zakładam nowy.
      Tak jak w tytule, interesuję mnie opinia na temat pras zmiennokomorowych Vicon. Jakie awarie w nich mieliście??? ile bel itp...
      Z tego co wyczytałem to ta firma, to jest połączanie Kvernelanda z Viconem.
      Na co zwrócić uwagę przy zakupie??? Jak stwierdzić przebieg po stanie pasów (czy są jakieś ząbki/schodki które się ścierają po jakimś tam przebiegu tak jaki w JD)???
      Czy wszystkie Vicony mają wiązanie na 2 sznurki??
      A te Vicony to to samo co Greenland??? Jakie jeszcze są prasy tej samej budowy??? Bo np. dziś oglądałem Riviere, Greenlanda i DF i to jest jedno i to samo...
       
      Co myślicie o tejhttp://allegro.pl/prasa-zwijajaca-rolujaca-vicon-rv-157-grenland-i3894313237.html ??? Cena bardzo przystępna, choć w ten przebieg to nie wierzę...
      A gdzie sprawdzić rok produkcji, bo na tabliczce znamionowej nie znalazłem?? No na felgach jest, ale felgi można zmienić...
      Sorki za tyle pytań.
      Pozdrawiam: piotr820
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj