witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ja polecam Jf stoll. Może nie jest tani ale za to bardzo dobry. Od 3 lat jeszcze nic się nie popsuło a noże nadal są ostre, choć niedługo muszę zmienić. Następny też taki kupię.

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Ja mam od listopada tamtego roku czyli już oo zaraz pół roku wóz RMH mixell 12. Codziennie mieszam nim dwa wozy - jeden dla krów, drugi dla jałowizny i zasuszonych. Czyli już sporo namieszał ;) Obecnie chodzi w mc cormicku mc 120, wcześniej w ursusie 914. Na spokojnie wchodzą do niego dwa baloty i 3 wycinaki 1,5m szerokości. Ogólnie tak koło 3 ton paszy na raz można namieszać. W osiemdziesiątce chodził całkiem przyzwoicie, na koło 1500-1600 obrotów. Mieszanie dwóch balotów i kukurydzy i śruty od momentu wrzucenia pierwszego balota, w tym czasie rozebranie drugiego, wrzucenie drugiego, odpięcie chwytaka, zapięcie szufli, wsypanie tony kukurydzy, podjechanie do sypania śruty, wsypanie śruty, wysypanie paszy zajmowało ok 30-40 minut. Teraz chodzi w mc 120, na przekładni w wozie jest przełączony na zająca, 1400 obrotów i tą samą robotę załatwiam w jakieś 25 minut. W tym roku przerzucam się na sianokiszonki w pryzmie i mam nadzieję że będzie jeszcze szybciej :) Jeśli macie jakieś pytania bardzo chętnie odpowiem, także na priv :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseIHPOWER    10

Ja mam RMH VR 10 i pracuje z nim mf 255 i powiem tylko tyle te wozy są za***iste i nieda się przyrównać do nich żadnego innego :o

 

Przeglądając ostatnio aukcje na allegro natknąłem się na paszowóz holenderski Peecon. Porównałem na szybko te większe modele z Metal-fachem i wychodzi to w podobnej cenie. Wyglądają na dobrze zrobione. A jak to wygląda w porównaniu z RMH? CaseIHPOWER, znasz może przykładowe ceny?

Dokłabnie to niewiem jaka jest jego cena ale dlamnie jest wart każde pieniądze.

Jeśli jesteś zainteresowany to zadzwoń do firmy SAC-CENTRUM SOCHOCIN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Jakby miał ktoś problem tego typu to chętnie pomogę, mam już na to patent:D

W moim metaltechu też klinuje się trawa pod ślimakiem.Proszę o pomoc...


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ja mam RMH VR 10 i pracuje z nim mf 255 i powiem tylko tyle te wozy są za***iste i nieda się przyrównać do nich żadnego innego :o

Ja sądzę że JF Stoll jest na tym samym poziomie albo lepszy. Jak już pisałem mam go 3 lata (poj.18m) i nie było najmniejszego problemu, a noży nie było potrzeby wymieniać. Poza tym ta firma ma bardzo dobra opinię (o ile nie najlepszą) jeśli chodzi o wozy paszowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

@rmiecz8 ile trzeba za niego zapłacić? bo to dość istotne czy jest różnica w cenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpadel2012    0

Mam zamiar kupić wóz paszowy Alima-Bis EVO 10 z transportem poprzecznym ,spora cena 73 tys netto jak za krajowy, powiedzcie czy polecacie tą markę ,no i mówią że 30KM starczy z reduktorem oczywiscie ,oni tam robią transporter poprzeczny sterowany proszę o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

zależy ile tam włożysz. Pewnie będzie kręcić, ale czy wyjdzie ci to taniej niż sześćdziesiątką, to nie wiem.

Inna sprawa, że możesz nie uciagnąć, jak się zrobi mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

@rmiecz8 ile trzeba za niego zapłacić? bo to dość istotne czy jest różnica w cenie...

Płaciłem za niego ponad 160tys.PLN Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Mam zamiar kupić wóz paszowy Alima-Bis EVO 10 z transportem poprzecznym ,spora cena 73 tys netto jak za krajowy, powiedzcie czy polecacie tą markę ,no i mówią że 30KM starczy z reduktorem oczywiscie ,oni tam robią transporter poprzeczny sterowany proszę o opinie

Osobiście powiem, Ci że nie słyszałem dobrych opinii nt wozów alimy. Sam jak szukałem wozu też brałem ich pod uwagę, za 12 powiedzieli mi 79 netto. za RMH zapłaciłem raptem 1000 zł więcej a jakość bez porównania lepsza. O Alimie chodzą słuchy, że przekładnie z chin i inne cuda, bez projektów i analiz tylko na "oko" dokonuję modyfikacji w konstrukcjach wozu a potem ślimak wywala paszę, słabo miesza i inne takie. Druga sprawa to nie decyduj się na wóz z poziomym ślimakiem. Sąsiad ma 12 sgariboldi i miesza dwa razy dłużej niż ja w pionowym, a identyczne ciągniki po 120km.

 

 

Płaciłem za niego ponad 160tys.PLN

nie orientuje się w cenach 18tek, ale praktycznie dwa razy więcej zapłaciłeś niż ja za 12kę... :blink: Edytowano przez JoHnyD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

a z jakiej firmy masz tą 12tkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

RMH, alima wcześniej sprzedawała te same wozy ale w swoich barwach. Wtedy alima była godna polecenia, niestety...znaleziono tańsze części w chinach... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ja brałem wóz z dodatkowym wyposażeniem dokładniejsza waga, 4 wysypy itp. Dlatego wyszedł trochę drożej, a w podstawowej wersji kosztuje niecałe 150tys. Nie wiem ile kosztuje RMH ale możliwe że jf stoll jest trochę droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

dokładniejsza waga tzn z dokładnością do ilu gram waży? 10g? Ja w swoim mam z dokładnością do 5 kg i zaiste nie mam pojęcia po co komu dokładniejsza. Na stadzie 100 sztuk różnica 5 kg w tą czy w tą nie zrobi wielkiej różnicy.

4 wysypy? Z ilu praktycznie korzystasz? mi z powodzeniem wystarcza wysyp dwusronny z taśmy.

 

Nie wiem po co generować dodatkowe koszt w gospodarstwie. Wiem jedno, im prostsze urządzenie tym mniej jest w nim elementów, które mogą się zepsuć. RMH jest znany na całym świecie z wysokiej jakości. Jeśli nie widać różnicy...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Waga waży z dokładnością do 1 kg. Jest to potrzebne przy wsypywaniu witamin i koncentratów, gdzie 5 kg zrobiło by różnicę. Korzystam ze wszystkich wysypów, bo z jednej strony wysypują na raz dwa i nie muszę się zatrzymywać ani zwalniać aby rozsypywało równo, bo one się nawzajem uzupełniają. Z drugiej strony wysypów używam gdy rozsypuję dla drugiej grupy krów, która stoi na przeciwko tych, bo robię dla nich oddzielną paszę i przejeżdżam jeszcze raz. Tak musiałbym objeżdżać oborę dookoła aby wjechać z drugiej strony żebym mógł wysypać tymi samymi wysypami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Do witamin i koncentratów lepiej używać oddzielnej wagi stacjonarnej, będzie duużo dokładniejsza niż ta wozie paszowym ;)

A w wozie paszowym JF Stoll mam lepszą opcję od 4 okien wysypowych, jedno okno wysypowe centralnie z przodu i przenośnik taśmowy, co pozwala mi równomiernie wysypawać pasze na prawą lub lewą stronę wozu :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwisek    4

jaki byscie woz polecili na 50szt tak do 90tys brutto dostalem oferte na almime 10m za 82tys juz sie prawie zdecydowalem ale czytam na forum ze jakies chinskie czesci tam wkladaja moze ktos ma taki woz?a i jeszcze czy brac 10m czy 8 bo mam waski wjaz 2.6m i niski 2.3 i z dziesiatka to juz moze byc problem i dlatego sie zatanawiam czy moze 8 by starczyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

@urwisek w prawie tej samej cenie powinieneś dostać wspomniane RMH, jakość o niebo lepsza.

 

Ile razy dziennie planujesz mieszać paszę? Jeśli dwa to może coś poradzisz 8mką, ale polecałbym 12. Do niej wchodzą dwa baloty i tona qq, trochę śruty i prawie pełno. Do 8mki zmieścisz jednego balota i qq i na tym koniec. 8mka to taka pod 30 sztuk na jeden dzień moim zdaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Na 50szt. to bierz 10. Znam takich co mają 8 i raz dziennie dla 50 mieszają ale lepiej mieć trochę zapasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwisek    4

mhy a nie wies moze gdzie na mazowszu mozna kupic woz rmh bo szukalem dilera to jedynie ten ze srody wilkopolskiej jest uchwytny 12 to otpada bo mam waski i niski wjaz myslalel o mieszaniu raz dziennie zeby toroche czasu zaoszczedzic. wogolejak namieszali na tym forum bylo czytelnie a teraz jakies grupy pirdololo niepotrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja osobiscie mam sano, narzekac na niego za bardzo nie moge. MIesza dosc szybko, równo i stawia dosc niewielki opor dla ciagnika (7211 chodził przy nim). Miałem na testach metal fachu, a sasiad ma RMH i średnio to widze, duzo wywala na zewnatrz, szczególnie gdy trawa jest sucha i jest słabiej wykonany (szczególnie cienkie blachy). Ale coś za cos. Cena/jakosc.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam sano i tak jak kolega napisał wyzej narzekać nie moge. Chodzi u mnie juz 2 lata i nie mam z nim problemu. na początku mi sie napychała kiszonka pod ślimak ale jest na to prosty sposób. Miesza szybko i dokładnie. Tak jak napisał rmiecz8 paszowozy jf-stoll też sa bardzo dobre, znajomy ma i tez nie narzeka. A alimą nie zawracaj sobie głowy. Sąsiad kupił i żałuje że nie wziął innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj