limusine

Dozownik nazowu do sadzarki.

Polecane posty

limusine    9

Witam chciałbym się dowiedzieć czy da się zamontować dozownik nazowu do sadzarki polskiej nie znam dokładnie symbolu taka ze Strzelców Opolskich. Jeżeli tak to gdzie dostać takie cudo i czy to dobre rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Siewnik do nawozu ma też Akpil w swoich sadzarkach, cena takiego ok 550 zł. Na stronie firmowej masz cenę tego siewnika to być może można go dokupić. Myślę, że rozwiązanie dobre bo zawsze nawóz trafia tam gdzie ma dokładnie trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

A wiesz może czy taki siewnik posiada jakaś regulacje?? I mógłbyś podać mi link gdzie jest napisane o tym dozowniku i cenie ? Nie mogę coś znaleźć ;/ jak sadzisz ciężko będzie to założyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

To pewnie na początku ciężko wyliczyć odpowiednia dawkę :D czytałem ze można zmniejszyć dawkę nawozu o okolo 30% przez zastosowanie tego siewnika. Czyli dajmy na to 500 polifoski i 300 saletrzaku około 1100 zł to ponad 300 zł na ha zostaje. Ciekawe czy da się to zamontować u mnie i czy dużo przerabiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Hej mam takie pytanie na jakiej zasadzie to działa czy ten nawóz to po prostu blacha i na dołek otworek do otwieraniem i rurką leci w tą redliczkę czy coś innego. Mam jeszcze pytanie gdzie ten nawóz leci przed tym rozgarniającą redlicą czy bezpośrednio na kartofle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matias89    2

Jestem w posiadaniu takiego rozsiewacza przed sadzarką dokładniej nawet ten sam model Akpila do którego jest odnośniek 3 posty wyżej. Zacznę od pojemności tego zbiornika wchodzi do niego +/- 15 kg(saletra amonowa), jest regulacja wysiewu w formie zastwaki którą reguluje się śrubą, kolejnym etapem jest wysiew nawozu, który trafia przed płużek rozrarniający ziemie co sprawia że nawóz jest zmieszany z ziemią a nie jest wysypany bezpośrednio obok ziemniaka


Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

A można zrobić to sobie samemu czy nie za bardzo?? Bo to nie jest chyba skomplikowana konstrukcja?? Zrobił byś może zdjęcia??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matias89    2

Oczywiście że można zrobić samemu Konstrukcja niejest trudna, jednemy z forumowiczów wysyłałem zdjęcia bo sam robił taki siewnik, Jak znajde zdjęcia to podeśle podaj meila !!


Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja sobie podpatrzę dokładniej jak to jest u nas w agromei wsadzarkach zamontowane fakt że zakładałem już tylko nie pamiętam dokładnie jak tam te szlauchy od nawozu szły czy przed dołownik czy w środek i do pyry nawóz szedł.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1299

Też mam taką sadzarkę z podsiewaczem nawozu tylko z Biedaszek. Jestem bardzo zadowolony bo jeden przejazd i dwa zabiegi. Po kilku próbach ustawiłem dawkę na poziomie 300kg Polifoski/ha i tak już jest kilka lat bez kręcenia. Nawóz nie ma styczności z ziemniakami tylko sypie się z boku przez dwa węże elastyczne. Fajna sprawa, Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj