Zaloguj się, aby obserwować  
Adam148

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W zasadzie sam siewnik jak jeden z wielu tego typu. :P Większość ma redlice tarczowe bądź talerzowe z rolką dociskową. wink.gif Wartym uwagi jest siewnik TerraDrill A-S, czyli bezpośredni konkurent siewników Hrosch Express 3 TD oraz Unia Focus T. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAFUN    0

Ja jestem posiadaczem śiewnika amazone cirrus special 3m. Ciągam go JD 7810 o mocy 180 ps i z pełną skrzyną pod górki mam co robić :) najlepsza predkośc jest po wyrzej 12 km/h ogulnie jestem z niego zagowolony tylko brakuje w nim rolek dogniatających za redlicami ale pozatym jest ok.

 

Witam

Zastanawiam się nad zakupem agregatu uprawowo siewnego 3m. Interesuje mnie opinia użytkowników tych sprzętów jak się sprawuje jakie są ich zalety i wady. dokładniej rzecz biorąc interesuje mnie siewnik Amazone AD-P Super (110tys netto), Horsh Pronto 3 DC (150tys netto), Vaderstadt Rapid(160 tys netto) występują u mnie gleby w większości ciężkie ale są i lżejsze. posiadam pola w niewielkich kawałkach 1 ha i większe wiec na uwrociach będzie występował problem z miejscem na zawrócenie. co wybrać?

Ja jestem posiadaczem śiewnika amazone cirrus special 3m. Ciągam go JD 7810 o mocy 180 ps i z pełną skrzyną pod górki mam co robić :) najlepsza predkośc jest po wyrzej 12 km/h ogulnie jestem z niego zagowolony tylko brakuje w nim rolek dogniatających za redlicami ale pozatym jest ok.

 

Witam

Zastanawiam się nad zakupem agregatu uprawowo siewnego 3m. Interesuje mnie opinia użytkowników tych sprzętów jak się sprawuje jakie są ich zalety i wady. dokładniej rzecz biorąc interesuje mnie siewnik Amazone AD-P Super (110tys netto), Horsh Pronto 3 DC (150tys netto), Vaderstadt Rapid(160 tys netto) występują u mnie gleby w większości ciężkie ale są i lżejsze. posiadam pola w niewielkich kawałkach 1 ha i większe wiec na uwrociach będzie występował problem z miejscem na zawrócenie. co wybrać?

Ja jestem posiadaczem śiewnika amazone cirrus special 3m. Ciągam go JD 7810 o mocy 180 ps i z pełną skrzyną pod górki mam co robić :) najlepsza predkośc jest po wyrzej 12 km/h ogulnie jestem z niego zagowolony tylko brakuje w nim rolek dogniatających za redlicami ale pozatym jest ok.

post-34425-0-89501100-1299861054_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gandyy    0

Odświeżę temat ;)

 

Miałem w tym roku na testy polowe amazone cirrus 4002 specjal talerze uprawowe zębate wysiew sterowany z radaru. Siew pszenicy na 4 kawałkach o zróżnicowanych warunkach i klasie gleby.

Wszystkie pola po orce aby sprawdzić jak radzi sobie z bryłami. Jedno orka po ok 3 dniach tylko zwykłe brony 20+16 i tydzień na odstawkę aby się zeschło (pagórkowate i to mocno)bardzo zróżnicowane piach i glina taka że ciągnkiem jak najechał kołem to ledwo pękały. Wynik taki że wschody takie same prawie jak po moim obecnym acordzie 3m wirnikowym z talerzową redlicą tylko wydajność 2x większa.

Drugie kolejne pola były orka, drugi dzień ta sama brona trzeci dzień siew efekt wschody myślę że lepsze niż po acordzie.

 

Moje ogólne odczucia i wnioski co do siewnika to takie że ciągnik jaki z nim pracował to case puma 210 cvx moc nie doładowywała się na maxa gdyż dmuchawa była napędzana z hydrauliki i widocznie nie wymaga dmuchawa tyle obciążenia aby ciągnik mógł to wyczyć i dokłądać KM, siewnik sawieszany na ramiona podnośnika bardzo mi się to podobało zaczep na tak jakby skrętny bardzo zwrotny na uwrociach do załadunku można go opuścić niemal że na glebę i dostęp do zbiornika bardzo wygodny przy pomocy tura big bagi tonowe dało się ładować bez składania go do transportu nawet gdyby to była wersja 6 czy 8 metrowa. bardzo dobrze dociska tył ciągnika pod górę gdy największe możliwe poślizgi to tylko 6 % (kołą standard przód 540 tył 650)czy był obciążnik z przodu na tuzie czy też nie z tym że jak go nie było to się lżej jeździło ale przy zawracaniu to wrażenie jakby mu przód ściągało i zamocowanie na łapach z tyły trzymało tył jak był do pełna załadowany (wersja z nadstawką). Składanie do transportu bardzo dobre jak mało jaka 4 tak się składa wszystkie nażędzia wysoko i do piony a nie gdzieś pod spodem i przy przejeżdzaniu przez jakieś granice z pola na drogę skarpy itp żadnego problemu że mógłby o coś zahaczy. wał pierścieniowy bardzo dobrze się spisuje z tym "żłobieniem" i ugniataniem warstwy przed redlicą w którą wpuszcza ziarno efekt taki że dobre wschody nawet bez rolki dociskowej za redlicą i dzięki temy nawet bryły już są nie straszne że redlica podskoczy. Prędkość najniższsza ok 7,5-8km/h a po równym przy 14km/h prawie jakby go nieczuł i mógł jeszcze chwilami to nawet 17-18 dał radę się rozpędzić po równym wtedy już zarządzanie mocą mu się włączało, tak dla próby ;).

 

Spalanie na ha wyszło może 1l mniej czyli 9 l/ha, w acordzie 10l/ha (z tym że acordem siałem maxxum 140 MC na obrotach silnika cały czas ok 1900 a pumą skrzynia bez stopniowa i między 1500 a 1700) (zasiane 34ha 4 pola [14(część z tego zasiana dla porównania acordem)+5+9+10]).

Edytowano przez gandyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez roni9411
      Witam, kupiłem niedawno siewnik do kukurydzy gaspardo mte, używany. I mam pytanie odnośnie wymiany uszczelek teflonowych nie jest to duży koszt ale zastanawiam się czy je wymienić. Mianowicie niektóre mają delikatny rant około 1mm może mniej. A nowe ponoc mają 2mm? Kiedy trzeba je wymienić? Ktoś podpowie? Tarcze prawie nowe zasiały koło 100 hektarów. 
    • Przez HISZPAN
      Witam, 
      czy ktoś posiada i chciałby się pozbyć siewnika ruskiego lub innego na podwójnej redlicy. Najlepiej pomorskie lub kujawsko-pomorskie, ale rozważam oferty z całej polski.
    • Przez dawid9721
      witam panowie wiecie może jak ustawić siewnik do siania koniczyny mam go od nie dawna i nie wiem co gdzie przestawić
    • Przez diuk1975
      Witam.Jestem szczęśliwym posiadaczem siewnika jak w tytule tylko bez instrukcji obsługi.Czy jest ktoś szczęśliwym posiadaczem takowej instrukcji i może się podzielić. Chodzi mi głównie o próbę kręconą. Pozdrawiam
    • Przez Michal09
      Witam szukam zestawu siewnego do john deere 6210 może coś polecić jaki rozmiar 2.5m czy 3m najlepiej z brona. Jaka brone siewnik itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj