majster

Ile pali ursus 3512

Polecane posty

kaammil    0

No właśnie w orce też duzo pali.. niby pług 2 skibowy a trzeba na 4L jeździć.. ale tak jak niektórzy mówią ze orają na 20 cm.. dla mnie to nierealne tak głęboko orać.. przecież 3512 nie uciągnei pługa nawet 2 skibowego zanużonego w ziemi na 20cm.. max 13cm... i to jest bardzo ciężko.

 

Poza tym mth szybko lecą w tym traktorze. W ruskim zeby motogodzina przeleciała to trzeba robić chab z półtorej godziny..a tu jakieś 50 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

2 skib ci nie uciągnie na 30 cm?? To ty ten ciągnik zaprowadź do mechanika bo jest z nim coś nie tak.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

Kolego wrzuć fotke tego ciągnika, bo coś jego stan techniczny nam się nie widzi...

Orka na 20cm to wcale taka głęboka nie jest...

Napisz jaki przebieg, rok produkcji, stan ogólny...

 

Albo nakręc film z pracy silnika w polu, to coś da nam do myślenia. Łatwiej będzie coś Tobie doradzić.

W 3512 faktycznie szybko idą mtg więc przelicz sobie spalanie na godzine zegarkową i już masz porównanie z innymi ciągnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaammil    0
Napisano (edytowany)

Haha wiedzialem ze taka bd wasza reakcja :D ciagnik rocznik 93/94 przebieg 1134 mtg :D

 

nagram filmik i wstawie ale nie teraz.. no ale jak 30 cm to nie dużo.. przeciez to jest .. czekajcie .. a moze wam chodzi o szerokość skib <lol2>

Edytowano przez kaammil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin94    0

Mój ursusik w agregacie uprawowym 2,8m na 1 mth bierze 3,5l a w tronsporcie to nawet poniżej 3. Moim zdaniem powinieneś pompe paliwową zawiewść do regenetacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

na początek to same wtryski bym zmienił a nie zaraz pompe regenerować... bo to za mało mgh przepracował zeby pompe podejrzewać


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Widać Andrzeju skoro nie masz powodów bawić się w pomiary to dużo nie pali :)

 

Spokojnie :) @kaammil - może masz pług źle ustawiony , albo ziemię naprawdę ciężką , a może rzeczywiście coś jest nie tak z tym ciągnikiem ...

 

Ja na swoim przykładzie (ferdek z 94 roku , od 09 w moim posiadaniu przy przebiegu 1208mth wtedy) muszę powiedzieć ,że tego ciągnika trzeba sie poprostu nauczyć :) na początku uważałem go za totalnego kalekę , ale wraz z upływem czasu powiem szczerze ,że ten ciągnik nie jest taki zły i da się nim pracowac wydajnie i ekonomicznie , ale trzeba porzucić stare przyzwyczajenia z c-360 i c-330 i innych znanych ciągników , bo te postlicencyjne ciągniki to całkiem inna historia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaammil    0

No ale wtryski juz by siadły? przeciez on ma ledwo powyzej 1100 mtg.. to jest ledwo dotarty.. z tym ze on jest juz nie najmłodszy. Były czasy ze był nieużywany tylko przepalany. DOpiero od kad go mam czyli od półtora roku parcuej po 100mth rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

.. przecież 3512 nie uciągnei pługa nawet 2 skibowego zanużonego w ziemi na 20cm.. max 13cm... i to jest bardzo ciężko.

 

Oj człowieku z tym ciągnikiem to na pewno masz coś nie tak , ja T25 po górach i glinie ciągam 2 skiby na głębokości około 25cm , lekko nie ma ale też nie zdycha podczas orki .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

No ale wtryski juz by siadły? przeciez on ma ledwo powyzej 1100 mtg.. to jest ledwo dotarty.. z tym ze on jest juz nie najmłodszy. Były czasy ze był nieużywany tylko przepalany. DOpiero od kad go mam czyli od półtora roku parcuej po 100mth rocznie.

wystarczy ze zalejesz fałszywego ON i po ptokach.Sprawdź zawieś do pompiarza to sprawdzi i ustaw zawory bo jak ty pługa 2 uciągnąć nie możesz na 20 centów to jest z nim żle ;[ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaammil    0

 

Oj człowieku z tym ciągnikiem to na pewno masz coś nie tak , ja T25 po górach i glinie ciągam 2 skiby na głębokości około 25cm , lekko nie ma ale też nie zdycha podczas orki .

 

Skoro tak porpsze o link do fotki z takim zestawem i z miarką która to udowadnia.. bo serio. Nie ma człowieka w mojej okolicy który orałby na az taka głbokosc bo po prostu sie nie da..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Ok nie ma sprawy , przy najbliższej orce specjalnie dla Ciebie zrobię taką fotkę .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaammil    0

Łyy tyle czekać.. przecież skoro każdy inny może tak orac wiec na pewno jest jakaś fotka nie koniecznie twoja która to potwierdza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To może dla rozjaśnienia trochę sytuacji napisz w końcu jakie masz gleby... Bo jak 2 skib nie ciągnie to naprawdę kiepsko chyba że w glinie itp. to jeszcze zrozumiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Jeżeli jest , to sobie znajdź :) Ja tylko zaproponowałem że zrobię fotkę (może filmik) , a że musisz czekać - trudno , w najbliższym czasie nie przewiduje żadnej orki .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

@kaammil nie napierdzielaj się bo t25 daje radę kolega razor275 wcale się nie chwali.Ja t25 na glinie tak orałem i dawał radę choć co 6 lat kapitalka skrzyni a dokładnie rewers i koła 2 biegu do wymiany teraz z 10 lat ursusem c 360 orzę więc Władek do lekkich robót idzie ale kultywator z wałkiem 2,5 metra targał ino gwizd na jesiennych siewach jak mi tarcza na sprzęgle padła w ursusie i nocą robiłem :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaammil    0

No właśnie ja nie jestem w stanie sb takiej orki wyobrazić i nigdy nie widziałem takiej . Wiec nie dziwo ze nei ma takich zdjeć oczywiscie z całym szacunkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121
Napisano (edytowany)

na yt pełno filmików jak t25 3 skiby ciągnie :) udało mi się znaleść jak t25 w 3 obrotowej chodzi(na pewno po jakichś przeróbkach ale jest) :D nizej podaje link zeby kamil wreszcie uwierzył ze cos z jego ciagnikiem nie tak :)

 

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

No ale wtryski juz by siadły? przeciez on ma ledwo powyzej 1100 mtg.. to jest ledwo dotarty.. z tym ze on jest juz nie najmłodszy. Były czasy ze był nieużywany tylko przepalany. DOpiero od kad go mam czyli od półtora roku parcuej po 100mth rocznie.

100 mtg rocznie to tak jak by nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

Skoro tak porpsze o link do fotki z takim zestawem i z miarką która to udowadnia.. bo serio. Nie ma człowieka w mojej okolicy który orałby na az taka głbokosc bo po prostu sie nie da..

Ale o co chodzi z tą głębokością orki??

Ciągniki w waszej okolicy nie dają rady głębiej bo im brakuje mocy czy po prostu warstwa orna jest płytka a chcąc głębiej to wyrzuca sie na wierzch np: glinę lub kamień czy piach??

 

Przeczytaj sobie wątek od początku, masz tu masę rad co robić z tym ciągnikiem, co sprawdzić itp.

Zastosuj się do nich jeśli chcesz, a jeśli nie chcesz to nie używaj forum jako nabijarki postów i do spierania się z innymi użytkownikami co moim zdaniem dobrze Ci radzą..

Wykonaj czynności zalecone przez innych użytkowników a jeśli to nie pomoże to będziemy szukać dalej rozwiązania.

Polecam też zakupy paliwa na renomowanych stacjach. Na kiepskim ON też spalanie jest wyższe.

Filtr paliwa wymienić też można, a wyczyścić filtr powietrza również nie zaszkodzi. :)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Zapnij do 3512 pług 3ka, ustaw dzignię regulacji pozycyjnej w położenie transport, a drugą dzwignię tą od błotnika przesuń do przodu w zależności od wymaganej głębokości i 1H 1600 obr i idzie jak rakieta, nawet dymka nie puści i kołami nie grzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dokładnie kolego wyżej , zdjęcie z takiej orki za chwilę w galerii "ursus -> 2802-8034"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Napisano (edytowany)

http://www.youtube.com/watch?v=84HT1zNZykU to jest film o którym wcześniej wspominałem. Orka na 30cm w zbitej ziemi. Od 1:48 masz pokazane ustawienie o którym wspomina Rolnik1973

Tu właśnie wyszło jakieś 55 litrów na 3,15ha czyli około 17 l/ha przy czym dwa razy jechałem na pole a to jest 1km w jedna stronę.

Edytowano przez andrzej2110

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin94    0

Jak ten ursus 2 skib na 20 cm nie uciągnie to jest z nim naprawde źle. Ja swoim w słobszej ziemi nawet 3 ciągałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj