Skocz do zawartości
limusine

Dozownik nazowu do sadzarki.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Dozownik
limusine    8

Witam chciałbym się dowiedzieć czy da się zamontować dozownik nazowu do sadzarki polskiej nie znam dokładnie symbolu taka ze Strzelców Opolskich. Jeżeli tak to gdzie dostać takie cudo i czy to dobre rozwiązanie?

wyrebski1    35

Siewnik do nawozu ma też Akpil w swoich sadzarkach, cena takiego ok 550 zł. Na stronie firmowej masz cenę tego siewnika to być może można go dokupić. Myślę, że rozwiązanie dobre bo zawsze nawóz trafia tam gdzie ma dokładnie trafić.

limusine    8

A wiesz może czy taki siewnik posiada jakaś regulacje?? I mógłbyś podać mi link gdzie jest napisane o tym dozowniku i cenie ? Nie mogę coś znaleźć ;/ jak sadzisz ciężko będzie to założyć?

Wiadomość z agroFakt.pl

limusine    8

To pewnie na początku ciężko wyliczyć odpowiednia dawkę :D czytałem ze można zmniejszyć dawkę nawozu o okolo 30% przez zastosowanie tego siewnika. Czyli dajmy na to 500 polifoski i 300 saletrzaku około 1100 zł to ponad 300 zł na ha zostaje. Ciekawe czy da się to zamontować u mnie i czy dużo przerabiania.

damian95    22

Hej mam takie pytanie na jakiej zasadzie to działa czy ten nawóz to po prostu blacha i na dołek otworek do otwieraniem i rurką leci w tą redliczkę czy coś innego. Mam jeszcze pytanie gdzie ten nawóz leci przed tym rozgarniającą redlicą czy bezpośrednio na kartofle??

Matias89    2

Jestem w posiadaniu takiego rozsiewacza przed sadzarką dokładniej nawet ten sam model Akpila do którego jest odnośniek 3 posty wyżej. Zacznę od pojemności tego zbiornika wchodzi do niego +/- 15 kg(saletra amonowa), jest regulacja wysiewu w formie zastwaki którą reguluje się śrubą, kolejnym etapem jest wysiew nawozu, który trafia przed płużek rozrarniający ziemie co sprawia że nawóz jest zmieszany z ziemią a nie jest wysypany bezpośrednio obok ziemniaka

damian95    22

A można zrobić to sobie samemu czy nie za bardzo?? Bo to nie jest chyba skomplikowana konstrukcja?? Zrobił byś może zdjęcia??:(

Matias89    2

Oczywiście że można zrobić samemu Konstrukcja niejest trudna, jednemy z forumowiczów wysyłałem zdjęcia bo sam robił taki siewnik, Jak znajde zdjęcia to podeśle podaj meila !!

UrsusCzesio    304

Ja sobie podpatrzę dokładniej jak to jest u nas w agromei wsadzarkach zamontowane fakt że zakładałem już tylko nie pamiętam dokładnie jak tam te szlauchy od nawozu szły czy przed dołownik czy w środek i do pyry nawóz szedł.

marek1977    27

Też mam taką sadzarkę z podsiewaczem nawozu tylko z Biedaszek. Jestem bardzo zadowolony bo jeden przejazd i dwa zabiegi. Po kilku próbach ustawiłem dawkę na poziomie 300kg Polifoski/ha i tak już jest kilka lat bez kręcenia. Nawóz nie ma styczności z ziemniakami tylko sypie się z boku przez dwa węże elastyczne. Fajna sprawa, Polecam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez Kamil97
      Jakie znacie sadzarki i jaki Waszym zdaniem są najlepsze, i łatwo o nie do części i, które się najczęściej nie psują??
    • Przez maciek31
      witam.w zeszłym sezonie kupiłem neptuna.problem w tym że obydwie opony są jakieś inne nie kierunkowe.wiem że kombajn oryginalnie ma opony prążkowane.powiedzcie czy warto je zmieniać na oryginalne czy dać sobie spokój.co myślicie o tych oponach?
    • Przez eddi87
      Witam Ponownie, potrzebuję kupić kopaczka do ziemniaków bo już mnie denerwuje ciągłe co roczne pożyczanie po ludziach. Dla siebie na 20 arów ziemniaka i może cebulę czy trochę marchwi lub pietruszki żeby wykopać. Raczej tej dużej na dwa rzędy nie biorę pod uwagę, skłaniam się ku mniejszej i pytanie do was która będzie lepsza spośród trzech pokazanych na zdjęciach?
      1

2

3

• Przez GRZES1545
      Może macie jakiś prosty sposób na wymianę zębatek napędowych długiej taśmy.