Mrmagyster

Czy c 360 to cobry wybór???

Polecane posty

Mrmagyster    31

Otóż mam zamiar zakupić używany ciągnik rolniczy.Cena to tak do 22000 zł.Miałby on służyć głównie do prac zielonkowych(koszenie,belowanie itp) i jak to na gospodarstwie do wielu innych czynności.Najbardziej rozważam zakup ursusa c 360 i czy to dobry wybór???PS proszę nie polecać mi zetorów typu 5211,7211 ze względów takich jak teren w którym miałby ten ciągnik pracować,teren jest to górzysty bo mieszkam w beskidzie niskim, a zetor jest wywrotny na pochyłościach.Aktualnie posiadam c 330.


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

a c 330 nie jest wywrotne? ja posiadam 330 i 360. 330 jest wywrotne i to bardzo. A co do 360 to ciągnik naaprawde dobry jeśli komuś nie zależy na komforcie pracy. Teraz jesteśmy na kupnie czegoś mocniejszego i będzie to najprawdopodobniej zetor 8111. Może powinieneś się za czymś takim rozejrzeć? Mocy nigdy za wiele, a i komfort w miare przyzwoity. no i cenowo też się mieścisz.

A jeśli nie potrzebujesz tyle mocy to myśle że właśnie któryś z modeli który odrzucasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Lepiej rozglądaj si za czymś ciut większym, C-360 do belarki to nie będzie efektywna współpraca.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

zetor jest tak samo wywrotny jak 60, jak jest wąski to zawsze można go poszerzyć,

 

a co do samego wyboru 60 to jak już @milanreal1 pisał rozejrzyj się za czymś mocniejszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
;) z toku twojego rozumowania wynika ,że wyboru już raczej dokonałeś,a od nas oczekujesz raczej akceptacji.Moja opinia jest jak najbardziej za,za te 20 tys będziesz miał 60-tkę w stanie idealnym :)

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Kup sobie belarusa, mozna go poszerzac to jak rozstawisz na maksa to nie ma opcji zeby sie wywrocil. do belarki troche malo zwrotny ale mocy ma i przelozenie Cena-moc to chyba zaden ciagnik tak nie ma za te 20 tys to kupisz okolo 93 roku w tej duzej kabinie. malo pali czesci tanie latwo dostepne ;) a 60 to lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

zetor jest tak samo wywrotny jak 60, jak jest wąski to zawsze można go poszerzyć,

 

a co do samego wyboru 60 to jak już @milanreal1 pisał rozejrzyj się za czymś mocniejszym

 

No właśnie czemu niby Zetor ma być bardziej wywrotny? Przecież to C-360 w lepszym wykonaniu i opakowaniu... 5211 jest krótszy ale 7211 napewno nie i po za tym jest cięzszy. C-360 cienko widze w belarce jeszcze zależy jakiej i czy chcesz mieć ładne rolki czy takie co z tura spadna bo się rozsypią


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

Dać tyle kasy za tylko C-360 to nie żadna rewelka polecałbym ciągnik z napędem na 4 koła tym bardziej że jak piszesz masz górzysty teren a napęd na 4 koła to idealne rozwiązanie na taki teren a C-360 to raczej na proste pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

Jeżeli to teren górzysty to powinieneś brać też pod uwagę hamulce, a te w C 360 są fatalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

ajuż wogóle jak ciagnik cofa. Matko ratuj sie kto moze u mniehamulce brzytwy niby ale jak ciagnik stanie pod górke to te hamulce jak by ich nie było ;)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

jak zetor moze byc bardziej wywrotny ;) od 60-tki skoro gabarytowo jest praktycznie identyczny ale ma szersze opony i wspomaganie i komfort duzo lepszy ale wybor nalezy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

No masz racje wspomaganie bardzo ogranicza wywrotność ciągnika :):D

 

nie chodzilo mi ze wspomaganie ogranicza wywrotnosc tylko o to ze ma te wspomaganie co poprawia komfort pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ajuż wogóle jak ciagnik cofa. Matko ratuj sie kto moze u mniehamulce brzytwy niby ale jak ciagnik stanie pod górke to te hamulce jak by ich nie było ;)

 

Ciekawe co piszesz, c 360 ma hamulce bębnowe które mają jednakową skuteczność w obie strony. To co opisujesz pasuje do hamulców taśmowych, może masz pedały podłączone pod ręczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Widocznie ma niesprawne i tyle. C-360 mają dobre hamulce o ile są sprawne, i trzeba je dość często regenerować, dość często się zużywają a sama regeneracja też kosztuje dużo pracy...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosiarka    2

http://aukcjewp.wp.pl/listing.php/search?string=ursus+c+360+4x4&category=0

http://aukcjewp.wp.pl/ursus-c-362-nie-c-360-c-360-3p-jak-nowy-i1331119576.html

http://aukcjewp.wp.pl/ursus-c-362-idealny-i1335450022.html

Jak tak chcesz 60 to ja bym te ci polecił c 362 lepszy komfort i wspomaganie a c360 4x4 no to samo za siebie mówi ze w gory bardzo sie przyda przodek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

dzięki za rozsądne wypowiedzi;)ale osobiście uważam jednak że zetory typu 7211,5211,6011 itp są wywrotne i niech ktoś nie wmawia że są wywrotne tek samo jak c 360 jeśli nie miał z górskim terenem do czynienia.można logicznie pomyśleć i wynieść z tego wnioski że zetory są bardziej wywrotne, posiadają one szerokie kabiny,które sa wyżej niż w c360 i jadąc zetorem czuje się jak on się "buja".poza tym za tym tył zetora jest cięzki(cały zetor np 5211 jest cięższy od c 360) a przód lekki, a do tego ta amortyzacja.Ogólnie uważam że konstrukcja c 360 jest lepsza i jest on bardziej "stabilny".


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

Ja mieszkam w górzystym terenie i powiem że C360 to ciągnik który najczęściej leżał na boku i niestety ma na swojej liście kilka ofiar :)

Ponownie nigdy bym go na góry nie kupił, na pewno nie za 22 tys, zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

kolego... pracujesz na górzystym terenie i piszesz takie .... no.. ja tez mam górzyste tereny, no może nie beskidy.. ale na nie które nie boję się wjeźdzacz Zetorem 7211 a natomiast 360.. to za żadne skarby bym jie wjechał.. juz miałem parę przypadkóe,ze maóło co bym nie wywalił zetorka, ajk nie znałem pola i jechałem na skarpę co ma ok 1m... i juz szykowałem się do lezneia na boku.. inny przypadek.. to jak jechałem na tym samym polu jak talezowałem ugór i jeszcze nie znałem górki, to jak źle dobrałem przełozenia to zetor wszedł mi na 1 szosowej na 800obrotach.. a juz mi się ciepło robiło, bo talerzówka ma 3 m.. inny przypdek.. z tego roku.. zerknij do galerii co zostało z wichra jak zetor cofną sie do rowu... z leciał w poprzek skarpy... i go nie przewróciło... a tylko się chlapacz oberwał..:)

aa i jeszcze.. Zetor wypuszczał wersję typowo górskie pod nazwą HORAL ale to jest zwykły zetor z mniejszymi tylnymi oponami i rozszeżony na maxa... i z bajerami typu pochyłomierz, a i Zetor ma bezpieczne kabiny.. więc jak się wywrócisz to nic tobie sie nie stanie, a co do 360, to nawet te nowe kabiny nie dadza takiego bezpieczeństawa co zetor...u mnie kiedys w pgr to nie jednego zabiły 360.. jak popchało z góry z przyczepą albo pociągneło do tyłu lub na bok.. jak jesteś Kamikadze to kupuj 360.. twoje zdrowie i życie... zetor jest mniej awaryjny.. i do belari w sam raz.. aj swoim prasowałem farmą... komfort bez porównania lepszy... a za 22 tys mozna kupic starszego zetora z niższą kabina i napędem... a i jeszcze coś 360 wywodzi sie własnie z zetora 4011, tylko że w 360 juz maczali palce nasi konstruktorzy z ursusa.. i wyszedł im nie wypał...

ja jak bym juz miał inwestwoać tyle kasy, to przynajmniejw cos w czym by mi sie przyjemnie pracowało...

a co do pytania

To NIE POLECAM 360!!!!!!!

jest tyle ciągników na rynku do wyboru do koloru że nie widzę koniczności cowania się w rozwoju kupująć 360.. dla mnie to prymitywny ciagnik...

dziekuję to wszystko w tym temacie...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj