Zaloguj się, aby obserwować  
Bartek72511

Jaki ciągnik 130 - 150 KM. Używany.

Polecane posty

dawid2795x    1

Bartek72511 wybrałeś już jakiegoś MF? Jak tak to daj linki do tych ciągników :D


Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

jak narazie nie ma nic ciekawego, ale ostatnio były ale już poznikały, ale to trzeba na spokojnie, nie ma się co palić bo to najgorsze przy zakupie;) zima długa i czas do wiosny jest bo chcemy go jeszcze wiosną w pługu przetestować żeby sie przy nim trochę dogrzał i się zobaczy co najwyżej zrobić jakby coś nie tak było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1980    2

Ja napisze tyle skrzynia padnie pogadamy. Są tanie MF serii 30** ale jak usłyszałem cenę naprawy skrzyni podziękowałem i na części rozebrałem trzeba naprawdę uważać na te maszynki dobre ale delikatne. To na tyle ale wybór jest twój jak będziesz brał to miej wzgląd na dostępność części to pierwsze i ich cenę silnik to pikuś ale skrzynia to nieraz jest rzeźba. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

Ciagnik sie kupuje po to żeby nim pracowac, a nie żeby go na okrąglo naprawiac, tracac nerwy i zdrowie przy tym. Najwiecej do powiedzenia maja Ci co sie nie znaja albo maja cos do zyskania na tym, nie mowie ze Mf sie nie zepsuje bo może sie zepsuc, szczegolnie mocno wyekspolatowany, choc i tak statystycznie wytrzyma 3x razy wiecej od naszego ursusa. Uzytkownik tez wytrzyma3x razy wiecej czasu spedzonego na maszynie, ale to inna kwestia. Mi samemu mocno zależalo na mf ze wzgledu na charakterystyke silnika, ktora mi odpowiadała, wiec wiem ze najwiecej awarii wynikalo ze zlej eksploatacji maszyny. Co do elektroniki to sory ale montuje sie ja szczegolnie po to żeby ustrzec nas od poważnych i kosztownych awarii. Mimo że ciagniki nafaszerowane sa niby psujaca sie elektronika to i tak najczesciej zawodzi mechanika, wiec podejscie typu: elektronika to samo zlo jest bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Dokładnie, podzielam Twoje zdanie kolego. MAm ursusa 914 i w nim co jakis czas jakaś pierdoła się zepsuje, i tak się mówi ale tu 100zł tu 100zł i tak ubywa. Również do różnicy kosztów trzeba też doliczyć koszty zaoszczędzone na paliwie które na pewno też są spore, porównujac spalanie polskiej szóstki do mfa :D I jeszcze trzeba uwzględnic jeden czynnik, czyli mechaników.Co mi z tego że np częśc do deuzta będzie tańsza od mfa , tylko gdzie ja w swoich stronach znajdę kogos kto mi bedzie w stanie rozebrac tego deuzta i to zrobić. W moich stronach z zachodu to jedynie popularne Mfy, więc i tak samo z mechanikami. a Elektronika gdyby byla taka zła to by jej pewnie już nie produkowali, a takto każdy ciagnik wychodzi z elektroniką, wcześniej czy później będzie trzeba się z nią zapoznać bo uniknąć się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

No z tą elektroniką to róznie bywa...mam kuzyna co pracuje w agri plusie i on nie chwali sobie tej elektroniki, mówi elektronika i owszem ale nie w takim stopniu jak jest teraz w ciągnikach czy kombajnach i mówi że elektronika wariuje strasznie. A co do tematu to jeśli u Ciebie są MF'y to napewno jest jakis z tą 'wadliwą' skrzynia :D to wiesz co i jak z nimi a w nich to tak znowu wiele nie ma elektroniki ,aha a co lepsze autotronic czy dadatronic ???


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Własnie nie ma żadnego z wadliwą skrzynią, jak narazie to własnie żadnego złego słowa od użytkowników nie słyszałem złego słowa. Każdy tylko mówi żeby oleju nie mieszać i nie zmieać grup A i B w czasie jazdy :D A lepszy jest datatronic, bo to jest ten komputer na bocznym słupku kabiny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

No to masz odpowiedź, to teraz zostało Ci szukac jakieś perełki :lol: a mi zostało życzyc Ci trafnego wyboru i bezawaryjności :( Aha a dlaczego nie można zmieniac A i B w czasie jazdy ???


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

dlaczego?? zapytaj się jakiegoś użytkownika np. NH wersji TD jak należy zmieniać grupy biegów to wszystko będziesz wiedział. nie wiem dlaczego wielu użytkowników twierdzi że można nimi mieszać jak zwykłymi biegami tylko dlatego ze te grupy są zmieniane hydraulicznie. Ostatnio czytałem test farmera lub farmtrac-a i też tam było o zmianie grup biegów. Takiej zmiany w nich można dokonywać tylko na postoju a czego niektórzy nie mogą zrozumieć przy obsłudze ciągnika o 20 lat starszego. Sam mam MF 3090 (105KM) od 6 lat i robię nim około 450 mth rocznie i nie miałem z nim żadnych problemów. Mało tego nie mam zamiaru się pozbyć tego, jak to nie którzy mówią "sprzętu z wadliwą skrzynią". Chociaż przydałoby się coś mocniejszego na moje ciężkie ziemie ale ze względu na pozytywne doświadczenia z obecnym MF będzie to kolejny ferguson. Tym razem coś z serii 81xx (około 140KM) i mam nadzieje że będzie się trzymał równie dobrze.

Tylko żeby być zadowolonym z ciągnika nie można tylko wymagać ale trzeba tezo o niego zadbać. Ja swojemu po pierwszym sezonie zafundowałem gruntowny przegląd. Zajrzałem również do skrzyni żeby sprawdzić czy jakieś łożysko nie padło no i żeby ja uszczelnić bo był przeciek w jednym deklu. wymieniłem kilka uszczelnień, jedno podejrzane łożysko i trochę innych pierdół. Koszt tego przeglądu wyniósł mnie z 400 zł i kilka dni własnej pracy, ale za to miałem sprzęt niemal pewny i w pełni gotowy do pracy. Oprócz tego wymieniłem w nim wszystkie płyny i filtry, o czym nie każdy pamięta przy zakupie używanego ciągnika. Dzięki temu mój MF kończy już kolejny sezon w swoim 21 letnim życiu beż ŻADNEJ poważnej awarii no i jestem z niego zadowolony.

PS. ktoś już tutaj napisał że MF lubi czysty olej w skrzyni. Ja wymieniam w swoim co 1200 mth i brak jakichkolwiek problemów z funkcjonowaniem przekładni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Moim zdaniem to najlepiej wytłumaczyć,że to jest jak polowe szosowe w polskich ciągnikach. Zmienia się w czasie jazdy? nie . Dlaczego? bo skrzynia protestuje. Jak biegi są zmieniane hydraulicznie to skrzynia też protestuje, ale nie ma wyboru i bieg wskakuje a człowiek myśli ze jak nie zgrzyta to wszystko dobrze. A skrzynia dostaje po d*pie, bo bieg jest wciskany na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2795x    1

W moim MF (skrzynia dynashift) też występuje przełączanie żółwia na zająca lub odwrotnie hydraulicznie i przed każdą zmianą zatrzymuje się by przełączyć. Parę razy gdy jeszcze zapoznawałem się z ciągnikiem w czasze wolnej jazdy przełączyłem grupę biegów i zaobserwowałem ze skrzynia nagle szarpie i ciągnik dziwnie się zachowuje. Z tego wniosek iż nie można tak robić bo skrzynia dostaje po tyłku szczególnie tryby.


Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Bartek72511 jeżeli śledzisz wątki związane z MF to wiesz że pisałem o tym nie raz. To miało zobrazować dlaczego tak twierdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

No ale przeciez jak ja na postoju zmienię na szosowe to nie zatrybi trzeba w jeździe a polowe zmieniam w miejscu bo i tak po co miałbym w jeździe zmieniac na polowe :( a pytałem dlatego że nie posiadam takiego mf'a i zapytałem z ciekawości :lol:


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Bartek72511 jeżeli śledzisz wątki związane z MF to wiesz że pisałem o tym nie raz. To miało zobrazować dlaczego tak twierdze.

 

Śledzę śledzę bo jak zacząłem się interesować tym ciągnikiem to przeraził mnie ogrom tych tematów ze skrzyniami, jednak studiując dalej, głównie Twoje wypowiedzi i @Mariusz(ZDUN) dowiedziałem się najważniejszych rzeczy, i w tym że to nie skrzynia jest wadliwa, tylko źle użytkowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj