PanJoker

Lustrzanka czy Kompakt??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PanJoker    4

Zastanawiam się nad kupnem aparatu fotograficznego. W gre wchodzi raczej tylko jedna firma, SONY.

Teraz tylko pytanie jest takie, kupić drogiego kompakta takiego jak SONY DSC-HX1 http://allegro.pl/sony-dsc-hx1-pakiet-5-dodatkow-menu-pl-f-vat-pl-i1327247706.html czy może tańszą lustrzanke jaką jest Sony A390 http://allegro.pl/sony-a390-alpha-390-18-55-alfa-a390l-gw-f-vat-i1322483986.html Jakie są Wasze za i przeciw, którego Wy byście wybrali?? Zaznaczam iż nie jestem jakimś super wybitnym fotografem ;P Aparat ma mi posłużyć ładnych pare lat :huh:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendtrisix    32

Jeśli lubisz fotografię to śmiało możesz brać lustrzankę, a jeśli robisz zdjęcia sporadycznie to chyba lepszy był by kompakt. Ja osobiście polecił bym lustrzanke bo fotografia naprawdę wciąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Uwaga teraz zadam bardzo głupie pytanie ale kto pyta nie błądzi :huh: Otóż czy Lustrzankami można nagrywać filmy?? Czy mają funkcje robienia szarych fotek czy to trzeba już stosować jakieś filtry itp??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

najczęściej można nagrywać. Zdjęcia czarno białe to ustawienia w aparacie, lub dalsza obróbka już komputerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

W lustrzance masz możliwość wymiany obiektywu, opcja którą wykorzystasz na pewno jak zasmakujesz w robieniu fotek. W zależności od modelu jest, albo nie ma możliwości filmowania /patrz na charakterystykę aparatu/.Z reguły po jakości zdjęcia widać czym były robione, na korzyść lustrzanki. Lustro ma większą matrycę czyli element światłoczuły gdzie obraz jest przetwarzany ,a nie tylko mega piksele. Jak chcesz robić dużo zdjęć i się nimi cieszyć, polecam lustro.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

No nie taki bardzo podobny. Bo tamten chce kupić lustrzanke do 2 tys. A ja chciałbym kupić lustrzanke lub kompakta. Hmm w sumie gdybym kupił lustrzanke z funkcją nagrywania i tym robieniem fotek na szaro to by było git. Ale pewnie nie da rady niczego takiego znaleźć w granicach plus minus 1,5 tys :/ Ale z drugiej strony jak na moje potrzeby wystarczył by pewnie kompakt. Lecz potem za pare lat zachciało by mi się lustrzanki bo jak wiadomo apetyt rośnie w miare jedzenia :huh: Więc szczerze powiedziawszy to nie wiem. Pewnie tania lustrzanka lepsza od najdroższego kompaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

dylemat podobny, bo właśnie jest tam trochę opisane czy lepsza tania lustrzanka czy porządny kompakt.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

"Ale z drugiej strony jak na moje potrzeby wystarczył by pewnie kompakt. Lecz potem za parę lat zachciało by mi się lustrzanki bo jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia"

NO i ja jestem w takiej sytuacji, był kompakt , a teraz padło na nową alfę, na razie z podstawowymi szkłami kitowymi, ale do wymiany w przyszłości. Kupuj lustro.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jeśli ma to być aparat tylko do zabawy, to leszy kompakt, pomimo że robi zdecydowanie gorsze fotki ( aczkolwiek są kompakty, w cenie powyżej 2 tyś przewyższające tanie lustrzanki) ale z takim klamotem jak lustrzanka jest kłopot np na imprezie, weselu, na wakacjach. Kompakt ląduje w torebce, kieszeni i go nie widać, a taka lustrzanka kusi...

:) optymalne wyjście to 2 aparaty: kompakt i lustrzanka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

Mam lustrzankę sony alfa efekty mozna robić rózne, zdjecia zawsze wychodzą, Lustrzanką filmów się nie nagrywa niestety

 

Mam lustrzankę sony alfa efekty mozna robić rózne, zdjecia zawsze wychodzą, Lustrzanką filmów się nie nagrywa niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

To zależy która alfa? Ja mówię o najnowszej, ta kręci, i to w ful HD.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Która alfa kręci takie filmiki?? No właśnie z lustrzanką lekki kłopot na imprezie czy weselu na które zawsze aparacik się zabiera i jak najbardziej przydaje. Ale z drugiej strony to takiego SONY DSC-HX1 też przecież nie włoży do kieszeni, torebka już prędzej ale lepiej mieć na to specjalną torbe. No i właśnie po kupnie kompaktu za te 1,5 kupił bym za ten rok czy dwa lustro? Troche spory koszt by mi wyszedł a po co mi dwa aparaty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla wadą alf jest wchodzenie na wysokie ISO i mimo najniższej wartości ISO, szumy i tak są znaczne. sad.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendtrisix    32

Szumy to zakłucenia na zdjęciu, pojawiają się takie jak by plamki/ kropki a przez to jakość zdjęcia spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Myślę że to tylko niepotrzebny wydatek pieniędzy.

Kup lepiej kompaktową cyfrówkę a lustrzanki zostaw profesionalistą.

W 90% jakość zdjęcia zależy od umiejętnośći tego kto stoi po drugiej stronie obiektywu.

Za 600zł można kupić już nową porządną cyfrówkę,która zrobi takie same zdjęcia jak ten za 2,5k

no chyba że chcesz się pokazać przed rodziną i znajomymi.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Ale jak sam widzisz większość radzi kupić lustrzankę. I wcale nie trzeba być profesjonalistą żeby jej urzywać. Bo przecież są lustrzanki lepsze i gorsze dla amatorów i dla zaawansowanych. Tu jest tylko kwestia pieniędzy i to czego się oczekuje od aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendtrisix    32

Jak chcesz szaleć to proponuje Nikona D90, tylko że nie nowego, używany kosztuje około 2000zł (za samo body oczywiście) i do tego jakiś tani obiektyw za 200 -300 zł np 18-55 vr i masz super zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Ciężko chyba znaleźć jakąś używke w dobrym stanie za małe peniądze. A to ten Nikon D5000 to zły??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendtrisix    32

http://allegro.pl/body-nikon-d90-karta-sandisk-ultra-ii-8gb-i1342420714.html - ten ma praktycznie zerowy przebieg niecałe 10 000 zdjęć to bardzo mało, te lustrzanki robią po 100tyś zdjęć bez żadnej awarii.

 

http://allegro.pl/nikon-d90-body-nowe-koszalin-tanio-i1345178886.html - też całkiem ciekawa oferta, tylko nie wiem jak te baterie będą trzymać.

 

D5000 to jak najbardziej dobry sprzęt, taki D3000 z bajerami (LV, nagrywaniem filmów) i lepszą matrycą CMOS (podobno mniej szumi na wysokich czułościach) całkiem fajnie leży w ręce, tylko że D90 jest o oczko wyżej i nie zapominaj że jest jescze Canon z modelami 450D i 500D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

A gdyby wybierać pomiędzy Nikonem d5000 a Canonem 500d to który był by lepszym zakupem?? Albo inaczej, jeżeli Wy byście mieli kupić któryś z tych dwóch modeli, który byście kupili??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Blazej_fotograf_lodzkie
      Hej!
      To mój pierwszy temat na forum więc zacznę od krótkiego wprowadzenia.
      Jestem Błażej, jestem fotografem ślubnym i rodzinnym (reportaże, naturalne sesje domowe, studio, plenery, eventy).
      Pochodzę ze wsi pod Łowiczem i mamy tam kawałek ziemi. Jako że nikt z rodzeństwa nie garnie się do pracy w polu (około 5ha czyli takie nic), a i rodzice powoli zaczynają odczuwać wiek zastanawiałem się ostatnio nad adaptacją gospodarstwa na cele fotograficzne.
      O co chodzi?
      Pewnie kojarzycie takie zjawisko jak "rzepiary"  ( dla niewtajemniczonych - tępe dzidy które robią sobie zdjęcia w rzepaku). I o ile zdjęcia w rzepaku wychodzą super, to słowo ma negatywny wydźwięk ze względu na brak poszanowania dla roślin. Wiem że dla wielu rolników to duży problem.
      To samo się ma z innymi roślinami które kwitną/wyglądają najlepiej w odpowiednich porach. Jabłonie i wiśnie, lawenda, słoneczniki, bez, zboża, trawa ozdobna. 
      I tak jak człowiek powinien działać w zgodzie z naturą, tak ja chciałbym stworzyć coś takiego jak pola fotograficzne, czyli miejsce na różnorodne, naturalne plenery, gdzie uprawy nie będą niszczone, bo będą przeznaczone na sesje.
      O ile istnieją pola lawendy dostępne do fotografowania, czy jakieś inne mono uprawy - tutaj chciałbym postawić na różnorodność. 
      Jestem na etapie gdzie przegadałem pomysł, i na następny rok planuje pole słoneczników  około 15x20m (raczej ciętych ze względu na dużą ilość sesji dziecięcych i rodzinnych), dodatkowo pewnie będę korzystał też ze zboża które zasieje mój tata. Jest to rozwiązanie które nie wygeneruje dużych kosztów i nie pochłonie wiele czasu.
      O co proszę
      Podejrzewam, że część z Was ma wśród znajomych fotografów którzym chętnie udostępnia swoje pola, ja chciałbym zapytać Was o sens takiego pomysłu.
      Proszę o waszą opinię na temat pomysłu, o problemy jakie mogą mi stanąć na drodze, o podpowiedzi i ewentualne luki w planie.
       
      Jeśli ktoś z łódzkiego chciałby mnie zaprosić na swoje pole, opowiedzieć trochę o uprawie słonecznika, lub macie jakaś ciekawą uprawę - chętnie przyjmę zaproszenie i zrobię wam zdjęcia. Na wiosnę będę szukał sadu jabłoniowego z w miarę starym drzewostanem (chodzi o to aby drzewa były dość rozłożyste)
       
      Z góry dzięki!
      (załączam zdjęcie z sesji w przenicy)
       
       
       

    • Przez oki39
      Skoro forum o fotach to i trzeba jakis poradnik zrobic.
      Piszcie swoje uwagi jak robic foty i wasze wlasne sprawdzone pomysly.
       
      Wiedz ja zaczne.
      1. Odpowiednia jasnosc foty
      2. Odpowiednia barwa kolorow czyli kolory jaskrawe, matowe itd.
      3. Fotografowany przedmiot. Jasli robimy fote powiedzmy na tapete to nie moze byc uciety jeden bok maszyny. Najlepiej jest jesli dana zecz znajduje sie cetralnie w srodku foty. Jesli maszyna ma byc uciete to dobrze bedzie jesli untiemy ja z obu stron mniej wiecej tyle samo.
      4. Tlo czyli wszystko przed i za fotografowanym przedmiotem. Osobiscie nie lubie gdy na focie znajduja sie krzaki, miedze, rowy itd. oszpeca fote. Zabudowania tak samo, nie na tle kazdego garazu da rade zrobic fote.
      5. Odpowiednie ustawienie maszyny. Np dzrzwi albo obydwie strony otwarte albo obydwie zamkniete.
      6.Ważne jest też światło. Słońce nie może wpadać bezpośrednio w kadr ani nie powinno się odbijać aby nie zmieniały ISO w aparatach cyfrowych. @quercus
       
      Narazie to tyle. Czekam na instrukcje innych. Piszcie w pkt. to bede edytowal pierwszy post i zrobi sie instrukcje z udzialem wszystkich. :huh:
    • Przez MICH4Ł
      Witam. Szukam gopsodarstwa w którym bym mógł ponagrywać filmy pod muzykę. Woj. Dolnośląskie 
    • Przez robertbara
      Witam!
      Mam do przedyskutowania z Wami bardzo interesujący temat. Otóż jak jest dokładnie z prawami autorskimi do własnych zdjęć.
       
      Piszę ten temat z kilku powodów:
      1. Gazeta "Chłopska droga" w numerze 7 na stronie 5 zamieściła moje zdjęcie ciągnika JD z logo AF bez mojej zgody (oczywiście nawet mnie nie zapytali). :angry: :angry: :angry:
      2. Gazeta "Murator" przysłała mi do podpisania umowę o prawa autorskie do moich zdjęć (wcześniej do mnie dzwonili) za kwotę 50zł/zdjęcie. Czy potem już nic nie będę mógł z nimi robić, jak to właściwie jest?
      3. Podobnie działa konkurs RPT, gdzie po nadesłaniu fotki przechodzą na prawa autorskie redakcji.
       
      Pozdrawiam!

    • Przez Nismo
      Witam,na pewno każdy to interesuje się rolnictwem nie raz oglądał na YouTube filmy o rolnictwie kręcone przez ludzi z pasją.Jakich  youtuberów lubicie oglądać?kogo subskrybujecie?na kogo filmy czekacie z niecierpliwością?
      Może zacznę od swojej osoby, bardzo lubię oglądać filmy: Pikus2182 i Vendt936 
       
      Temat ciekawy więc może warto wdrążyć go bardziej
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj