Grzesiu95

Prasa Rivierre Casalis rc 125-Opinie

Polecane posty

Grzesiu95    9

Witam.

Mam zamiar kupić taką prase i chciałbym się dowiedzieć o niej coś więcej. Mile widziane spostrzeżenia, dobre i złe. I podobno ma jakiś docisk olejowy ? Co to wogule jest??

A i powiedzcie mi jak jest z dostępnością części???

 

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Przypuszczam, że Twój następny post będzie dotyczył problemów z częściami do tej prasy... Gdyby to był mój wybór rozejrzał bym się już prędzej za prasą Krone lub JD. Chcesz pasowe więc za pewne do słomy, a te dwie radzą sobie dość dobrze z nią. Tym marką możesz zaufać, problemu z częściami też nie będzie. W przypadku tej prasy co podałeś to już podanie samej nazwy w sklepie będzie powodowało kłopoty :huh: Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignac    0

Osobiście posiadam RC115 jest odrobinkę mniejsza od 125. I powiem szczerze, że nie zgadzam się z przedmówcą, ja nigdy nie miałem żadnego problemu z częściami. Bierzesz starą część ze sobą i nie ma że nie dostaniesz części. A co do pracy tej prasy to nie mam najmniejszych zastrzeżeń na pewno wybrał bym ja ponownie. jedyny mankament który mnie dręczy to brak obwiązywacza siatką w tych prasach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

z częściami żadem problem jedziesz do dealera vicona i wszystko masz dodatkowo coraz więcej szrotów jest z częściami.A ten @Godlech912 jak nie ie to niech nie pisze.Docisk olejowy tzn tłoki hydrauliczne napinają pasy o taka wartość jaką ustawisz na zaworze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

znajomy ma taką i nie poleca. Pasy są gładkie i nie wytrzymują ciśnienia, rolki jak na pasówke nie są ładne. Tak jak koledzy polecam jd, krone lub welger albo gallignani(jest produkowana na welgerze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

A do kiszonki ona się nadaje??

 

i wgl ma jakiś sterownik albo coś??

może ktoś ma fote takiego sterownika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

A ten @Godlech912 jak nie ie to niech nie pisze.

 

 

Ja napisałem "przypuszczam"!

 

A do kiszonki pasowa raczej się średnio nadaje... Tam prasy typowo walcowe są najlepsze np. Welger, Krone ze względu na stopień zgniotu. Dodatkowo posiadają noże tnące co jest konieczne do zrobienia kiszonki wysokiej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia minie dlaczego jak ktoś pyta o maszyny mniej znanych marek to od razu Pseudo-znawcy krytykują i polecają JD Krone. a co do dostępności części to na dzień dzisiejszy w polsce można kupić wszystko. co do sianokiszonki to prasa pasowa robi o niebo lepsze i bardziej zbite baloty niż "stała komora" walcowa. dla przykładu dla niewiernych .weż rolkę papieru toaletowego rozwiń go a następnie weż to wszystko do kupy i spróbuj uformować taką samą rolkę (powodzenia) a co do jakości sianokiszonki to nie maszyna ma wpływ tylko to z czego to robisz i jak to robisz bo jeżeli na polu masz "G" to w balocie też jest "G"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25
Ja napisałem "przypuszczam"!
jak przypuszczasz to nie wiesz to po co głos udzielasz, ja się na wszystkim nie znam, ale jak o czymś nic nie wiem to nie piszę!. Pasówka się doskonale nadaje do sianokiszonki ma większy zgniot od walcówki a noże są w pasówkach tylko inne modele.Właśnie po pasówce balot masz jak rolka papieru zaczynając od średnicy ok 20cm a nie materiał się wrzuca wrzuca a na końcu dobija jak w walcowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ja z szerokim 2.2 podbieraczem i baloty 180cm jeździłem wcześniej u912 i nie odczuwał jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

a lepsza jest od JD 550 bo cenowo wygląda kusząco:)

a co myślicie o innych seriach 120,121,126 itp ??


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

jak właścicielowi jd 550 poszła pompa w prasie i ja mu balotowałem to mówił że mam szybszy podbieracz i jakoś sprawniej mi to idzie. Ogólnie wg mnie rivierre ma prostszą budowę i nie potrzebuje specjalnych pasów z ząbkami.Ja sam mam MF 828 z podbieraczem 2.2 metra, robi baloty od 80 do 180 chodź sąsiadowi robiłem takie 50 bo ma mała stodołę i kilka świń i mu takie małe baloty było łatwiej ogarnąć niż snopki bo się toczą, brakuje mi tylko wiązania siatką a tak to maszyna śmiga może i noże do żyta lub owsa by się przydały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

jak przypuszczasz to nie wiesz to po co głos udzielasz, ja się na wszystkim nie znam, ale jak o czymś nic nie wiem to nie piszę!. Pasówka się doskonale nadaje do sianokiszonki ma większy zgniot od walcówki a noże są w pasówkach tylko inne modele.Właśnie po pasówce balot masz jak rolka papieru zaczynając od średnicy ok 20cm a nie materiał się wrzuca wrzuca a na końcu dobija jak w walcowej.

 

 

Wypowiedzieć się może każdy, więc twoje krzyczenie tutaj jest żałosne... A co do zbicia bel przez prasę pasową to wiesz co? Pozostawię to bez komentarza... Dziwne, że u mnie w okolicy są sami hodowcy bydła i każdy podkreślam KAŻDY z nich ma prasę walcową lub łańcuchową. Wszyscy Ci co mieli prędzej pasówki wyprzedali je i kupili sobie albo Welgera albo Krone. Prasa pasowa może i lepiej zwija bele ale na pewno nie jest taka zbita jak po walcowej! W walcówce można tak dobić, że ciągnik 100 konny w prasie zdechnie! A w pasowej to możesz sobie jedynie pasy pourywać. Jak nie miałem własnej prasy i mi gość robił pasową sianokiszonkę to bym na takie coś już nigdy więcej nie poszedł i bez powodu raczej też walcowej nie brałem. Poza tym w starych prasach pasowych bardzo ciężko trafić na bajer w postaci np. noży tnących.

 

@mercedes250d

 

Można kupić wszytko fakt. Kwestia tylko za ile i jak długo będziesz musiał na to czekać a nie w tym chyba sztuka, a na bawienie się papierem toaletowym jestem już trochę za duży, choć wydaje mi się, że jakby się z powrotem nawinęło i zgniotło maksymalnie powierzchnia byłaby mniejsza, dzięki czemu mogłoby się zmieścić więcej objętości w tej samej średnicy/ obwodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

A jeśli ma się ciągnik 60-80 KM to lepiej kupic walcową czy pasową?? bo chyba z ciągnikiem małej mocy lepiej pasową ??

@ariss kupiłbyś jeszcze raz swoją praske ?? na co zwracac uwagę przy kupnie prasy RC ??


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

Goldech, najpierw jakąkolwiek nie pasowa prasa ukrec belke słomy 150cm srednicy o wadze 300kg dopiero wtedy pogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

@Godlech -w starych walcowych też ciężko trafić na noże więc to kiepski argument.Jeśli pasowa tak kiepsko zbija to dlaczego na Agro show prasy pasowe zajeły czołowe miejsca w zgniocie??W mojej okolicy nie jeden by wymienił swoją Sipmę lub Sokółkę na pasówkę,tylko czekają kiedy minie czas od kupna.Argument z urywaniem pasów też nie trafiony,prędzej gumka pęknie w .... niż pas w prasie(wiesz jak jest zbudowany?z ilu warstw się składa?poczytaj trochę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

w sumie jeszcze raz bym ją brał zwróć uwagę na zapinki w pasach czy są oryginalne bo ja zmieniłem raz na tanie druciane to szybko wyleciały, na rolki w podbieraczu jeśli ktoś za nisko opuścił to mógł je wyrobić, sprawdzaj resztę tak ogólnie nie wiem zęby w podbieraczu łożyska stan łańcuchów zależy wszystko od pieniędzy jakie masz na zakup . ten goldlech to niech kupi walcówkę sobie i podhaczy ciągnik o mocy 200 koni i mu dobrze, sprawnie i ekonomicznie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Panie @Goldech

My mieliśmy robioną sianokichę pasową prasą,oraz słomę walcową i pasową to nigdy w życiu więcej nie chcemy walcowej ponieważ bela słomy jest tak słąbo zbita że stóg po 2 tyg usiadł a zimą ze słomy zostało ok 50% suchej i nie zgrzybiałej a po pasowej to może leżeć i nie ważne czy pada czy nie mokre warstwa max 10cm ;)I nigdy w życiu stało-komorowa walcową nie zrobisz tego co zmienno-komorową pasówką i tak jak kolega slawny pisze zrób bele 150 cm ważącą 300 kg to pogadamy :(


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

To prowadzimy rozmowę o prasach czy o wynalazkach typu sokółka i metal fach? Nie powiedziałem, że prasy pasowe nie nadają się do sianokiszonki to raz, a dwa nie zrobię belki słomy moją Welgerką 150 cm bo mam możliwość tylko 120 cm bele robić. Gdybym potrzebował większych zdecydowałbym się na prasę pasową.

 

Nie jestem także przeciwnikiem pras pasowych i do ciągnika 60 km też bym na pewno pasówkę wybrał, gdyż będzie można pracować z nią wydajniej ciągnikiem o mniejszej mocy, ze względu na brak dobijania beli. Tylko wkurza mnie jak ktoś krytykuje prasy takich firm jak Krone czy Welger a nawet nie miał z nimi styczności! Jeśli walcówka nie nadaje się do sianokiszonki to tym bardziej do słomy ani do siana więc po co według Was w ogóle stworzono te prasy? Na złom?

 

Moją prasą walcową robię baloty sianokiszonki i jestem z niej bardzo zadowolony. Trochę się obawiałem robienia belek ze słomy, ale prasa także spisała się na medal, baloty się nie przestawały kręcić tak jak co niektórzy straszyli. Dzięki możliwości dobijania można było zrobić na prawdę twardą, dobrze zbitą i ciężką belę. Sąsiad ma Krone taką nowszą i uważam, że baloty są jeszcze lepszej jakości tyle, że on robi ciągnikiem 160 koni a ta prasa kosztuje tyle co 3 moje.

 

Także moje zdanie jest takie, że oba rodzaje pras sobie poradzą, we wszystkich zadaniach a wybór prasy to już kwestia gustu i indywidualnych preferencji. Chcesz to bierz tą Rivierre skoro koledzy Ci ją polecają, to Twój wybór i sam musisz zdecydować.

 

Moim zamiarem nie było wywołanie kłotni, tylko chęć dyskusji, a że charakter polaka jest taki, że wszytko to co on ma jest najlepsze to już nie moja wina.

 

A oto belki z mojej prasy:

 

he5062_ABCD0001hjh (16).JPG

 

lw6558_ABCD0001hjh (3).JPG

 

ud5157_ABCD0002kk.JPG

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

Goldech masz welgera wiec latwo Ci sie zblizyc osiagami do pasówek. Nikt sie tu z Toba nie ma zamiaru klucic bo nie o to chodzi, chodzi o to zebys nie wprowadzał innch w blad piszac ze walcowa jest lepsza od pasowej. Nie zauwazylem zeby ktos tu krytykowal krone albo Jd jak twierdzisz. Welger ma modele ktore robia belki w rozmiarze 150cm. Napisalem ten rozmiar bo znam jego wage a nie dlatego ze tak mi sie wydaje, nie wazylem 120 wiec sie nie wypowiadam. Idiotyzmem jest pisanie tego co sie komus wydaje, bo jak to ma pomoc osobie ktora szuka konkretow? Wydawac sie moze i to bardzo duzo kazdemu bez wchodzenia na forum. Stworzono roznego rodzaju prasy bo ktos mial rozne pomysly, a prasy nadal sa produkowane zeby kazdego zadowolic, np cena zakupu. Jak przeczytasz moje posty to sie dowiesz ze choc mam prase kuhna tak dzisiaj kupilbym tylko welgera oczywiscie pasówke, wiec nie chodzi mi zupelnie o chwalenie swojego.Za bardzo szukasz zlosliwosci wsrod nas, a tutaj nikt nie przejawial agresji( no moze ja:)), za co przepraszam. Chodziło tylko o wyprowadzenie Cie z bledu i przedewszystkim o to zebys innych w niego nie wprowadzal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Spoldriver
      Witam, poszukuje zaworu ciśnieniowego napinacza pasów do prasy Vicon rv 187, lub zestawu uszczelek do tego zaworu, lub jakiegoś specjalisty od hydrauliki który by mi ten zawór zrobił. Okolice Kościana (woj. Wielkopolskie). Jeśli ktoś ma takowy na sprzedaż, albo jakieś namiary na kogoś to proszę o info, pozdrawiam
    • Przez luki987654321
      Witam, proszę użytkowników prasy o napisanie na co zwrócić uwagę podczas oglądania prasy tak aby nie nadziać się na jakiegoś gruza z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Goldenj
      Witam.
      Nie wiem czy to normalne, ale przy prasowaniu słomy część przedostaje się nad pasy i w momencie zamykania klapy tylnej słoma podchodzi tam gdzie jest czujnik i nie widzi, że klapa jest zamknięta. A czasem nawet tak podejdzie, że klapa rzeczywiście się nie domknie. Czy da się wyeliminować to zjawisko? Może problemem jest różna siła naciągu pasów? Zauważyłem, że jeden jest mocniej naciągnięty od innych. Czy może o co innego chodzi?
       

    • Przez luki987654321
      witam, rozglądam się za prasą pasową i interesuje mnie prasa vicon rv1601 i rv1901 proszę o opinie użytków. z góry dziękuję za opinie.
    • Przez piotr820
      Witam
      Nie znalazłem takiego tematu więc zakładam nowy.
      Tak jak w tytule, interesuję mnie opinia na temat pras zmiennokomorowych Vicon. Jakie awarie w nich mieliście??? ile bel itp...
      Z tego co wyczytałem to ta firma, to jest połączanie Kvernelanda z Viconem.
      Na co zwrócić uwagę przy zakupie??? Jak stwierdzić przebieg po stanie pasów (czy są jakieś ząbki/schodki które się ścierają po jakimś tam przebiegu tak jaki w JD)???
      Czy wszystkie Vicony mają wiązanie na 2 sznurki??
      A te Vicony to to samo co Greenland??? Jakie jeszcze są prasy tej samej budowy??? Bo np. dziś oglądałem Riviere, Greenlanda i DF i to jest jedno i to samo...
       
      Co myślicie o tejhttp://allegro.pl/prasa-zwijajaca-rolujaca-vicon-rv-157-grenland-i3894313237.html ??? Cena bardzo przystępna, choć w ten przebieg to nie wierzę...
      A gdzie sprawdzić rok produkcji, bo na tabliczce znamionowej nie znalazłem?? No na felgach jest, ale felgi można zmienić...
      Sorki za tyle pytań.
      Pozdrawiam: piotr820
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj