dzarjan8111

Gdzie po dobry silnik po regeneracji?

Polecane posty

dzarjan8111    271

Interesują mnie namiary solidnych zakładów gdzie mozna dostac silniki po remoncie do zetora 10145 na wschodzie kraju . z góry dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

a nie lepiej samemu zrobic remont?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

dzarjan8111 POm Augustów robi takowe naprawy

kolega masiew dobrze mówi

jak zrobisz sam to bedziesz wiedziec co masz,mniejsze ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

to kup czesci do turbo i zrob remont i bedziesz mial a jak to jest zetor to pewnie i tak ma tloki do turbo . ja tak mialem i kolega tez bo w czechach do wszystkich zakladaja zestawy do turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

no zetor z czech :) ale mam ten stary typ silnika 8001 a do turbo to masa modyfikacji i własnie sie zastanawiam , chciałem sie dowiedziec ile kosztuje po remoncie zeby przeanalizowac i po to ten post ;)Lukaszjarm a ty masz 8111 i masz pewnie nastepna generacjetego silnika , nie pamietasz moze modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

Albo w ZUNMR Ostruda, albo Iława.. ja od bizona kiedys zawoziłęm silnik, a sam troche robiłem na swój koszt, wsilniku i sie zatar, więc zawiźlismy do naprawy, ale to było chyba w 2004... ale słyszałem że za dopłata wymieniaja na silniki z turbo... bo ojciec kiedys planował zamienić silnim od 1224 na ten z turbina.. ale skubany jeszcze ma siłę wiec nie ma zamiany... :)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
no zetor z czech :huh: ale mam ten stary typ silnika 8001 a do turbo to masa modyfikacji ...

 

tzn jakich modyfikacji?

Opisz konkretnie co trzeba zrobić między silnikiem z blokiem starego typu a nowego (bez tych klapek z lewej strony), no poza nawierceniem otworku w bloku do smarowania turbiny.

 

zajrzyj tutaj i tutaj

 

oraz

 

tutaj

 

PS: ja jak będę robił w Z10145 remont to zrobię go sam. Różne opinie słyszałem o Iławie i Ostródzie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

własnie o to chdzi zeby wiedziec gdzie wiercić, w tych miejscach gdzie nowy typ ma przyłącza? jak patrze na cenniki czyli 7500pln to chyba tez sie sam za to wezme, jeszcze mnie zastanawia czy pompe wtryskową zmienic na tą z korektorem podcisnieniowym ?Nikita_Bennet prosze o porady :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

znajomy na bloku bez turbo, ten starego typu złożył silnik z turbiną.

Nie pamiętam w któym miejscu wiercił pod smarowanie.

Silnik czeka jako zapasowy do ursusiaka lub LKT bo tam były stosowane silniki z zetora/ursusa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

smarowanie podłącze chyba w tym miejscu gdzie przyłaczony jest tez zegar ciśnienia tylko spływ będe wiercił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bialy8011
      Witam, patrzcie no Panowie co to się zrobiło. Pacjent to Zetor 8011. Ktoś wie jaka przyczyna że z oleju się takie mleko zrobiło we filtrze?

    • Przez Rzepakowiec
      Witam, kupiłem na wiosnę zetora 8145 sprowadzonego z finladii. Na oględzinach wydawało się, że wszystko w porządku chodził równo, ładnie palił pojeździłem trochę wszystko w porządku. Ciśnienie oleju w silniku też ok, przepracował 40mtg i zauważyłem, że ciśnienie na obrotach jalowych spada na około 0,6 0,8 bara. W dodatku z odmy wydobywa się biały dym. Mam jeszcze 9ha do orki oraz uprawy po kukurydzy, więc będę musiał tak robić. Jakieś pomysły co to może być? Na wysokich obrotach ciśnienie jest ponad 2,5. 
    • Przez Papkin
      Kolejny raz problem z Zetorem. Ciągnik zgasł sam z siebie, zacząłem podejrzewać układ paliwowy. Wymieniłem filtry, wyczyściłem odstojnik,odpowietrzylem,dalej nie chciał odpalić. Następnie wyjąłem pompę paliwa i wtryski. Diagnoza zatarta pompa. Zamontowałem pompę po regeneracji i wtryski,odpowietrzylem,pompa podaje paliwo, ciągnik dalej nie chce odpalić. Raczej odpada problem z elektryką już wszystkie przewody sprawdziłem i poczyscilem. Rozrusznik na chwilę obecną u elektryka do sprawdzenia. Plak nie pomaga. Próbowałem też z przesuwaniem pompy w stronę bloku i na zewnątrz. Ma ktoś jakieś pomysły?
       
    • Przez lukasz021086
      Witam. Leci mi olej z pompy wtryskowej. Prawdopodobnie od strony silnika. Ma ktoś pomysł co mogło się stać? 
    • Przez Rzepakowiec
      Cześć, wczoraj przeprowadzałem pierwszą grubszą robotę kupionym na wiosnę 8145. Talerzowalem i kiedy silnik się porządnie nagrzał to ciśnienie spadło do 0,8 na 800 obr/min, przy wyższych obrotach jest ponad 2. Z kolei na zimnym wynosi 4,5 na 800 obr. Wiem, że wraz z nagrzaniem ciśnienie spada, ale czy te 0,8 to nie jest trochę przymało? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj