majster

Ile pali ursus 3512

Polecane posty

Ferdek07    75

Z sąsiadem robiliśmy dokładne pomiary, z zegarkiem w ręku w tych samych pracach no i wychodziło to co napisałem 1-1,5l mniejsze w mf :lol:, w sumie to tylko sąsiadowi zależało na tych pomiarach i prosił mnie żebym potestował ile wychodzi spalanie, bo miał chęci zmienić c 360 na mf-a lub 3p, ktoś inny też robił te pomiary na mf na jego prośbę i wyszło tak samo, w sumie i tak nei zmienił c 360 na perkinsa bo wyliczył sobie że szkoda kasy, bo do mf-a musiał by 10 tyś dołożyć :) co mu się w paliwie nie zwróci, a dodam tylko że sąsiad też był sceptykiem i nie wierzył że mf pali 2,5l/godz w lekkich pracch zobaczył to się przekonał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Powiedz sąsiadowi aby pompę ustawił-zaoszczędzi na paliwie i przestaniecie z miarką i zegarkiem biegać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym chcesz sie porozumieć? Napisz po polskiemu a nie strzelasz focha jak baba...

 

Jaka C330? O czym Ty piszesz? Skumaj, mam 3 ciągniki, najmniejszy to mały ferdek, co Ci w tym nie pasuje? Że za mało pali wg Twojej filozofii? Sorry, nic na to nie poradzę. Zwróć uwagę że użytkownicy tych ciągników podają zbliżone wartości spalania czy to w małym czy w większym obciążeniu... napewno sie wszyscy zmówili i równo ściemniają :lol:

 

a mój najmniejszy ciągnik to c330 kumasz?? a focha nie strzelam tylko po prostu po co mam się wypowiadać... Skoro wg Ciebie sie po prostu na tym nie znam. Wiec przyznaję wam wszyscy posiadacze 3p wasze ciągniki są najbardziej oszczędnymi ciągnikami jakie kiedykolwiek powstały. i Przepraszam że śmiałem w to wątpic

 

Ps. Piszę się "po polsku" a nie "po polskiemu" a babą to sam siebie możesz nazywać a nie mnie


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Ferdek07 jesteś wielkim fanem MF255 i czasem z Twoich postów wynika, że MF zawstydza Twojego SDF. Ty masz jakiś wyjątkowy dar do lania wody. 360 ma prawo więcej palić, ale weź pod uwagę, że więcej robi. Tylko nie wyjeżdżaj teraz, że MF zrobi więcej. dry.gif Miałem 3514 i nie palił jakoś znacząco mało, na pewno nie tyle ile pisałeś. Na w przewracaniu siana to on może i te 2,5l/h spalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Niby co więcej zrobi c 360 od mf 255? Tylko nie wyjeżdzaj że orka, bo orka to 10% pracy ciągnika w ciągu roku, więc co szybciej ze zgrabarką polata, czy z rozsiewaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale się kłócicie o te spalanie, ja mam 3p i zwykłą 60 i jeden i 2 mało pali, 60 przy zwożeniu, owijaniu i układaniu bel na 6 godzin zegarowych spaliła raz ok 16 litrów więc trochę ponad 2.6l/h więc tyle co 3p czy MF, więc nie widzę dalszego sensu kłócić się o ten litr czy półtora przez kilka stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@jaro ja wiem o czym Ty piszesz ale chyba wszyscy tego niewiedzą

 

Edit

 

wcześniej zapomniałem dopisać że przez te 6 godzin zegarowych wykręci jakieś 3mth czyli ok 5,5l na mth i już mamy różnice w spalaniu ok 3l :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

A ja wam powiem coś takiego mam sieczkarnie jednorzędową pottinger mexIIK i kosiłem nią razem z sąsiadem do spółki on ciągał ją C360 a ja U3512 i różnica w spalaniu na dzień pracy około 10 godzin wyszła 10-12l w zależności od wielkości kukurydzy.Kolega ma ten i ten ciągnik i wszystkie prace typu zwózka balotów prasowanie kostką,wywóz obornika, transport,uprawa pod siew wykonuje Ferdkiem a C360 tylko sieje i chodzi z drugim rozrzutnikiem oraz czasami w beczkowozie.I on sam mi powiedział że lepszego ciągnika w tej klasie mocy niema pod względem spalania a jeśli chodzi o dynamikę jazdy i chociażby o moc podnośnika to C360 musi się schować.I mam jeszcze jedno doświadczenie znajomy wywozi ode mnie obornik w zamian za słomę robi to ursusem 1224 i zetorem 77xx bez przedniego napędu ale oznaczenia nie pamiętam.I zdarzyło się tak iż raz przed akcją popsuł mu się ten zetor a że miał najętego człowieka to pożyczyłem mu Ferdka aby nie woził dwa dni jednym ciągnikiem.Ciągnik był zatankowany do pełna pod korek po skończeniu pracy znajomy przywiózł paliwo i zaczeliśmy tankować ferdka i wyszło nam iż na 8 godzin pracy w transporcie z 0,5 godziny przerwy spalił 25 litrów ropy.Znajomy jak to zobaczył to stwierdził że zetorem w życiu by się w tych litrach nie zmieścił.A dodam jeszcze że ciągnik jeździł z tą sama przyczepą co zetor i w tych samych warunkach terenowych, a kierowcami byli znajomy i jego pracownik.Tak więc nikt mnie nie przekona że zetor czy nawet C360 w lekkich pracach spalą tyle co ferdek a różnica według moich doświadczeń to około 1l/h.A co do tego że C360 zrobi więcej niż ferdek to nie uwierzę bo sąsiedzi mają i ciagają te same maszyny co ja ciągałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie czytasz ze zrozumieniem, jak Ci napisałem, żebyś tak nie pisał to się uparłeś i napisałeś, bo uraziłem Twoją dumę. 360 ma większy uciąg, lepiej zestopniowaną skrzynie, większy rozstaw osi. Ma większy moment i większe masy zamachowe, tym samym w pracach z WOM silnik ma lżej. W transporcie lepiej się sprawdzi. Ma prawo więcej spalić, ale nie musi, a mityczne różnice o których @jaro wspominał można wsadzić między książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nie uraziłeś mojej dumy, ale to co ma c 360 większe to ile 5% i jak to się przekłada na normalną pracę? każdą pracę wykonaną c 360 wykona mf i odwrotnie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

a mój najmniejszy ciągnik to c330 kumasz?? a focha nie strzelam tylko po prostu po co mam się wypowiadać... Skoro wg Ciebie sie po prostu na tym nie znam. Wiec przyznaję wam wszyscy posiadacze 3p wasze ciągniki są najbardziej oszczędnymi ciągnikami jakie kiedykolwiek powstały. i Przepraszam że śmiałem w to wątpic

 

Ps. Piszę się "po polsku" a nie "po polskiemu" a babą to sam siebie możesz nazywać a nie mnie

 

Wskaż prosze gdzie napisałem że mój MF jest najbardziej oszczędnym ciągnikiem jaki kiedykolwiek powstał?? No gdzie tak napisałem? Naprawde nie wiem w czym masz problem :lol: Co Ci nie pasuje w tym temacie czy w naszych wypowiedziach?

 

Gdzie ja Cie babą nazwałem? Napisałem że strzelasz focha jak baba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zetor 7711 :lol:

 

Po co sieje 60?? Ferdek do siewnika idealnie pasuje. Włączasz 2H i 1200 na silniku i pola ubywa.

Ja mam ciapka ale i tak siano przewracam i zwijam ferdkiem. Włączam 4H i nie zaduzo gazu i ciagnik szybko leci na małych obrotach. Ciapkem na 6 musiał bym dac wiecej gazu bo by sie po polu mulił. Do tego trzeba by tura odpić...

Nie bawię się w pomiary ale raz można powiedzieć ze zmierzyłem. Zaorałem 3,15 ha na całym zbiorniku paliwa. Orka dość ciężka - susza. Na YT jest film. Spalanie wyszło około 17 l/ha.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w 100% zgodzę się z tymi osobami, które napisały że spalanie w tych samych pracach... jest praktycznie jednakowe...


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Piterr-właśnie jak czytam takie posty jak Twoje to zaczynam w końcu pojmować skąd biorą się te mity o spalaniu (szczególnie Zetora)-szkoda tylko że w miejsce tego Zetora o mocy 72 KM (jedyne 25 KM różnicy) nie wstawiłeś jakiegoś stukonnego biggrin.gif -dopiero Twój znajomy zacząłby Ferdka pod niebiosa wychwalać-ehh-słów szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

A ja wam powiem coś takiego mam sieczkarnie jednorzędową pottinger mexIIK i kosiłem nią razem z sąsiadem do spółki on ciągał ją C360 a ja U3512 i różnica w spalaniu na dzień pracy około 10 godzin wyszła 10-12l w zależności od wielkości kukurydzy.Kolega ma ten i ten ciągnik i wszystkie prace typu zwózka balotów prasowanie kostką,wywóz obornika, transport,uprawa pod siew wykonuje Ferdkiem a C360 tylko sieje i chodzi z drugim rozrzutnikiem oraz czasami w beczkowozie.I on sam mi powiedział że lepszego ciągnika w tej klasie mocy niema pod względem spalania a jeśli chodzi o dynamikę jazdy i chociażby o moc podnośnika to C360 musi się schować.I mam jeszcze jedno doświadczenie znajomy wywozi ode mnie obornik w zamian za słomę robi to ursusem 1224 i zetorem 77xx bez przedniego napędu ale oznaczenia nie pamiętam.I zdarzyło się tak iż raz przed akcją popsuł mu się ten zetor a że miał najętego człowieka to pożyczyłem mu Ferdka aby nie woził dwa dni jednym ciągnikiem.Ciągnik był zatankowany do pełna pod korek po skończeniu pracy znajomy przywiózł paliwo i zaczeliśmy tankować ferdka i wyszło nam iż na 8 godzin pracy w transporcie z 0,5 godziny przerwy spalił 25 litrów ropy.Znajomy jak to zobaczył to stwierdził że zetorem w życiu by się w tych litrach nie zmieścił.A dodam jeszcze że ciągnik jeździł z tą sama przyczepą co zetor i w tych samych warunkach terenowych, a kierowcami byli znajomy i jego pracownik.Tak więc nikt mnie nie przekona że zetor czy nawet C360 w lekkich pracach spalą tyle co ferdek a różnica według moich doświadczeń to około 1l/h.A co do tego że C360 zrobi więcej niż ferdek to nie uwierzę bo sąsiedzi mają i ciagają te same maszyny co ja ciągałem.

 

 

Tak tylko Zetor ma 72 km a ferdek 48 km, to zetor miał prawo więcej spalić... :) :lol:

I c-360 zrobi więcej od ferdka bo jest cięższa, ferdek nie nadaje się do tura bo jest za lekki, i ma za szybki wsteczny w porównaniu do c-360 Co jedyne ma lepsze to pompe, nic więcej... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

jaro

Sorry Ferdek-ale z tym zużyciem paliwa przez C-360 i Zetora 7211 w lekkich pracach to Ty albo masz coś z lekka nierówno pod sufitem (myśl sobie co chcesz ale to już chyba Twój setny post o tym traktujący) albo już sam nie wiem co-po prostu przyjmij na wiarę że w tych tzw."lekkich pracach" nie ma jakiejś dużej różnicy między w/w a TWOIM Ferdżim.

 

Najpierw twierdzisz że niema kolosalnych różnic a jak ja napisałem czego doświadczyłem to ty piszesz że są tak więc weź się zastanów w końcu o co ci chodzi.Ja piszę to z autopsji a nie z tej przyczyny że jestem posiadaczem Ferdka. C-360 nigdy nie miałem i nie będę miał oraz zetora tak więc nie wiem ile one spalą w podobnych pracach.Bo powiem ci że ma on też swoje wady takie jak to że jest on krótki co wpływa na podskakiwanie podczas jazdy na nierównościach w transporcie i trzeba go dodatkowo dociążać(przód) podczas pracy z pługiem 3 skibowym(lub 7 podorywkowym) bo odorywanie od granicy nie należy do przyjemności.

Co do siewu to kumpel sieje C360 bo w tym czasie jego ojciec uprawia.

A i pro po tego rozstawu osi to tak się składa że ja z tyłu mam szerszy rostaw niż C360 ponieważ mój w rajki od ziemniaków się nie mieści a sąsiada 60-dziesiątka podczas radlenia jest okej na normalnym ogumieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

ferdek nie nadaje się do tura bo jest za lekki, i ma za szybki wsteczny w porównaniu do c-360 Co jedyne ma lepsze to pompe, nic więcej... :lol:

Ma mocniejszą przednią oś i wcale nie jest lżejszy :) Szybki wsteczny to dla mnie zaleta w turze, przy zwózce bel na wiosce jestem bezkonkurencyjny :) a jak ktoś nie ogarnia tej nadświetlnej prędkości to jest zakres L, ja tam po oborze czy stodole bez trudu manewruje na H, szkoda czasu na zamulanie :) A tak wogóle do porównywania z C360 i innymi jest oddzielny temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Proste-to żadna sprzeczność-w przypadku opisywanym przez Ciebie zapewne przyczepa była "super niedobrana" do Zetora (jeżeli Ferdek miał lekko -a musiał mieć jeżeli spalił 3 l/h)-no i w tym przypadku dała o sobie znać o wiele wyższa moc Zetora (a koniki potrzebują owsa)-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83
c-360 zrobi więcej od ferdka bo jest cięższa, ferdek nie nadaje się do tura bo jest za lekki, i ma za szybki wsteczny w porównaniu do c-360 Co Jedyne ma lepsze to pompe, nic więcej... :)

Oto słowa Ursusowca :lol:

Znowu się zaczęło ,że ferdek za lekki ehhh :) Ja wyczytałem na AF ,żę porównując (oba ciągniki z kabiną i max. obciążinikami) to ferdek jest cięższy

 

Bo powiem ci że ma on też swoje wady takie jak to że jest on krótki co wpływa na podskakiwanie podczas jazdy na nierównościach w transporcie i trzeba go dodatkowo dociążać(przód) podczas pracy z pługiem 3 skibowym(lub 7 podorywkowym) bo odorywanie od granicy nie należy do przyjemności.

To ciekawe , bo ciągam ferdkiem 3 skibowy i przodku nie podnosi, czasami do wożenia bel na kolcu zakładam przednie obciążniki. Podczas wożenia bel gdy sąsiadowi przód bela podnosiła C-4011 to zostawiał ją , a ja ją ferdkiem bez problemów zawoziłem :) , a żeby podskakiwał to musi być dziurawa droga i zamykać licznik trzeba :)

 

każdą pracę wykonaną c 360 wykona mf i odwrotnie

Oj mylisz się , sąsiada C-4011 z 3skibowym w orce na 3 idzie ładnie , a ferdek na 1 w podobnej z orce zdycha.

Wiem bo tym roku walczyłem nim w polu i powiem ,że dla niego 2 skiby jak chcesz na głęboko orać :)

 

 

 

Ciekawe macie teorie :) Każdy będzie swoje chwalił :)

 

C-360 spali więcej bo ma o prawie 1/4 większą pojemność silnika ,a na powietrze ona nie jest :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

A pro po orki to ja ciągałem podwójną kolczatkę zawieszaną tak że ona już też swoje ważyła a podczas manewrowania na ziemi klasy 6 to nie mów mi że nie czuć tego że przód jest za lekki i ma zbyt małą przyczepność aby na takim terenie się sprawnie zawrócić na uwrociu.

jaro

Przyczepa to była zwykła 4,5 tonówka z podwójnymi burtami przy czym z jednej strony burta była ściągnięta ze względu na wywracanie.Ja cię chyba nie rozumiem najpierw piszesz że 7211 spali tyle samo co Ferdek a 7711 spali już więcej bo ten ma o wiele większą moć niż Ferdek tylko że różnica w koniach między tymi dwoma modelami zetora to około 6KM.A i jeszcze odnośnie tego to napisałeś że w lekkich pracach spalą tak samo a skoro ferdek miał lekko to zetor też chyba miał lekko a spalił według znajomego więcej.I tu nie da się tego oszukać że skoro ciągnik ma mniejsza moc to jak go nie przeciążasz to spali mniej niż ciągnik o większej mocy przy tej samej maszynie a o to tutaj chodziło bo z tego co zauważyłem to cały czas była mowa o pracach lekkich.Bo jasne jest jak słońce że jak dostanie konkretne obciążęnie to będzie na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Róznica wynosi ok 15km pomiedzy 3512 a 7211 i ok 20 pomiedzy 3512 a 7711.Koniec bo OT sie robi. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

5211 też więcej spalił by w ciaganiu tej przyczepy, czepiacie się że ursusowacy swoje, zetorowcy swoje, a znam kilku posiadaczy i perkinsa i zetora o tych samych mocach i na AF jest kilku szczęśliwych posaidaczy i 4514 i 7245, czy innych modeli tej samej mocy i nie ważne który "lepiej pujdzie w orce z 5x40 na pół metra głęboko bo do tego tylko sprowadzacie na siłę udowadniając dzielność zetora, ale w normalnej pracy z siewnikiem, kosiarką, prasą, turem itd, KAŻDY podaje że perkins pali mniej - przypadek? - może przypadek bo jeszcze nigdy nie słyszałem żeby jakiś posiadacz obu ciągników stwierdził chociażby że te ciągniki palą tyle samo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

a więc ja wesprę ferdka jako użytkownik 3512. bobek_farmer 3512 lepiej radzi sobie z maszynami na wom niż 60 ale to tak nawiasem. o tuż mam 60 i 3512 i nikt mi nie wmówi że palą podobnie a 3512 zrobię mniej. już kiedyś pisałem że 60 to tylko siadać gaz w podłogę i jazda a żeby 3512 sprawnie pracować to trzeba trochę pomyślunku. nie podam żadnych konkretnych danych bo to bez sensu i tak nic one nam nie pokarzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj