Bartek72511

Używana prasa zachodznia 40 - 50 tys.

Polecane posty

Bartek72511    81

Witam. Planujemy w przyszłości zmienić prasę na coś nowszego i nie wiem co wybrać w takim przedziale cenowym. Prasa ma być używana zachodznia, wiem że sipmy nowe są w takich cenach ale to odpada, potrzebuję prasy o duzej wydajności. Do sprasowania w ciagu roku będzie miałą tyle słomy ile będzie w stanie zrobić, ale myślę że ok. 2500 bel 120*150 i więcej. Jeśli chodzi o moc ciagnika to nie ma problemu. Więc co waszym zdaniem najlepsze? ogólnie zainteresowały mnie krone variopack 1800 i claas 280, jednak nie wiem co lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Weź pod uwagę także Welgera! Sam taką posiadam! Bardzo bardzo twarda maszyna, ma dużo funkcji (rotor, siatka, noże, pełna hydraulika) a wydajność też dobra tyle, że mój 914 to trochę mało do niej było. Teraz będzie 1014 to może już wystarczy. Ceny części jak najbardziej na plus ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Ja polecam KRONE, jeśli chcesz mieć wydajny sprzęt.Na + w VARIO PACKU morze być to że w podbieraku ma pięć belek z zębami co znacznie zwiększa przepustowość.Ale zwróć uwagę na łańcuchy podłogi rolkowej bo to kosztowna rzecz.

Nie znam z praktycznej strony innych marek, ale co do KRONE, mogę polecić.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Godlech912 szukam jednak czegoś w nowszym stylu, bo ten weleger pewnie podobnej wydajności jam mój rollant. I ogólnie rotor mi nie potrzebny bo tylko i wyłacznie słomę bedzie prasowała. Własnie dużo dobrych opini słyszałem o krone variopack i o welger lely jednak tych drugich to ciezko znaleść coś w tej cenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

a są wersje bez rotora? bo nie wiem czy mi ten rotor bedzie konieczny skoro tylko słoma? i co możesz powiedzieć o awaryjności tej prasy? słyszałem że torche łozyska siadają ale nei wiem czy to prawda a jeśli tak to ile trwa wymiana ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

variantów chyba nie ma bez rotora, za to są modele z samym rotorem bez noży

a co do samej prasy to szukałbym coś z pasowych w takich markach jak właśnie claas, jd, vicon, czy welger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Pytanie troche nie na temat ale ona ma pracowac na uslugach ze zalezy Ci na takiej wysokiej wydajnocsi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

nie to nie usługi, handlujemy słomą, kupujemy od ludzi a potem sprzedajemy, wiec im wiecej zdąży sprasować tym większy dochód;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

kupuj prasę z rotorem jak chcesz mnieć dużo wydajność bo zapobiega on zzapychaniu się podbieracza i masz już wstepnie ubity troche material

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ale chodzi Ci kolego o rotor bez noży czy z nożami? i orientuje sie jakie zapotrzebowanie miałby variant 280 z rotorem tak żeby ciagnika nie meczyć? Bo z tego co wiem to varianty mają jedno z największych zapotrzebowań mocy i planujemy kupować ciagnik 130km być może 150 i nie wiem czy w razie czego wystarczy to 130 czy jednak wziąć to 150??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Aha no tak jak do słomy to rozejrzyj się za czymś innym, Welger to typowo do sianokiszonki ;) A ja mówiłem nie o takiej jak moja tylko np. o Rp 235 i tam są jakieś jeszcze nowsze modele pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Jak do słomy to szukaj Krone VarioPacka zmieścisz się w pieniądzach i ciągnika nie zamęczysz, a wydajność naprawdę duża. Powodzenia w poszukiwaniu zadbanego egzemplarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

a posiada może ktos własnie ową prase? jeśli tak to ma jakieś słabe punkty? jakieś łożysko które lubi siadać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Jak pisałem wcześniej warto zwrócić uwagę na łańcuchy podłogi rolkowe, i rolki prowadzące belki z zębami w podbieraku.

Poza tym można sprawdzić ile prasa nakręciła, bo w sterowniku jest licznik nie kasowalny.

Z tego co wiem nie ma w niej jakiegoś słabego punktu który by się notorycznie "odzywał".

 

Pisałeś że chcesz zbierać tylko słomę, powiem ci że u nas jest gościu który właśnie tym się trudni i ma dwie prasy KRONE z rotorami bez noży i żałuje że ich nie ma. Większość roku maszyny stoją, a tak mógł by jeszcze usługowo kiszonki kręcić (jego słowa).

Poza tym wiem z doświadczenia że rotor z nożami ma i w słomie coraz większe wzięcie, bo zbierany materiał jest wstępnie pocięty a balot bardziej zagęszczony.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Co do tych noży to u mnie wygląda to tak że sianokiszonki ani nic z tych rzeczy nie będzie prasowała, bo u nas jest tak że jest kilku większych gospodarzy i każdy ma swoją prasę, nikt nie wynajmuje, ale jeżeli w słomie dobrze idzie to rozważyłbym tą opcje, tylko jeszcze takie pytanie, 130 KM w takiej prasie przy robieniu belki 150 lub może nawet 180 z włączonym rotorem bedzie wystarczajaco by prasować na pełnych możliwych osiągach maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano89    0

@Bartek72511

Jeśli szukasz prasy w przedziale 40-50 tyś to jestem Ci wstanie zaproponowac Vicona Rv 1901 ,2003r(z siatką,bez rotora)12tys bel

PS.(użytkownik @robertbara w podobnej prasie ma 20tys bel i dalej bryka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

130 powinno w zupełności wystarczyć.Tego typu prasy nie mają dużego zapotrzebowania na moc i w nich nie występuje coś takiego jak "dobijanie balotów" bo wiadomo są zmienno komorowe.

 

Co do rotoru, noże możesz wysuwać w grupach po 17-15-11 lub 0 szt.

 

I jeszcze proponuję szukać tylko 1800 nie 1500 bo wiadomo wielkość balotu przekłada się na ilość i co za tym idzie ich transport.To też wiem z doświadczenia, bo coraz więcej klientów chce coraz większe baloty a i wydajność zestawu jest większa.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ogólnie to będziemy szukać raczej modelu 1800 bo bele 180 sa bardzo dobre bo też się załaduje na wysokosc dwie, i np tonażowo na cięzarówce pewnie by wyszły lepiej :huh: Własnie słyszałem ze mają one niskie zapotrzebowanie mocy jednak wiadomo rotor z nozami i do tego duża średnica belki to wydaje mi się że troche mocy potrzebuje :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Zadzwoń do ROJĘCZYNA, ciekawe co ci powiedzą o tym zapotrzebowaniu?


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Rotor z pewnością przyda sie do zagęszczenia słomy w balocie tzn zależy na wadze i mniejszej ilości belek do zwiezienia a 130KM spasuje. A najwydajniej będzie jeżeli bedzie w ciągniku 540ECO tzn 750obr/min wałka i duży zakres przełożeń skrzyni biegów co pozwoli Ci uzyskać maksymalną wydajność, jak na sprzedaż belki to się nie zastanawiać i brać 120x150 lub zmiennokomorówkę i robić nawet do 180cm średnicy co wyjdzie najtaniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

To rozejrzymy się za czymś z rotorem pewnie;) Właśnie 180 też bardzo dobre tylko że przyczepa już przystosowana na 150 i tak pewnie przy tym będzie pozostać, ale najlepiej zmiennokomorówki będzie poszukać:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

tylko licz się z tym że jak prasę ustawisz na rozmiar beli 150 to ona i tak wyjdzie 170 bo słoma się rozchodzi no chyba że obwiniesz ją ze 3 razy minimalnie siatka to powinno byc git bo w mojej to jak jest komora 120 to bela ledwo się mieści w drziwach które maja szer ok 150 cm i bela owinięta jest siatka niecałe 2 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ja wiem o tym dokładnie kolego bo my teraz robimy 150 to jak mamy przyczepę 7,2 metra, to się 4 snopki spokojnie wkłada, tak że nigdy nie ma wciskania i pasują idealnie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj