kamillo0096

skrzynia vario

Polecane posty

Adrianos    30

pewnie;D wszyscy zazdroszczą Ci 312;P swoją drogą 312- naprawdę zgrabny traktorek, moc i kompaktowa wielkość w sam raz na użytki zielone.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Adrianos wybral Valtre n122 chyba.

 

tam takie gadanie ze stanie jak sie olej zagrzeje:) mowil ten kto nigdy nie widzial. A tak naprawde opinia jest wyciagnieta z przekonania ze skrzynia ta jest "hydrostatem". Tyle ze malo kto zna zasade jej dzialania:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

no wstępnie n122 versu ale jeszcze czekamy na ostateczną cene.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

n 122 versu

-fotel pneumatyczny podgrzewany

-wlot powietrza przy słupku kabiny

-przedni tuz i wom

-amo oś i kabina

-isobuss(gniazdo przód i tył)

-sterowanie wom, tuz i hydraulika na błotnikach

-skrzynia eko speed

-czarny kolor

-3pary hydrauliki na tył i 1 na przód (wszystko na elektro-zaworach)

 

i to by chyba było na tyle co do takiego opcjonalnego wyposarzenia. cena ok 250k netto


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

czyli sporo taniej od Fendta. U nas jest N141 ciagnik bardzo mało pali gdy ma lekko, schodzi nawet do 5litrów a jak na ta moc to bardzo mało jednak gdy ma cieżko to pali dość dużo (w przeliczeniu na ha... z ciagnika właściciel zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

gdyby na fendta nie było monopolu to też by można było za tyle wyrwać, za n 122versu cennikowo trzeba dać 65k euro netto;/ taką gołą bez tego co wypisałem z wyposażeniem dodatkowym tum co wypisałem ok 80k euro *4 i mamy cenę 414;D czyli 320k netto ale że monopolu nie ma to można się targować, i nikt nie wyjeżdża z tekstem że "nie każdy może mieć fendta" mając dobre dojście z niemiec można mieć ciągnik z zerowym licznikiem (fendta 414) za 70k euro.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

jaki monopol? możesz kupić przecież za zachodnią garnica czy południową...albo np właśnie Valtre czy JD. Co z tego ze Claas ma prawie w kadym województwie oddział jak i tak można kupić u jednego bo inny nie sprzeda. Z samochodami jest podobnie idziesz do Toyoty mówią 100tys to tego dużo nie zejdzie ale odwiedzisz Citroena powiedzą 100tys i po chwili schodza do 80, watpie by toyota zarabiała 20tys wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

oj toyota też sporo schodzi;D (w wakacje kupowaliśmy samochód) ;P zły przykład podałeś, a kupić można za granicą bez problemu tylko wtedy korbankowo nie będzie Ci robić przeglądów gwarancyjnych, a taki układ średnio nam odpowiada;D trzeba szukać alternatywy;D a marek na rynku mnóstwo;d


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

byłem przy negocjacjach i wiem że miedzy właśnie toyota a citroenem jest przepaść w schodzeniu z ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@Adrianos mysle, ze fila zrobi ci ten przeglad bez wiekszej lachy, w koncu na tym najwiecej zarabiaja :huh:

zorientuj sie jeszcze, to wiele nie kosztuje :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

tzn z tego co mi wiadomo to przegląd serwisant zrobi bez problemu, ale w razie jakiejś awarii na gwarancji traktor na lawete i za odre. więc niestety vario mimo swojej zaje*istości u nas nie będzie występować, versu powinno wystarczyć, acz kolwiek nie napewno versu;D

 

Ps. mam pytanie valtra ma jakoś półrame lub rame? bo plany były na fendta i troszeczke pieniędzy zostanie jak wybierzemy valtre i myślimy o quicku 55


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@Adrianos masz racje w razie W, ciagnik by musial jechac do niemiec.

 

@yarecki seria 200 i 300 nie ma, wieksze sa zbudowane na polramie, albo jak kto woli ramie szczatkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

a jak jest w przypadku valtry? ewentualnie czy przy zakupie ładowacza można taką półrame domówić?(mamy coś na styl półramy w zetorze)


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie masz w zetorze nic nawet przypominajacego polrame. to tylko plaskowniki, badz ksztaltowniki, nawet spiete nie tworza jeszcze nic wspolnego z rama, na ktorej to osadza sie podzespoly.

 

w valtrze nie mozesz nic takiego zamowic. ostatnio jakis sprzedawca cos krecil o polramie podlazlem wiec z nim do valtry serii t, pokazalem srubowe polaczenie silnika ze sprzeglem, to sie wreszcie zamknal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

no to teraz znowu ja :D czy to że w valtrze nie ma ramy a prawdopodobnie będzie pracować z ładowaczem i maszynami na obu TUZach świadczy na jej niekorzyść?? nie lepiej wziąść JD? który ów rame posiada? ale będzie droższy? i nie wezmiemy do niego tura bo po pierwsze to 6cyl, słabsza widoczność, gorsza zwrotność, oraz traktor kosztuje większe pieniądze od valtry, za które można kupić ładowacz


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@Adrianos a nie myślałeś nad 6430 z AP z podłokietnikiem i innymi bajerami. Orientuje się ktoś ile taki by wyszedł w konfiguracji jak 412?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Adrian kup Zetora i bedzie po problemie :D Piszesz że ten to taki ten nie dobry ten za drogi. Jak bys kupił MTzta to dopiero bys mógł dokupić sporo innych maszyn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

Rogeryk ja chce się dowiedzieć żeby mądrze wybrać a Ty wcale się nie udzielaj jak masz takie rady pisać, teksty typu "nie każdy może mieć fendta" tylko o tobie świadczą;D pranie mózgu Ci zrobili w korbankowie czy o co kaman?

@Robertbara 6430 troche za malutki, my chcemy coś o mocy 120-140 mocy nominalnej, taki mniejszy w lato będziemy kupować (coś pokroju 6330 ewentualnie 5r) być może kupi się właśnie JD teraz i zrobi się zielono na podwórku, naprawde człowiek głupi się robi, każda marka ma coś czego nie mają inni i ciężko wybrać... dobrze że @rogeryk chłopak rzeczowy to fendt wypadł z rywalizacji.

 

PS.Co do MTZ to sam przemyśl sprawe, też będziesz wyjątkowy :D;D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

moim zdaniem do ciagnika z 6 cylindrami ladowacz nie powinien byc brany pod uwage. Co ze zwrotnoscia? przeciez to kolos w porownaniu do 4.

 

6430 AP TUZ WOM TLS 290 netto, plus ewentualnie siedzisko active oraz inne bajery.

 

Brzozak2 ma racje, od serii 400 w gore jest polrama. Zetor ma jedna z najbardziej delikatniejszych konstrukcji, moim zdaniem.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@adrianos przy pracy z ladowaczem rama jest szczegolnie wazna, gdyz momenty gnace dzialajace na modulowa kontrukcje ciagnika, sa bardzo duze, powoduja ich niszczenie w konsekwencji przecieki. nie jest to moze jakies straszne zuzycie (gdyby bylo wszyscy by budowali ciagniki na ramie), ale zawsze, jesli mozesz wybrac wez cos na ramie, albo polramie, bo akurat dla pracy z ladowaczem zapewnia taka sama ochrone.

 

900 tez ma polrame, co ma niby miec innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

@brzozak wiem, ale JD ma 6cyl, zero zwrotności i ma rame

Valtra 4cyl, dobrą zwrotność ale brak ramy

i jest problem,


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Fed334
      Witam!
      podczas rozłączenia przedniego napędu, występuje szarpnięcie, rzucenie przednimi kołami w ciągniku.
      Także podczas hamowania, kiedy po zakończeniu hamowania i puszczeniu pedału hamulca(wtedy rozłącza się przedni napęd automatycznie) występuje szarpnięcie.
      załączenie napędu wygląda bez zarzutów.
      Co może być przyczyną?
    • Przez Mycek5120
      Panowie kto mi wyjasni do czego służą te dwa klawisze w załączniku pomarańczowy i niebieski ani jednego jeszcze nie wciskałem


    • Przez rzeznik13
      Witam serdecznie. Chciałbym się coś dowiedzieć na temat nowej serii 300 Vario S4. Czy ktoś już posiada takowy ciągnik ? Jak cenowo klasują się te modele ?
      Zapraszam do dyskusji.
    • Przez LukaszBONQ
      witam,
      mam fendta 312 vario 900 mth, tydzień temu po dłuższej przerwie podpięty został do beczki i okzazało się że pod obciążeniem nie ma mocy oraz dymi tak że wczorajsza chmura nad Łodzią to pikuś... Ja nie chcialem sam kopać, wiedzy też zbytnio nie mam i autoryzowanego mechnika zaprosiłem z Lipin. Jako przyczynę awarii zawór recyrkulacji spalin wykluczył, zdemontował turbosprężarkę - oddalem do sprawdzenia i okazalo się że ok. Potem wykręcił wstryski (to jest comon rail), dziś okazało się że też nie są przyczyną awarii. No i widzę że facet już nie wie gdzie szukać, a traktor potrzebny... Spotkał się ktoś kiedyś z takim przypadkiem? Może jakieś sugestie? Z góry dziękuję
    • Przez F1traktors
      Witam.Mam w planach kupienie Fendta 312. Do tego przyjdzie również stoll fz30.Mamy u korbanka napisane za 63 tyś Euro z tuzem i obciążnikiem 870kg. Powiedzieli też że mają również z amortyzowaną ośką.Pytanie czy jak bym nie wziął będe żałował czy wydusić ostatnie grosze i kupić amortyzowaną oś bez załowania??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj