Zaloguj się, aby obserwować  
Bartek72511

Jaki ciągnik 130 - 150 KM. Używany.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartek72511    81

Witam. Przymierzamy się do zakupu ciagnika włąśnie w tym przedziale mocy, a cena to 30-40 tysięcy. Jak narazie interesujemy się MFami z serii 36XX, jednak ma może ktoś inne propozycje i doświadczenia? Jeśli tak to bardzo chętnie posłucham bo ostateczna decyzja jeszcze nie podjęta. Głównie chodzi mi o łatwą dostępność części, żeby max w ciagu dnia był naprawiony, bo w sezonie nie ma za bardzo czym zastąpić bo każdy robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Z CZĘŚCIAMI W JEDEN DZIEŃ TO MOŻE BYC PROBLEM ale jak coś innego ta bym polecał jakąś renie 133.14 co prawda ma ona tylko 123 km ale jest albo SAME LASER 130 a za taką cenę to nie ma za ciekawych ciągników 150 KM no chyba że ursus 1614 lub 1604. :) No chyba że taki DF http://moto.allegro.pl/deutz-dx-110-160-nie-fendt-nie-john-deere-i1323881617.html też może byc tani i ma 160 KM :) Ale te MFy to też nie są złe jest ich bardzo dużo na allegro także jest w czym wybierac. Pozdrawiam :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2795x    1

Spójrz na Case 5150 te ciągnik mają dość dobre wyposażenie ale chyba MF z serii 36** będzie lepszy gdyż jest dużo do tego ciągnika części na polskim rynku i są naprawdę tanie patrząc na inne marki :)


Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak pracuje w gopodarstwie które przerabiało zachodnie ciągniki i właśnie z powodu awari i naprawy w sezonie przeszło ono na zetora ( bo niby mocniejszy od ursusa;p:D:) były renie dobre ciagniki ale jak poszła skrzynia to się zaczęło a pech chciał ze przyszła taka jesień ze 3 na raz;/ był steir tez elektryki tyle ze sama się przyczepa na drodze kiprowała....eh i właśnie w tych zachodnich jest to że bardzo mało prawdopodobna naprawa w jeden dzien:( raczej średnio 2 3 dni a czasem tygodni.... w mojej okolicy jest bardzo mało tego typu mf bo wszyscy sie skrzyń boją nie jezdziłem nie wiem czemu;p wiesz u nas jest szał na john deere w okolicy ale nowe bo z używanymi to kazdy mowi dobry lepszy od ursusa czy zetora puki sie nie psuje... w zetorze czy ursusie to regały z sklepach uginają się od części i jest możliwa naprawa w jeden dzień:) to moje zdanie i opinia masz prawo do innej i napewno będzie wielu co mnie zgnoji ze zachodnie są super ;p nie mówie że nie:) ale nowy:) lub jakiś mało używany bo niemiec nie glupi i wie kiedy ciągnik sprzedać żeby nie dokładac;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

za takie pieniądze i taka moc to pozdro, naprawa za naprawą :o

jeden u nas kupił z 3lata temu mf seria36** z turem to jak zrobił nim 50-100mtg to myślę że to dobrze :) psuł się jak nie wiem co, raz poszła kostka od elektroniki jak tuzin zapałek to kosztowała bagatela 4tys zł :D za taką cenę to mniej niż 7-8tys mtg to żaden nie będzie miał, a w takich ciągnikach już się części wymienia :)

 

seria 36** a ma 150km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

znaleźc serie 36xx z przebiegiem 7 tys mth cięzko, mało jest z faktycznym przebiegiem takich ciągników

 

Te ciągniki pracują w dużych gospodarstwach i są wykorzystywane na maxa a 6tyś mth. to na takiego mf jest naprawde mało

 

ale wolałbym napewno mfa niż same - przerabiałem :) nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

to moze pronara 1221A takiego jak ja mam tani jest czesci dostepne od reki no i bardzo tanie a obsluga i naprawa tez jest prosta

takze zetor bylby dobry jesli chodzi o dostepnosc i ceny czesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Co do tych Mfów to u nas jest kilka z bardzo dużymi przebiegami i nikt nie narzeka, o awarjach rzadko sie słyszy, w ciagu 3 lat raz tylko stał przez jeden dzień bo kabelek się odłaczył i tyle. Skrzynie niby awaryjne ale zależy od uzytkowania. Niesety wiecej pieniedzy nie mogę na ciagnik przeznaczyć, ale myślę ze uda mi sie cos ciekawego kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

ja też uważam że mf nie jest zły,  najwiecej mówią ci którzy nigdy nie mieli a widzieli i słyszeli  :) pamiętam jak kupowałem 3060 sasiedzi mówili co Ty robisz Zetora kupuj... zaryztkowałem mf'a jest5 lat u mnie wymieniłem uszczelkę pod głowicą jeden czujnik i zegenerowałem przedni naped koszt 2500zł dodam że ciągnik pracuje na turze i dostaje ostro po zaworach  :)

 

z seri 36xx szukaj takiego swierzo z zagranicy o dobrego krajowego cięzko raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Za krajowym to się nie ogladam nawet, nie chce ryzykować. Wiadomo jak to w polsce jest, oleje mieszają a potem skrzynia siada, co się dziwić,a za granicą to jednak mają praktyke a po za tym jak ktoś żytkował tak duży ciagnik to na pewno miał swoje maszyny swoje i jeden olej a nie od tego pożyczył od tego i ta kw kółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrobert87    0

w mf 3650 jest skrzynia od john deere wiec nie ma się czego bać. za tą kwotę będzie to prawie dwudziesto letni ciągnik i nie tyle co bał bym się elektroniki lecz tego że mogą pomału parcieć róznego rodzaju uszczelniacze i mogą pojawiać się wycieki oleju. sami z ojcem i bratem myślelismy w czerwcu nad zakupem takiego ciągniki lecz jednak brakło funduszu :) i zakupiliśmy zetora 16145 chodż wolałbym mf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

jak to skrzynia od john deera? pierwszy raz to słysze. i ogólnie o ilu biegową Ci skrzynie chodzi? dynashift czy tą zwykłą? a po za tym elektroniki się nie da uniknać, teraz wszystkie produkowane są z elektroniką to czym ludzie bedą jeździc za kilka lat? też z elektroniką i czym prędzej sie w to wejdzie tym lepiej, moje zdanie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrobert87    0

sam się zdziwiłem jak się o rym dowiedziałem jak rozmawiałem z znajomym który ma własnie taki ciągnik. z jaką skrzynią nie wiem dokładnie czy 16x16 czy 32x32. on ten ciągnik chwali i poleca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2795x    1

To nie możliwe żeby Massey Ferguson miał skrzynie od John deere, pierwszy raz słysze. O ile się nie mylę to MF 3650 miał skrzynie 16x16 bo z innymi nie wychodziły dopiero 3655 miały już dynashift(32x32).


Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

No renówki są dobre ciągniki sam jeszcze w sierpniu jeździłem i szukałem i miałem na celu renate ok 120KM no i spotkałem się po drodze z pewnym pracownikiem prywatnego PGR'u który co roku pracuje na innym ciągniku i mówi że najlepiej chodzi Fendt i renia właśnie a odradzał mi JD z powodu wirującego baku a o Mccromicu nie wspomniał bo ten to już całkiem no ile w tym prawdy nie wiem ale napewno wiem że żabojady są godne uwagi za niewielką cene i bez zbędnej elektroniki zresztą zapytaj kolegę @Gago :)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jakoś jednak pozostane raczej przy Mfach, moze i te renówki też ciekawe ale w pobliżu nikt nic takiego nie ma i nawet gdyby trzeba to nie miał by kto pomóc a mfów kilka jest wiec zawsze coś :huh: Dzięki za pomocne opinie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1980    2

Ta MF i skrzynia JD nie możliwe raczej MF ma dobre silniki ale skrzynie nie za bardzo bardziej na twoim miejscu rozglądał bym się za Case 5150 Maxxium. MF tanie części silnika a skrzynia koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2795x    1

Obalmy ten mit o skrzyniach w MF. O ile wiem niby najczęstszej awarie skrzyni zdążały się w serii 30** patrząc w tematy na forum . Myślę ze piotr1980 nawet nie posiadasz ciągnika z logo MF wiec nie wiesz jak to się dokładnie sprawuje, wiadomo jak ktoś kupi złoma który zamiast 6000 mtg ma 16000 mtg to nie dziwmy się ze skrzynie później siadają. Drugą sprawą jest eksploatacja tego ciągnika w Polsce ale nie chce zanudzać :D


Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1980    2

Ciągnik miałem MF tylko tak naprawdę ma być w miarę tania używka w tej mocy to MF odpada. Najlepszym ciągnikiem tak naprawdę na gospodarstwo jest ciągnik z jak najmniejszą ilością elektroniki, niestety mimo wszystko kurz to kurz i wejdzie po kilku latach do kabiny a wtedy niestety można spodziewać się awarii. Jak ma być to seria 30** to odradzam. Choć dla mnie MF nie jest ciągnikiem na którym można robić wolę bez elektroniki biegi tradycyjne prosta niezawodna budowa prosta naprawa części tańsze np. MF 1014, 1114 itd. Sam teraz kupuję ciągnik Fortschritt 323 to jest wół roboczy przez rok wprowadzę zmiany co do kół i silnika i taki MF to może mi. Przykład jak za 60 lat ktoś będzie miał w pełni sprawnego MF z 2010roku to powiem że to dobre ciągniki a ciągniki z tradycyjną skrzynią i bez zbędnych kabli wytrzymują nie jednego właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Mfa może i miałeś ale jakiego? jakoś z Twojej wypowiedzi nie wnioskuje że coś z tej serii. Znam kilku użytkowników tych mfów i nikt nie narzeka, a to że jest dużo tematów o tych skrzyniach to świadczy o złym użytkowaniu, o mieszaniu oleju i innych czynników, a nie ze względu źle skonstruowanej skrzyni, a jeśli tak to podaj mi co jest tam źle zrobione skoro taki znawca jesteś? Mam ursusa już jednego i siedząc w nim całymi dniami kilka dni pod rząd to potem szumi mi w uszach, a wolał bym coś cichszego, a przy okazji z EHR bo przy głównym koniu pociągowym jest bardzo przydatny wiec co za tym idzie elektronika też musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj