Bartek72511

Używana prasa zachodznia 40 - 50 tys.

Polecane posty

tomi382    99

Nie wiem jak u was ale u mnie się nie rozchodzi no do 160cm to mi sie czasem rozeszło ale rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Co waszym zdaniem było by najlepszym modelem? Trochę się rozglądałem i za te 40-50 tysięcy można kupić:

1.Claas Variant 260/280.

2.Krone Variopack 1500/1800 ( tylko nie wiem czy taki fundusz wystarczy, bo ceny na allegro są bardzo zróżnicowane a nie chce złomu kupić).

3. Vicon Rv 1901 , oglądałem na zdjęciach u @Robertbara i widziałem, że ładne belki robi przy małym zużyciu mocy, i dlatego zwróciłem na nią uwagę.

4. John Deere 582/592.

Co waszym zdaniem by było najlepsze? Oczywiście prasa wyposażona w siatkę, ciągnik mocy 100 KM, a areał duży (200 ha i ponad). Wyłącznie słoma. I Belki prawdopodobnie będę robił nadal 120*150.

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

mogę się wypowiedzieć jeśli chodzi o claasa. Mam variant 280 oczywiście rotor mam ale ten bez noży (a to zasadnicza różnica) Prasowałem w tym roku sianokiszonkę i przy ustawieniu prasy na zgniot 3 na manometrze tak połowa zielonego to mój 110 km miał przy czym pracować powiem nawet szczerze że dostawał mocno ale słoma to zupełnie inne prasowanie. Za to przepustowość prasy super nie ma opcji żeby coś się zapchało można bardzo szybko jeździć nawet w grubych pokosach. Jeśli chodzi o awaryjność to na razie nic się nie zepsuło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jednak na prasę będzie do przeznaczenia 60-70 tysięcy. Znajdzie się jakaś alternatywa dla Krone czy raczej się na tym właśnie skupić? Varianta jednak nie chcę, ojciec mi mówił o awaryjności elektroniki od wstrząsów, i znajomy u nas kupił i po 500 belach elektronikę naprawiali, i teraz jeździ połowę wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

co wy cudujecie z tymi prasami....kupic john deera 580-590 albo jak sie ma 2 albo 3 x siana wiecej to 582 lub 592 zapiac do ciagnika siatke zaladowac...wjechac w pole i widok jak sasiada krew zalewa bezcenny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Chyba nie rozumiesz po co są takie tematy. Ja się pytam o markę i model jaki wybrać, a sąsiada to krew zaleje nie zależnie czy to będzie Jd czy nie. Wiec skoro tak się upierasz przy Jd to trzeba to jakoś uzasadniać bo to z tym sąsiadem to chyba nie uznajesz za argument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

Chyba nie rozumiesz po co są takie tematy. Ja się pytam o markę i model jaki wybrać, a sąsiada to krew zaleje nie zależnie czy to będzie Jd czy nie. Wiec skoro tak się upierasz przy Jd to trzeba to jakoś uzasadniać bo to z tym sąsiadem to chyba nie uznajesz za argument.

dlaczego jd? a wiec

-walki nie do starcia (szesciokatne) jak i hydraulika

-6 łozysk na krzyz

-w owijaniu na siatke nie ma sobie rownych

-jak nie masz gdzie w okolicy podejrzec co mozna ta prasa wyrabiac proponuje youtube :)

 

bym zapomnial jak wykrecisz ~40 balotow w godzine 130 wielkosci to zrozumiesz czemu;]

Edytowano przez ksiaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Moim zdaniem używanie noży do prasowania słomy to jakaś pomyłka, chyba, że słoma będzie przeznaczona do czegoś innego niż ściółka dla zwierząt, albo będzie ścielona ścielarką, bo wątpię, żeby jakiś gospodarz chciał kupić pociętą słomę, której nie można na widły nabić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

dlaczego jd? a wiec

 

bym zapomnial jak wykrecisz ~40 balotow w godzine 130 wielkosci to zrozumiesz czemu;]

 

Możesz rozwinąć myśl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

A ja spytam (jeśli temat nadal aktualny) dlaczego baloty, a nie tzw. mała duża kostka? 70x80 jak stare np. Fortschritt/Mengele/Case 530/540? 130 KM wystarczy w zupełności, a jeśli chodzi o szybkość pracy nie ma szans by jakakolwiek belująca dorównała takowej. Dodatkowo dochodzi łatwość efektywnego wykorzystania transportu bo jednak prostopadłościany się łatwiej układa bez strat miejsca niż rolki.

 

Czemu o to pytam ... bo zamianę z JD 550 na Fortschritta 530 dokonał mój wujaszek w związku z dobrze prosperującą współpracą z peleraciarnią dla której kostkę jest łatwiej i ekonomiczniej wozić na TIRach niż baloty.

 

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Moim zdaniem używanie noży do prasowania słomy to jakaś pomyłka, chyba, że słoma będzie przeznaczona do czegoś innego niż ściółka dla zwierząt, albo będzie ścielona ścielarką, bo wątpię, żeby jakiś gospodarz chciał kupić pociętą słomę, której nie można na widły nabić.

 

A tu się z tobą nie zgodzę. Od dwóch lat rozdaję widłami słomę rotorowaną i innej nie chce widzieć (dla krówek)!

zalety:

-zużycie słomy mniejsze o 30%

-mniejsze koszty transportu

-czystrze stanowiska

-mniej komórek somatycznych

-mniejsza masa obornika

-obornik nie rozjerzdża się na płycie

 

wady:

większy koszt zbioru

-rozdawanie widłami (jest to wyższa szkoła jazdy ale do opanowania)

-jeśli jest mało słomy na pokosie to trzeba 2 na 1 bo inaczej wszystko przez prasę walcową przeleci


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj