Skocz do zawartości
witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Wóz paszowy: pionowy czy poziomy?

MKrajes    25

Jak pytałem się o Auto-agro to cena nie była aż tak dużo niższa w porównaniu do EM czy innych polskich producentów ale wykonanie w porównaniu do EM wydało mi się gorsze. Nie przekonały mnie też te gięte ściany w koszu  

Wiadomość z agroFakt.pl

MKrajes    25

nie pamietam już dokładnych cen niektórych wozów ale za 14m3 dostałem cenę zaledwie kilka tys niższą niż EM i Metal Fach bo interesowąłem się nimi w tym samym czasie. Ale jak już pisałem jakość wykonania była dużo niższa jak za te cenę więc nawet nie kontynuowałem negocjacji

czesio1612    7

Witam, 

Co sądzicie o wozie daf agro 10m3 w cenie 73k brutto w wersji podstawowej( wysyp boczny, waga, przekładnia dwu biegowa) dobra cena?

Może ktoś posiada Daf agro dłuższy czas i powie jak się sprawuje? Planuję zakup wiosną i się rozglądam

boo45    2

jaki kolwiek byście brali....wybierajcie dodatkowe wyposażenie w postaci magnesu.... aby wyłapywał metale :)

Kajtek_1    13

tak potrzebny ja mam magnez i se nie wyobrazicie ile syfu opiłków metalu itp tam się zbiera

boo45    2

nie ale zawsze mniejsze ryzyko zwiazane z powiklaniami zwiazanymi z cialem obcym

Thomas2135    1301

Magnezu potrzebuje każdy;) ale magnes też dobra rzecz. W EM nie miałem takiej opcji, ale muszę o tym pomyśleć. Swoje łąki mam czyste, ale trafiły się sytuacje, gdy drut pastuch znalazł się w beli. Noże potrafią zrobić z niego sieczkę. W którym miejscu powinien być umieszczony, żeby w czasie mieszania nie zrywało ewentualnych kawałkow drutu?

czesio1612    7

I co nikt nie posiada wozu Daf Agro? w okolicy akurat nie ma, a chciałbym poznać opinię użytkowników...

Daniels28    14

witam. szukajac wozu paszowego natknalem sie na woz Kuhn Audureau 8 m3. czy ktos z forumowiczow posiada taki woz? prosze o opinie na temat takiego wozu. z gory dziekuje. woz jest oczywiscie uzywany.

maxler    12

Witam. A co sadzicie o wozach paszowych Daf-Agro ? possiada ktos moze ? warte zainteresowania ?

makowiaczek    2

Witam. A co sadzicie o wozach paszowych Daf-Agro ? possiada ktos moze ? warte zainteresowania ?

Podrobiona Alima wszystko zerżnięte z niej. Jak uważasz,  że Alima dobra to i DAFAGRO dobre.

maxler    12

Bo mam do wyboru paszowoz Auto-Agro 12m3 z dwoma wysypami lub w tej samej cenie jest 10m3 Daf-Agro z przenośnikiem do rozdawania i nie wiem który bylby lepszy.

Thomas2135    1301

Ktoś kiedyś pisał w tym temacie o tych wozach. Podobno do tych mniejszych do 10 m chyba montują przekładnię redukcyjną z tych większych. W EM przykładowo 8-10 m jest przekładnia z wyciąganą rączką a w tym daf-agro jest przekładnia z przestawianą dźwignią(wajchą) jak w wozach 14 m i większych dwuślimakowych chyba. We wszystkich pewnie polskich siedzą przekładnie Comer, więc tylko grubość materiałów i wykonanie gra rolę. W autoagro nie podoba mi się ten 8 kątny kociołek. Za bardzo pewnie blokuje paszę. Przeszukaj ten temat lub innych o wozach w tym dziale. Dafagro założył były pracownik alimy i jak kolega napisał będzie tak samo zbudowany. Inne nie wchodzą w grę?

Thomas2135    1301

Jak masz belki nie pocięte, albo po pasówce jak ja to warto. Czasem jak za mocno wsuniesz to nie idzie wyrwać go ze środka. Wystarczy chociaż jeden. Nieraz jest tak, że zabije się na przeciwnożu i miele i trzeba wysunąć. Przy pryzmie i pociętej kiszonce ewentualnie pociętych belach nie potrzeba.

Kajtek_1    13

To samo co i o innych maszynach metal fach czyli nie warte uwagi słaba jakość wykonania

Thomas2135    1301

Mi w metalfachu zupełnie nie podoba się konstrukcja ślimaka. Ślimak stopniowany, blachy na zakładkę. To wszystko moim zdaniem zwiększa opory mieszania.

akernolat    17

ale jest chyba sporo tańszy od euromilku :)

Jeśli będziesz mieszał 1 wóz paszowy dziennie- to nie ma sensu nowego. Lepiej kupić używany, sprawdzonej marki i to taniej. Ja w tej chwili mieszam 10m z BVL i miesza się super. Jedynie to że na moim stole paszowym o szerokości 3,1m jest trochę za szeroki i wysypuje mi pasze poza murek:/

Jeśli ktoś by chciał to zapraszam na priv, a poniżej 30 tysięcy sprzedam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kuba__7
      Witam, wycinak wchodzi 30cm w kukurydzę i się zatrzymuje, kosy cały czas chodzą lecz rama tnąca się zatrzymuje zamiast iść dalej do dołu. Co może być przyczyną: rozdzielacz czy może siłownik?
    • Przez pawlok
      Witam , czy mając w wozie paszowym przekładnie dwubiegową to można mieszać wóz na szybkim przełożeniu , bo słyszałem że to tylko służy do wyrzucenia resztek , jeśli coś zostanie przy rozdawaniu i że nie można, czy to prawda???
    • Przez MariuszZakrzewski
      Kupiłem ostatnio wóz paszowóz seko samurai s100 i nie działa mi waga,podłączyłem wtyczke do ciągnika i nic nie działa,a dobrze by było żeby działała:D
    • Przez grzesiek1524
      Witam wszystkich Od jakiegoś tyg mam problem z wagą wczesniej było dobrze i nie wiem dlaczego tak jest, otóż gdy ztaruje wage, załuduje wóz powiedzmy na 3000 kg zgaszę ciągnik i przy ponownym uruchomieniu gdy waga na chwilkę się wyłączy i włączy (jak magnetofon w samochodzie przy rozpalaniu) na wyświetlaczu pokazuje mi już z 1000 kg mniej albo z 800 albo ponad 1000 kg mniej... Co to może być za przyczyna? I jak to naprawić? Z góry dzieki za odpowiedź
    • Przez miti199444
      Witam, 
       jak w temacie mam problem z przekładnią, mianowicie nie mogę jej załączyć. Zauważyłem, że z tyłu skrzyni brakuje jakiejś części. Czy może mieć to związek z przełożeniem. Zastanawiam się nam kupnem tego wozu lecz bez sprawnej przekładni do 60-tki będzie słabo. 
      Rok produkcji 1999, na przełożeniu które jest obecnie działa bez problemu lecz nie mogę przełączyć.
      Dołączam zdjęcia na których widać miejsce, w którym chyba coś było. 
      Nie znam się na tym, więc proszę o pomoc, z góry dzięki.