kamillo0096

skrzynia vario

Polecane posty

limousine    38

Weź 414 z Niemiec, będzie tańsza z półramą i problem z głowy, a i napewno będziesz zadowolony, jak bedziesz dbał to małe prawdopodobieństwo że coś nawali.

Jak co dziesiąty pronar nie wytrzyma 1000 h bez remontu to nikogo to nie dziwi, ale jak co dziesiąty fendt nawali przed 10000 h to już awantura. :lol:


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@brzozak wiem, ale JD ma 6cyl, zero zwrotności i ma rame

Valtra 4cyl, dobrą zwrotność ale brak ramy

i jest problem,

6430 ma 4 cyl i nie wydaje mi sie zeby byl za maly.

 

ja bym wybieral miedzy jd a fendtem w twoim przypadku, valtra dla mnie nie jest warta swojej ceny, z reszta nie podoba mi sie. osobiscie bym wzial ariona 530 bo mi sie podoba i dobrze mi sie jezdzi w claasie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adrianos zawsze możesz wybrać z Johna 6530 (6cyl) lub 6534-ten drugi rama od sześciocylindrowego a 4cyl.

@brzozak a mi valtra jakoś lepiej się podoba niż claas..poprostu kwestia gustu.jedno co mnie osobiście w valtrach boli to zwrotność i elementy wykączenia w kabinie-wszystko zimne plastiki..ale ciekawa przekładnia versu,i komfort obsługi jak w bezstopniówce ma ode mnie wielkiego plusa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

@brzozak dlaczego valtra nie jest warta swojej ceny?? w dobrym wyposażeniu kosztuje 250tyś netto to myśle że dobra cena, pozatym jeżeli JD to tylko 6630. a co do ariona to niestety widziałem tylko "ci" (chyba ci, wiem że najniższa wersja) cebisa nie mieli i ciężko coś o nim powiedzieć, ciekawe jak z ceną...

@Adrian co do wyglądu kabiny w valtrze to dla mnie bomba;D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Chyba atomowa :lol: -co jak co ale te plastiki w Valtrze to po prostu odpychają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

no ja nie daj boże nie zachwalam, ale ta wersja versu naprawde fajnie w środku wygląda... mnie nic nie odpycha;D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obsługa:wymiana oleju silnikowego 11l co 500h,olej przekładniowy 35l co 1000h hydrauliczny 60l co 1500h układ chłodzenia 20l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo0096    0

do maverick1803 posiadasz możę 312 vario.Jeśli tak to jak sie sprawuje czy to był twoim zdaniem dobry zakup jak drogie masz serwisy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kamillo heh niestety nie posiadam tego traktora jedynie pracuje na nim w niemczech jak i na innych modelach fendta.312 sprawuje się dobrze przy tej na której ja pracuje jest fonlada tzn ładowacz czołowy ładuje nim baloty na hekse jak i równiez na przyczepy,transport, sprawuje się bardzo dobrze pracowałem też tym traktorem podczas klejzowania pola pod truskawki z lemkenem 3m szer agregat czynny <wirnikowy> 35cm prędkość zależnie od gleby od 3 do 6km/h czasami na tempomacie było trzeba ustawić na 2 ale to jest uprawianie ziemi w ciężkich warunkach tak aby gleba była wystarczająco uprawiona do ciągnięcia tuneli traktor 40km na h niestety jest na zwolnicach,czasami troszke buja;/ masa własna ciągnika 5190kg z lemkenem thorit 8/300U dawał rade ale dobrze że miał fonlade jeżeli chcesz kupić to nie żałuj kasy na przedni tuz i amortyzacje kabiny i przedniej osi i dodatkowe obciążniki,w środku przytulnie jedziesz i radia słuchasz wszystko pod ręką niczego nie trzeba szukać wszystko starannie opisane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wszystkie, inaczej przekladnia glowna wystawalaby nad fotel kierowcy :blink:

 

natomiast nie wiem co to ma do bujania :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

a ja polecam 312

w turze sprawuje się znakomicie jest i zwrotny i szybki

tylko pomyśl nad oponami michelin będziesz bardziej zadowolony miałem przyjemność pośmigać u kolegi

 

ja mam 716 nie zamienię go za żadne skarby na inny podobny co prawda u siebie nie mam tura

za to stara manitu zdaje egzamin a to co ja nią wyprawiałem tego roku to żaden tur nie wytrzyma

 

a o skrzynie się nie martw sprawuje się znakomicie

serwis też nie należy do najdroższych jak dowiedziałem się ile kosztuje serwis new holanda to jestem szczęśliwy ze mam fenda przeglądy robię sam jedynie co 1500 godzin ustawiają mi zawory ludzie z serwisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Zalecenia Ok ale czy ktoś tak robi? U mnie w instrukcji zalecają codziennie sprawdzić stan oleju itp. i też tego nie robię.

Nawet jeśli zaleca instrukcja to niektóre czynności to po prostu robota dla serwisu, dodatkowe zajęcie. Ja mam prawie 6 tys i nie robiłem żadnych luzów zaworowych, w 3512 kiedyś zrobiliśmy to był na jednym zaworze minimalny, teraz już nie robię.

A jak co 100 h zalecają spuścić wodę ze zbiornika to też robicie? No wiadomo odstojnik, jest czujnik jak mrugnie to się spuszcza ale jakby miał robić to co zaleca instrukcja jeszcze zlecić serwisowi to policzmy rbh i koszty utrzymania ciągnika. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

do mnie przyjedzie w ta zime srewisant do mf to i od razu te luzy skontrolujemy w claasie i w mfie :D

 

az tak duzo czynnosci producent nie narzuca, a akurat luz zaworowy mysle, ze warto kontrolowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

w fendt jest przy pierwszym po 50h, potem 1500 ten luz zaworowy.

 

ja po pewnej przygodzie sprawdzam olej codziennie jesli jade w pole, podobnie filtr powietrza, chlodnice i smarowanie smarem punktowm pilnuje 25 godzin pracy.

 

ale nie jestem pewny czy bede kontrolowal ten luz zaworowy teraz, zobacze ile wycenia przyjzd


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

diagnostyka silnika i skrzyni w takim sprzęcie to podstawa wiec 1500 h jest Oki

zwłaszcza ze same ustawianie zaworów nie jest rzeczą nawet uszczelki pod pokrywy zakład się te same

2_3 razy no pod warunkiem ze nie są uszkodzone

a zaworów radze pilnować źle ustawione mogę narobić wiele szkody nie wspominając już o paliwie i mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Raz po zakupie nowego sprzetu można sprawdzić luz zaworowy ale to przecież słychac więc wprawne ucho bez problemu wyłapie. "podparcie" raczej wykluczam przeważnie jest tendencja do powstawania luzu a to słychać. Sprawdzanie luzu to tak jak sprawdzanie czy aby korbowody są dobrze poskręcane. Co innego jak sprzet jest na gwarancji tu lepiej przestrzegac zaleceń aby miec stosowne pieczątki i adnotacje.

To samo tyczy się filtra po co sprawdzać jak jest czujnik. Ja sprawdzam 2 razy w roku jak trzeba wymieniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

ja nie był bym pewien czy w 6 cylindrowym silniku przy 24 zaworach sterowanych ustawianych "automatycznie" jesteś w stanie usłyszeć ich prace no chyba ze jest już za późno na ich ustawianie,

a po za tym to kosztuje u mnie 200 zł nie wiem czy warto to oszczędzać przy ciągniku wartym kilka set tysiący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja dla swietego spokoju tez wole skontrolowac po danym przebiegu, tymbardziej, ze ta diagnostyke mozna zrobic przy okazyjnej wizycie, nie ma zadnego cisnienia, czy to bedzie 200 mth przed czy po wyznaczonym terminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Fed334
      Witam!
      podczas rozłączenia przedniego napędu, występuje szarpnięcie, rzucenie przednimi kołami w ciągniku.
      Także podczas hamowania, kiedy po zakończeniu hamowania i puszczeniu pedału hamulca(wtedy rozłącza się przedni napęd automatycznie) występuje szarpnięcie.
      załączenie napędu wygląda bez zarzutów.
      Co może być przyczyną?
    • Przez Mycek5120
      Panowie kto mi wyjasni do czego służą te dwa klawisze w załączniku pomarańczowy i niebieski ani jednego jeszcze nie wciskałem


    • Przez rzeznik13
      Witam serdecznie. Chciałbym się coś dowiedzieć na temat nowej serii 300 Vario S4. Czy ktoś już posiada takowy ciągnik ? Jak cenowo klasują się te modele ?
      Zapraszam do dyskusji.
    • Przez LukaszBONQ
      witam,
      mam fendta 312 vario 900 mth, tydzień temu po dłuższej przerwie podpięty został do beczki i okzazało się że pod obciążeniem nie ma mocy oraz dymi tak że wczorajsza chmura nad Łodzią to pikuś... Ja nie chcialem sam kopać, wiedzy też zbytnio nie mam i autoryzowanego mechnika zaprosiłem z Lipin. Jako przyczynę awarii zawór recyrkulacji spalin wykluczył, zdemontował turbosprężarkę - oddalem do sprawdzenia i okazalo się że ok. Potem wykręcił wstryski (to jest comon rail), dziś okazało się że też nie są przyczyną awarii. No i widzę że facet już nie wie gdzie szukać, a traktor potrzebny... Spotkał się ktoś kiedyś z takim przypadkiem? Może jakieś sugestie? Z góry dziękuję
    • Przez F1traktors
      Witam.Mam w planach kupienie Fendta 312. Do tego przyjdzie również stoll fz30.Mamy u korbanka napisane za 63 tyś Euro z tuzem i obciążnikiem 870kg. Powiedzieli też że mają również z amortyzowaną ośką.Pytanie czy jak bym nie wziął będe żałował czy wydusić ostatnie grosze i kupić amortyzowaną oś bez załowania??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj