majster

Ile pali ursus 3512

Polecane posty

jaro    166

Tak siadasz-gaz w podłogę i ... o kurde-pali dużo -z kolei w pracy z 3512 piszesz że trzeba pomyślunku-to pomyśl skąd te zużycie w C-360...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zetor 7711 :lol:

 

Po co sieje 60?? Ferdek do siewnika idealnie pasuje. Włączasz 2H i 1200 na silniku i pola ubywa.

Ja mam ciapka ale i tak siano przewracam i zwijam ferdkiem. Włączam 4H i nie zaduzo gazu i ciagnik szybko leci na małych obrotach. Ciapkem na 6 musiał bym dac wiecej gazu bo by sie po polu mulił. Do tego trzeba by tura odpić...

Nie bawię się w pomiary ale raz można powiedzieć ze zmierzyłem. Zaorałem 3,15 ha na całym zbiorniku paliwa. Orka dość ciężka - susza. Na YT jest film. Spalanie wyszło około 17 l/ha.

C-360 też do siewnika nie jest najgorszy, włączam 4 i też pola ubywa...

@samczyk1991 no nie znowu to samo. MF255 jest cięższy bez obciążników i kabiny o 40 lub 50 kg a z obciążnikami to już C-360 wypada ciężej. I nie gadajcie na C-360 czy zetora że to takie pijaki, bo jakoś potrafię zejść do spalania w granicach 3l/h w lekkich pracach.

@damian18 C-360 w podłogę? Życzę niskiego spalania...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

pany ten gaz w podłogę nie był w dosłownym znaczeniu.... chodzi o to że 60 jest np łatwiej orać a 3512 to trzeba juz ostro podnośnikiem manewrować żeby zaorać w miarę 3 skibami. a teraz mam takie pytanie czysto teoretyczne (zastrzegam że nic nie sugeruje) jeżeli w 60 i w 3512 damy gaz w podłogę w orce to który spali więcej??

 

milanreal1 tylko ciebie brakowało mi w tej dyskusji;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wg mnie C-360... U siebie zauważyłem że jak oszczędzam na obrotach to i spalanie nie jest wysokie, a jak mu docisnę np w kosiarce to już takie spalanie niskie nie wychodzi...

 

@damian18 stęskniłeś się :lol: Wiesz na studiach nie mam zawsze czas na af zajrzeć...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

pany ten gaz w podłogę nie był w dosłownym znaczeniu.... chodzi o to że 60 jest np łatwiej orać a 3512 to trzeba juz ostro podnośnikiem manewrować żeby zaorać w miarę 3 skibami. a teraz mam takie pytanie czysto teoretyczne (zastrzegam że nic nie sugeruje) jeżeli w 60 i w 3512 damy gaz w podłogę w orce to który spali więcej??

W orce licząc na hektar 3512 spali więcej, zgadłem? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

chodzi o to że 60 jest np łatwiej orać a 3512 to trzeba juz ostro podnośnikiem manewrować żeby zaorać w miarę 3 skibami.

 

Mając do wyboru te 2 ciągniki do orki nigdy nie wybrał bym 60

A co do odnośnika to trzeba umieć go obsługiwać i wtedy nie trzeba nim manewrować :lol:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Co masz na myśli z tym manewrowaniem podnośnikiem, ja na 3 skiby w tym roku ja się męczyłem niby piaski i silnik zdrowiutki ,a szło słabo. Ja tam na pozycyjnej orałem. Aby poządnie zaorać to tylko 2 skiby :lol:

W 3 skibach , na 1H za słaby, 4L za wolny :)

Edit: Ile czasu wam zchodzi przy oraniu 1ha ?


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ja Andrzej również ale twoje słowa potwierdzają moje trzeba znać obsługę podnośnika na której naukę trzeba poświęcić kilka hektarów;p zresztą post samczyka to potwierdza pierwszy raz orał sam piachy i mu nie szło z 3 a gdyby miał wprawę orał by jak szalony;p

 

milanreal1 a no się stęskniłem. też ostatnio rzadziej na af zaglądam w szkole katują (matura) jeszcze miałem egzamin na prawko i przy tym tydzień wyjęty z życiorysu wyjazdy do miasta odalonego o 85 km żeby pojeżdzić 2 godz i czekać 6 godzin na resztę;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mając do wyboru te 2 ciągniki do orki nigdy nie wybrał bym 60

A co do odnośnika to trzeba umieć go obsługiwać i wtedy nie trzeba nim manewrować :lol:

Czemu? C-360 nie orze się źle. Dobre ustawienie pługa to podstawa i jazda w pole.

@samczyk1991 chodzi ci o orkę w 2 czy 3 skibach?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Macie problem, czym się da a czym nie da orać, jak ktoś ma talent do gospodarzenia to i krowę do pługa założy i w ostrą skibę na 35cm wyorze, a pierdoła zawsze będzie pierdołą i jest takich beztalenci na wsiach pełno, gdy to szfagier, czy brat wrobi w ciągnik bo już nie może patrzeć jak się partoli i się taka pierdoła przesiądzie z konia, samodziełki, czy t 25 na jakiś większy ciągnik i pretensja do całego świata, że mu taki krzyż nałożyli, bo taki skomplikowany wielki ciągnik i ten podnośnik taki skomplikowany, 95% świeżo upieczonych posiadaczy mf/3512 ( takich co to już od nawet 5-7lat) nie mają zielonego pojęcia do czego służy ta 2ga dzwignia z okrągłą gałeczką od podnośnika!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@ferdek07 a co w tym takiego dziwnego? Większość posiadaczy C-360 też nie ma zielnego pojęcia o jej wyposażeniu... Ludzie sami nie wiedzą czym dysponują.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Ferdek07 to może napisz instrukcje obsługi 3512 i pochodnych. Przetłumacz z Polskiego na "nasze", wszak znasz się na MF255, jak nikt inny na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie problem, czym się da a czym nie da orać, jak ktoś ma talent do gospodarzenia to i krowę do pługa założy i w ostrą skibę na 35cm wyorze, a pierdoła zawsze będzie pierdołą i jest takich beztalenci na wsiach pełno, gdy to szfagier, czy brat wrobi w ciągnik bo już nie może patrzeć jak się partoli i się taka pierdoła przesiądzie z konia, samodziełki, czy t 25 na jakiś większy ciągnik i pretensja do całego świata, że mu taki krzyż nałożyli, bo taki skomplikowany wielki ciągnik i ten podnośnik taki skomplikowany, 95% świeżo upieczonych posiadaczy mf/3512 ( takich co to już od nawet 5-7lat) nie mają zielonego pojęcia do czego służy ta 2ga dzwignia z okrągłą gałeczką od podnośnika!!!!

 

 

 

W tym zagadnieniu poprę Cię w 100% wystaczy spojrzeć ja inne tematy... jak to niektórzy nie mają zielonego pojęcia o niektórych funkcjch ciagnika. i to tak prostego jak C360 i pochodne...

 

Dodam jeszcze że wiele osób podczepiając maszyny, czy jeżdżąc robią to bardzo delikatnie, by nie przeciążać silnika jak sami mówią. Ale jeśli zapyta się ich kiedy ostatnio zmieniali filtry lub olej to sami nie wiedzą. U mnie ciągnik lekko nie ma, ale płyny eksploatacyjne i filtry ma wymienione na czas... i jak na razie nie narzekam by sie psuł itp...


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Ferdek07 to może napisz instrukcje obsługi 3512 i pochodnych. Przetłumacz z Polskiego na "nasze", wszak znasz się na MF255, jak nikt inny na tym forum.

 

Z polskiego na nasze nie będę tłumaczył, bo instrukcja obsługi ferdka jest prosta i w sposób jasny i zrozumiały napisane a "Nasi" tzn Agrofotowicze uważam że z obsługą ferdka nie mają najmniejszych problemów, pisałem tutaj o niereformowalnej grupie rolników, która to przesiadła się niedawno czy nawet dawno na t25 ( bez urazy władkowicze) czy c 330 i ma problemy z obsługą tych skomplikowanych maszyn ;)a w dodatku uparci jak osły nie dadzą sobie nic powiedzieć, np. ostatnio dalszy sąsiad co to odkrył że mf 235 to bardzo oszczędny ciągnik pod warunkiem że jeździ się na 4H na obr na biegu jałowym, bo wtedy pali mniej od t 25, gdy tylko zasugerowałem że urwie wał stwierdził że tyle lat jeździł tak t 25 i nic się nie stało :lol: że jest starszy i wiel lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mając do wyboru te 2 ciągniki do orki nigdy nie wybrał bym 60

A co do odnośnika to trzeba umieć go obsługiwać i wtedy nie trzeba nim manewrować wink.gif

 

KAŻDY użytkownik MF 255 czy U 3512 którego znam twierdzi że to dobry ciągnik (ze wskazaniem na MF 255) ale ŻADEN jeszcze nie stwierdził że ten ciągnik jest w orce lepszy niż C-360-wręcz przeciwnie-czyżby nikt nie znał owej jakiejś tam magicznej 2-gałki ?-wątpię i to mocno.Generalnie u mnie w okolicy panuje takie przekonanie-prace z WOM-MF,prace pociągowe -C 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ale jeżeli mamy do wyboru tylko jeden to musimy opanować tą magiczną gałkę dzięki której możemy sprawnie wykonać orkę 3512;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

mam MF255 od 85r ma 14000mth w tamtym roku go litrażowałem z opryskiwaczem 2000 tyś litrów spalił mi 2,4l mth z prasą polską 3,4l mth jak MF pali więcej to znaczy że trzeba wymienić zawory albo wtryski

 

i zgadzam się z jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

czytam z uwagą i Panowie mieszkam na rostoczu lubelskie durze pagurki i mam 3512 oram trujką i ciągnik sobie radzi , co do spalania to myśle że 60 i 3512 w orce jeśli chodzi o to ile spali na ha to raczej po równo , teść ma 60 i czasem pożyczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zainwestuj kolega w słownik. I orzesz 3 ale pewnie polową bo wątpię aby na szosowej się dało...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Na trójce to nie zdążyłbyś pługa dobrze zagłębić , a on by już się zadusił :D

Na 3 to podorywkę robię i ma ciężko , oczywiście 3 skibowy grudziącki pług :D


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

KAŻDY użytkownik MF 255 czy U 3512 którego znam twierdzi że to dobry ciągnik (ze wskazaniem na MF 255) ale ŻADEN jeszcze nie stwierdził że ten ciągnik jest w orce lepszy niż C-360-wręcz przeciwnie-czyżby nikt nie znał owej jakiejś tam magicznej 2-gałki ?-wątpię i to mocno.Generalnie u mnie w okolicy panuje takie przekonanie-prace z WOM-MF,prace pociągowe -C 360.

Czy lepszy MF 255 czy Ursus 3512--- hmmm mit że MF o niebo lepszy. Po prostu jak się dba tak się ma!

 

Mam od ubiegłego sezonu U3512 i cała orka zrobiona była właśnie nim. Możecie sobie pisać co tam chcecie ale U3512 jest wygodniejszy (żeby nie było mam też c-360-3p)

Nie ma tam magicznych gałek :D tylko dwie "mechaniczne" :D jedna od regulacji pozycyjnej ( + regulacja ciśnieniowa) a druga od regulacji siłowej - jak właśnie umie się używać tej właśnie dźwigni to praca z pługiem ogranicza się do pilnowania kierownicy :D

 

A co do tajemniczego wyposażenia u 60 tki to zależny wałek od biegów (czasem do przetrząsacza używam)i pompa hydrauliczna zależna od biegów... zapominałbym o "sztuczce" z podnoszeniem bez WOM-u :) Każdy kto ma i używa, wie że te funkcje są trochę kłopotliwe w używaniu.

Jedyne co lubie w c-360-3p to uciąg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

O właśnie miałem już dawno się zapytać , do czego służy regulacja ciśnieniowa i czy każdy mf 255 był w nią wyposażony, bo chyba nie, coś o tym czytałem w książce ale nie jestem pewien :D


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Witam samczyk1991 nie wszystkie mf były wyposażone w regulację cisnieniową. W ciągnikach nie wyposażonych w tą regulację nie bedziesz miał napisu na tej naklejce z czarnym tłem "MIN-CIŚNIENIOWA-MAX" . A służy do : "rodzaj wykonywanych prac:holowanie przyczep, bron talerzowych, pras do formowanie bel,rozrzutników obornika, oraz innych maszyn zaczepianych na zaczep rolniczy.

PRACA: jeśli wystepuje poślizg kół tylnych ciagnika należy przesunąć dziwgnie wewnętrzną z dolnego skrajnego położenia do momentu zlikwidowania poślizgu kół." Cytat z instrukcji obsługi. Pzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tych maszyn co wymieniłeś to regulacja ciśnieniowa ma sens jedynie przy rozrzutniku dwuosiowym i talerzówce hydraulicznej. Regulacja ciśnieniowa polega na "przenoszeniu" ciężaru maszyny podnośnikiem, przez co obciążamy tylną oś ciągnika, docisk zwiększamy poprzez zwiększenie ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Zgadzam się z Tobą Mariusz x w 100% bo sam taki ciągnik posiadam, a to co napisałem wcześniej to był cytat z instrukcji obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj