dayba

Budowa chlewni czy się opłaci

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dayba    0

Witam chciałbym się dowiedzieć ile by kosztowało zbudowanie chlewni na bydło miesne na ok 150 sztuk czy się opłaci czy są na to jakieś dotacje z UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    294

Chlewni na bydło mięsne.....??

Nic nie napisałeś dokładnie typu powierzchnia gospodarstwa, kierunek produkcji, park maszynowy, doświadczenie....

Z opłacalnością róznie bywa, jednemu się opłaca drugiemu już niekoniecznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Chłopcze pochodź jeszcze do szkoły lepiej i doucz się co to jest chlewnia a co to bukaciarnia i dopiero później będziesz zadawał takie pytania. :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dayba    0

Śniło się w nocy ze ma chlewnię na opasy - Tobie się śniło ze masz rozum ale to tylko się śniło.

 

 

Mam 100h na ten prow wymienię maszyny (ciągnik prasa itp) teraz mam ok 100 świń i 50 opasów rasy HF a tą bukieciarnie bym chciał na mięsne np: LM

Mam dużo mokrych łąk i nie mam możliwości wjazdu tam ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Wielkie mi halo. Koledze się pomyliło i tyle. Zamiast poprawić kolegę to się śmiejecie. Mnie też czasem denerwuje jak ludzie się mylą, ale trzeba ich zrozumieć i poprawić żeby więcej tego błędu nie poprawiali. Ja powiem tyle, że jak ma się budowę np. obory czy chlewni. No to jest jeszcze więcej papierkowej roboty i więcej roboty no i trudniej jest to przepchnąć jeśli chodzi, że budowa ze środków unijnych. Dla chcącego nic trudnego.

 

Kiedyś czytałem o opasach i nie wiem czy lepsze jaką mięsne nie są LM lub Simental

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dayba    0

opasy rasy Hf napewno masz super miesność - właśnie dlatego chcem to zmienić

 

 

Skoro nie ma możliwości wjazdu ciągnikiem to jak chcesz zebrać stamtąd pasze?

pasze mogę zbierać łąk które są bardziej przejezdne a na te które są lekko podmokłe mógłbym wpuścić opsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

To powiedzcie mi które z tych trzech najlepiej trzymać jako mięsne?? Lub może jakieś inne propozycje?? HF, LM, Simental ??? Która z tych najgorsza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

No co do HF to słyszałem. Słabe przyrosty i w ogóle cielaki to chude. Chciałem się dowiedzieć jak to inni oceniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

PioterKolo-jak masz pisać takie posty które nie wnoszą nic do tematu to poco to robisz jak chcesz sie z nami czymś podzielić to powiedz coś sensownego a nie głupie posty.

A wracając do tematu to jeżeli chcesz mieć tylko HF to lepiej to przemyśl dużo kości wielki brzuch a mięsa ze świeczką szukać.Bydło mięsne jest spokojniejsze od Hf-ów dlatego proponuje ci simentale lub limousine.

A mam jedno pytanie jak ty to sobie wyobrażasz ze wypościsz około 100 sztuk bydła na te łąki w różnych przedziałach wiekowych i jak je potem spowrotem do kojców zapędzisz żeby każdy był w odpowiednim kojcu a po drugie to bezpieczeństwo.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Aha. Dzięki. A powiedzcie mi co się bardziej opłaci. Hodowanie trzody chlewnej w trybie zamkniętym czy bydła mięsnego?? Co taniej utrzymać?? I co lepiej na koniec wychodzi. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Przy dzisiejszych cenach pasz to ja nie wiem jak na trzodzie wyjdziesz na plus... Co do bydła mięsnego to cena nawet 7 zł sięga więc jest dobrze ale w czerwcu po 4,7 oddawałem.

 

Co do wypuszczania bydła na mokrą łąkę... włącz myślenie. Byk ugrzęźnie po same jaja a przyrost będzie marny... albo siejesz z 50ha kuku na kiszonkę dla 150 sztuk + siano albo nici z interesu.

 

HF 18mc 770kg więc nie jest źle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj