kamillo0096

skrzynia vario

Polecane posty

hubertuss    4653

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale jeśli zawory ustawiane są automatycznie, czytaj przez hydrauliczne kasatory luzu wtedy żadna regulacja nie jest potrzebna. Co najwyżej nieuczciwy serwisant może walnąć po rogach nadgorliwego uzytkownika. Wiem, że dla wielu ludzi pracujacy silnik to masa huku i warkot z rury wydechowej ale z tej masy huku wprawne ucho może wyłowić różne dźwięki NIe słucha się który z iluś tam zaworów ma luz wystarczy usłyszeć charakterystyczny dźwięk, wtedy zdejmuie się pokrywe i szuka. Luz zaworowy nie powstaje nagle więc akurat od tego silnik się nie rozleci. Oczywiście jeśli ktoś nie ma doświadczenia może wyregulować czy sprawdzić dla własnego spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo0096    0

mam pytanko czy czy ktoś z was słyszał bądz widział za skrzynia vario komuś nawaliła i czy ktoś tak na chłopski rozum może mi doladnie wytłumaczyć zasadę działania tej bezstopniówki? Będe wzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VARIO    22

@adrianos przy pracy z ladowaczem rama jest szczegolnie wazna, gdyz momenty gnace dzialajace na modulowa kontrukcje ciagnika, sa bardzo duze, powoduja ich niszczenie w konsekwencji przecieki. nie jest to moze jakies straszne zuzycie (gdyby bylo wszyscy by budowali ciagniki na ramie), ale zawsze, jesli mozesz wybrac wez cos na ramie, albo polramie, bo akurat dla pracy z ladowaczem zapewnia taka sama ochrone.

 

900 tez ma polrame, co ma niby miec innego?

 

 

900 nie ma ramy ona sama w sobie jest konstrukcją ramową podobnie jak deery seri 8r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

U Korbanka...ale raczej nie nowa tylko zregenerowana bo koszt nowej bylby jeszcze wyzszy.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

nie mogę się połapać w ich sklepie, możesz przedstawić mi cenę zregenerowanej skrzyni?

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Cena zregenerowanej skrzyni około 40 tys brutto. Można się troche potargować. Jeden z użytkowników taką skrzynie zmieniał. Koszt jest taki pod warunkiem, że stara skrzynia nadaje się do regeneracji tj nie ma jakichś poważnych uszkodzeń. Musisz zadzwonić do serwisu. Inną drogą chyba tej skrzyni nie kupisz. Przy ilu mth padła ci skrzynia i co się stało?.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

skrzynia jeszcze mi nie padła, sam chciałbym wiedzieć ile średnio wytrzyma mth. Zamierzam kupić 716 varior i często piszą że po 8tyś jest już wypracowana. Nie chce kupować ciągnika którego będę musiał remontować co rok.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Fendt ma to do siebie, że z reguły mth jest dość dużo. Ciągniki z małym przebiegiem na zachodzie są dość drogie. Taniej można kupić te mające blisko 8 i więcej tys mth. Popatrz na agriaffaires np. Handlarze z polski oczywiście kupują te najtańsze. Na wytrzymałość skrzyni normy nie ma. Koszty które podałem są oriętacyjne. Jeden z urzytkownikó wymieniał tą skrzynie w serwise ale jego nicka dokładnie nie pamiętam. Przez variotronic da się chyba sprawdzić jakies parametry, chyba ciśnienie oleju.

@kosti68 możesz napisać co ewentualnie można zdiagnozować przez variotronic kupując taki traktor? Kody błędów, ciśnieni oleju, może jakieś inne parametry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Fed334
      Witam!
      podczas rozłączenia przedniego napędu, występuje szarpnięcie, rzucenie przednimi kołami w ciągniku.
      Także podczas hamowania, kiedy po zakończeniu hamowania i puszczeniu pedału hamulca(wtedy rozłącza się przedni napęd automatycznie) występuje szarpnięcie.
      załączenie napędu wygląda bez zarzutów.
      Co może być przyczyną?
    • Przez Mycek5120
      Panowie kto mi wyjasni do czego służą te dwa klawisze w załączniku pomarańczowy i niebieski ani jednego jeszcze nie wciskałem


    • Przez rzeznik13
      Witam serdecznie. Chciałbym się coś dowiedzieć na temat nowej serii 300 Vario S4. Czy ktoś już posiada takowy ciągnik ? Jak cenowo klasują się te modele ?
      Zapraszam do dyskusji.
    • Przez LukaszBONQ
      witam,
      mam fendta 312 vario 900 mth, tydzień temu po dłuższej przerwie podpięty został do beczki i okzazało się że pod obciążeniem nie ma mocy oraz dymi tak że wczorajsza chmura nad Łodzią to pikuś... Ja nie chcialem sam kopać, wiedzy też zbytnio nie mam i autoryzowanego mechnika zaprosiłem z Lipin. Jako przyczynę awarii zawór recyrkulacji spalin wykluczył, zdemontował turbosprężarkę - oddalem do sprawdzenia i okazalo się że ok. Potem wykręcił wstryski (to jest comon rail), dziś okazało się że też nie są przyczyną awarii. No i widzę że facet już nie wie gdzie szukać, a traktor potrzebny... Spotkał się ktoś kiedyś z takim przypadkiem? Może jakieś sugestie? Z góry dziękuję
    • Przez F1traktors
      Witam.Mam w planach kupienie Fendta 312. Do tego przyjdzie również stoll fz30.Mamy u korbanka napisane za 63 tyś Euro z tuzem i obciążnikiem 870kg. Powiedzieli też że mają również z amortyzowaną ośką.Pytanie czy jak bym nie wziął będe żałował czy wydusić ostatnie grosze i kupić amortyzowaną oś bez załowania??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj