majster

Ile pali ursus 3512

Polecane posty

pawlus224    2624

Andrzeju , parafrazując twoją nie jedną wypowiedz ...

 

masz za mały pług :) nie myślałeś o 3 skibie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Myślałem ale mi się marzy obrotówka a nie zagonowy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaammil    0

Haha ale wy mnie tu lubicie.. ja założyłem temacik poniewaz cos mnei zaniepokoiło i powiedziałem jak jest..a wy odrazu ze maszyna do remontu, ze kierowca też nie bardzo.. a z tego co wiem to to forum jest nei po to zeby sie wyzywać i prowokować tylko żeby pomóc tym którzy tego potrzebuja i podzielic sie swoja wiedzą..

 

No ok ja te filmiki oglądąłem nei raz. i na tym filmiku andrzeju nei ma pokazane dokłądnie na jaką głębokośc orasz..

 

Mam ziemie klasy II i III. Rozumeim ze jak oracie na glębokosć tych 20 cm .. to ta srzałak co idzie za skiba (ona ma jakieś 10 cm) to jest na 10 cm w ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Ale Kolego nikt tutaj Cię nie obraża ani nie wyśmiewa , po prostu chcemy Ci uświadomić że jeżeli twój ursus ma kłopoty z uciągnięciem pługa 2-skibowego na głębokości 20cm to coś z nim jest nie tak .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaammil    0

Mam inne wrazenie ale ok.

 

W najbliższym czasie wstawie tu linka do filmiku jak pracuje moja maszyna.. i co niektórzy zobaczą.. czy to takie dziadostwo. w sumie temat można zamknąć.. myślałem że tu coś mi pomozecie ale chyba sie myliłem.. chcociaż niktórzy byli bardzo mili i dali kilka wskazówek napewno to sprawdze. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@kaaammil mam wrażenie że nie chcesz dopuścić myśli że cos moze być nie tak z Twoim ciągnikiem :) przecież to nic złego ze sie cos dzieje z maszynami. Takie uroki ich uzytkowania :) powiem Ci ze nie dawno zakupiłem mf 3090 i musiałem go z pola ściagać drugim ciągnikiem bo pękł węzyk od paliwa i sie zapowietrzyl a pozniej juz nie dał rady odpalić bo akumulator zdechł. Kazdy na forum chce Ci pomóc żebyś mógł normalnie pracować w polu a nie denerwowac sie jak cos sie stanie i trzeba bedzie robic :) lepiej zrobic to w domu nic potem mieć problemy w polu :)

Trzymaj się i oby udało Ci sie znaleść przyczyne dużego zyżycia paliwa :)

 

Pozdrawiam Adrian


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego andrzej2110 naprawdę spalasz 17 litrów na hektar?? To znaczy że te opowiada że 3p mało pali tylko między bajki włożyć. Według mnie to bardzo dużo. A pyzatym zajmuje to super dużo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Mam inne wrazenie ale ok.

i co niektórzy zobaczą.. czy to takie dziadostwo. w sumie temat można zamknąć.. myślałem że tu coś mi pomozecie ale chyba sie myliłem.. chcociaż niktórzy byli bardzo mili i dali kilka wskazówek napewno to sprawdze. Pozdrawiam.

 

Sam nie wiesz czego chcesz...

Masa porad poleciała i jeszcze źle??

Zastosowałeś się do nich??

napisałeś na forum " zrobiłem to i to ale nadal mam te same objawy"??

Wtedy my na to: "problem jest nadal, to szukamy dalej... :)"

Jeśli nie sprawdziłeś w ciągniku tych rzecz o których inni piszą to nie mów, ze nikt nie chce Ci pomóc.

Wyluzuj trochę :D.

Usterki są w każdych ciągnikach, nawet tych nowych i za kilkaset tyś euro, każdy sprawdza i naprawia. Innej drogi nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Kolego andrzej2110 naprawdę spalasz 17 litrów na hektar?? To znaczy że te opowiada że 3p mało pali tylko między bajki włożyć. Według mnie to bardzo dużo. A pyzatym zajmuje to super dużo czasu.

Już pisałem ze była to orka w trudnych warunkach ze względu na twardo glebę oraz dużo przejazdów na poprzeczniakach. Tu było przypadkowo zmierzone bo zapominałem na drugi dzień dolać paliwa. Ciągnik miejscami ledwie dawał radę uciągnąć pług. Orząc w normalnych warunkach spalanie będzie umniejszę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Tak swoją drogą wielu Kolegów pisze że jak mf255 czy ursus 3512 nie da rady w pługu 2 skibowym na słuszną głębokość 20 cm inny z uczestników rozmowy twierdzi że t25 śmiga z takim pługiem i do tego po gliniastych górach. To nie wiem co wszyscy uważają za ciężką orkę jaka ta gleba ma być. W gospodarstwie pomocniczym przy szkole 2 skiby ledwie ciągała 60-tka jak oraliśmy ogrody to bez przerwy blokada i gaz. 3 skiby czasem targał mtz 82 ale to było bez sensu. Orkę robił u1214 na dużych polach z 5skibowym phx-em. Ciągnik ten miał nie raz problem aby uciągnąć ten pług więc dostawał do pomocy 60-tkę. Mf –em 255 nawet nikt nie próbował orać tak jak 30 tką bo było by to tylko łaskotanie pola nie orka.

Tak że kolego jak ci ten traktor spalił 5 litrów na motogodzinę to wcale nie jest dużo miał po prostu ciężko i to normalne spalanie tego ciągnika. Porównując to co osiągnął Andrzej czyli 17 l na hektar wychodzi podobny wynik bo ile się orze hektar takim traktorem nie 3 godziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Na wszystko jest rada. Za mały, za słaby- sprzedać i kupić większy, poco męczyć traktor i siebie. Trzeba dobierać sprzęt do warunków glebowych, a nie odwrotnie i narzekać. Ja mam 3512 z 96r 3560mtg i śmiag na orginalnym wszystkim i targa 3ki pługi bez stękania, kultywator mam 2.10 z wałkiem po to by po orce przed sianiem na 2H porozbijać grudy. Pociągnął by i 2.4 ale szkoda ciągnika po swierzej orce męczyć. Lepiej 2 razy w koło więcej przejechać i tak zaoszczędzi się na paliwie i sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja nie widzę nic dziwnego w tym, ze MF 255 meczy się z dwoma skibami. Jeśli ziemia będzie bardzo ciężka, zwięzła, do tego jeszcze górzysta to nie ma szans na orkę. Jak jeszcze oraliśmy MF to trzeba było się namęczyć, żeby zaorać wszystkie pola, a pług zabierał tylko 70 cm. Spalanie rzędu 4-5 litrów/h to też nic niezwykłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Kolego andrzej2110 naprawdę spalasz 17 litrów na hektar?? To znaczy że te opowiada że 3p mało pali tylko między bajki włożyć. Według mnie to bardzo dużo. A pyzatym zajmuje to super dużo czasu.

 

 

Ziemia ziemi nie równa ;) po za tym kto powiedział ,że 3512 / mf 255 to idealny ciągnik do orki ? Da się nim w miarę orać , ale to wymaga zrozumienia tego ciągnika , mimo ,że to perkins przy obciążeniu wcale ekonomiczny nie jest , za to w lekkich pracach sprawdza się lepiej .

 

2 skiby polskie grudziądzkie (o ile pług jest w dobrym stanie technicznym tj. z niezużytymi elementami roboczymi i prawidłowo ustawiony) w średnio ciężkiej ziemi powinien dac radę spokojnie 1 biegiem szosowym na głębokość do 25 cm , z doświadczenia wiem ,że są takie ziemie gdzie i na 15 cm trudno zaorac tym sprzętem , gdy odkładnie zalepią sie iłem :wacko: ale to wyjątki .

 

Czekamy z niecierpliwością na filmik kolego , może wtedy uda się coś wychwycić .

 

Jeszcze jedno , co rozumiesz pod tym pojęciem ,że nie daje rady na 20 cm ? dymi ? spada z obrotów ? grzebie sie ?

jeśli x lat ktoś obchodził sie z nim delikatnie , albo nie prawidłowo go dotarł to może też być tak ,że jest "zamulony" - wydaję mi si ,że mój taki był , bo wuj zawsze góra 1500 obrotów , 2 skiby na podorywkę i "pyr , pyr , pyr ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaammil    0

Znalzałem pare zdjeć na forum z orki i chciałbym aby paru ekspertów sie na ich temat wypowiedziało

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/359666-ursus-c-360-plug-3-skibowy/

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/360116-ursus-c-360-plug-3-skibowy/

 

Na jaką głębokosć jest tu orane? Nie robie OT'a

 

Prosze o tak mniej wiecej powiedzieć w przedziale od ilu cm do ilu może być tu orane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaammil    0

Serio uważasz ze tu jest jakies 15 cm? Jeżeli tak to ja oram na pół metra xD ja nie wiem jak wy to mierzycie ;P

 

15 cm to jest tak jakbyś na maxa odchylił kciuk i palec wskazujący od siebie. a to jest dużo.. na tym fot to ja nei wiem czy 10 cm jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Na moje to też płytko, bo ziemia nie dostaje nawet do ścinaczy, nie wspominając o ramię pługa. Ja czasem jak na zimę orze to ziemia szlifuje ramę pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

15-18 Cm - zobacz sobie po profilu opony ;)

 

... chyba jednak temat traktujesz jako maszynkę do nabijania postów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaammil    0

Jak dla mnie można go zamknąć. Bo tu trwa tylko niepotrzebny spór o stan techniczny mojego ursusika. A po co mi nabijanie postów. ? Ja jak mam jakis problem zakałdam temat do tej pory zawsze to forum mi pomagało nawet i w tym przypadku otrzymałem pare porad które wykorzystam. Za wszystkie rady dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursontv    11

A nie wiecie ile pali ursus 3514 na mth ??? prosze o odp

Edytowano przez ursontv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Tyle samo co 3512

 

u-3512 jest oszczędny w lekkiei pracy pali około 3 litry na mth natomiast w cięrzszych pracach pali sporo więcei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Witam.Panowie warto dać za 3512 co ma w oryginale 780mth z pierwszych rąk , 30.000 tyś zł?

Jest taki traktor koło Kalisza , kolega mi dziś zadzwonił w super stanie.

Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj