witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MrMily    0

Oj do małego zetorka ten to dostanie po garach.. ;)Nie myślałeś chociaż by nad mtz 82 bez przodu ?? By dał radę a cena sam wiesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borubar    1

zetor to nie zawodny sprzęt, przynajmniej ten którego mam, a mtz hmmm... opinii za dobrej nie ma.

Edytowano przez Borubar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychoo124    2

ja osobiście zdecydowałem się na zakup wozu paszowego sano 5 m3 na 25 krów dojnych + młodzież i opasy, ma on w mojej okolicy renomę i jest ich najwięcej. Z tego co czytałem na ich temat mają najlepiej dopasowany wirnik tzn ten ślimak w środku co do objętości wozu co ukazuje się w lepiej wymieszanej i pociętej dawce, w standardzie od razu jest przekładnia planetarna więc chodzą lekko. Zbiornik w środku ma widoczne ścięcia które lekko hamują pasze aby noże na ślimaku mogły lepiej rozdrabniać z każdym obrotem, dodatkowo są przeciw noże. Myślę, że z mojej strony był to dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterek1979    0

Jak jest problem z wysokością ograniczeniem w przedziale 2,4-2,6m to może wóz paszowy ze ślimakami poziomymi

Edytowano przez piterek1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy moge w tym temacie ale mam mały problem z wozem paszowym sano kompakt 11m3. Posiadam go od października, jest on jeszcze na gwarancji i do tej pory wszystko było ok. ale od około 2 tygodni strasznie mi sie nabija sianokiszonka pod slimak. W moim wozie sa 2 skrzydła wygarniające obracające sie po podłodze wozu. Na poczatku obracały sie po samej podlodze az slychac bylo lekkie tarcie a teraz powstala przerwa ok 2 cm i ciagle mi tam tyle tego nałazi że pokażdym wysypaniu paszy muszę to czyścic. jak jest duzo nabite to 112KM ma ciezko. jaka moze byc przyczyna tego ze powstala taka duza szczelina? Moze mial ktos podobny problem wiec prosze o pomoc. Zglosilem to do serwisu ale narazie sprecjalnie nie chca jechac 350km tylko zajada przy okazji jak beda w poblizu dlatego chce sam cos z tym zrobic

Jakby miał ktoś problem tego typu to chętnie pomogę, mam już na to patent:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor12741    11

A co powiecie o wozie z Metal-Fachu ???

bo mam chęć na 10m3 dla 40 szt.


Zetor Forterra 115, Ursus c-385+tur, Zetor 7745, Zetor 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil5435    304

Posiadam Wozpaszowy marki Metaltech model WP12,mam 42-wie sztuki krów dojnych , dane techniczne:

Pojemność-12metrów kwadratowych

jedno mieszadło

2,60m-szeroki

2,70-wysoki

minimalne zapotrzebowanie mocy 55km

dwa okna wysypowe

Więcej Informaci na http://www.korbanek.pl/spolka/ws/pl/metaltech_przyczepy_rolnicze_komunalne/woz_paszowy_wozy_paszowe.html

 

Co do innych to nie wiem dlatego nie chce się wypowidać

POZDRO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor12741    11

A co powiecie o paszowozie z Metal-Fachu bo słyszałem że kiepsko sobie z belami radzo

Edytowano przez zetor12741

Zetor Forterra 115, Ursus c-385+tur, Zetor 7745, Zetor 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

 

 

Zobacz ten filmik. Taki wózek paszowy kupisz za....43tys netto może jakiś upust dostaniesz u dealera. Robią takie wozy już od 15 lat. Więc sa już dopracowane.

 

Pozdrawiam

 

Buuz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

Chciałbym kupić wóz paszowy na równe 41szt Najlepiej nowy i zagranicznej firmy. Musi być oczywiście niedrogi. Wie może ktoś jakiej wielkości wybrać, jakiej firmy no i ile kosztuje.

Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuje;)

 

 

 

43tys netto. U dealera dostaniesz jeszcze jakis upust. I masz idealny wózek na swoje stadko. 7 krówek z m3

 

Buuz

 

Weź Metaltech 8-ka kosztuje 51tys netto a 10tka 58tys netto. U dealera dostaniesz jakiś upust. Chłopaki maja 15lat doświadczenia w produkcji takich wozów. To już o czymś świadczy. 1m3 wykarmisz 7 krówek. Oblicz co jest Ci potrzebne.

 

Pozdrawiam

 

Buuz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

Panowie który wóz lepszy bo już poszedł zadatek na metal fach 10 m ale nie chcą mi przyznać i zastanawiam się nad kupnem pronara 8 + nadstawki proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U sąsiada pracuje Metal-Fach 9m3. Ten wóz pracuje już 6 lat i tylko w wałku od przekładni redukcyjnej do przekładni napędzającej ślimak poszedł krzyżak(wałek zwykły przekaźnikowy polski z Lublina), a tak to żadnej awarii. Wykonanie jest w miarę dobre, złego słowa o tym wykonaniu nie powiem. Także polecam Ci Metal-Facha, a o Pronarze się nie wypowiem, ktoś na forum wspominał, że cudów nie ma, mógł być lepiej zrobiony ten wóz. A może byś wziął wóz z tej firmy: http://www.autoagro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=2 Może się wydawać że to rzemieślnicza robota, ale cena atrakcyjna, mi 12 m3 z wzmacnianą przekładnią zaproponowali ok. 15000zł taniej jak RMH czy Trioliet. We wsi jest jeden taki wóz i jego właściciel na niego nie narzeka. I jeszcze te wozy zrobią Ci pod wymiar Twojej obory, jak masz niską oborę, to podajesz wymiary i Ci robią taki wóz jak zechcesz. Ta firma solidne materiały daje, przekładnie i osie kupuje od tych samych firm co są przekładnie i osie w zachodnich wozach paszowych. Skrzynie i ślimak robi jego firma we własnym zakresie. Miałem owijarkę produkcji tej firmy i chodziła bez zarzutu. Sprzedałem ją bo nie można było bel w pion stawiać.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

byłem w tej firmie i oglądałem te wozy ogólnie wygląda to w miarę fajnie cena wynosi 64 tys brutto za byle jaki wóz nie ważne czy 10 czy 12 ale mają teraz terminy jak twierdzą 3 miesiące (kumplowi mówili że za miesiąc zrobią a robili mu właśnie 3 miesiące, a tego co mówiła właścicielka to mają do zrobienia jeszcze przed moim kolegą 18 wozów także na bak się nie wyrobią )a ja zadatkowałem już maszyny i czekam na podpisanie umowy bo chcę wszystko kupić w kwietniu i poprosiłem panią z ARIMR żeby lukneła na mój wniosek a konkretnie o wóz paszowy no i uznała że 10 jest za duży z tym że jak składałem wniosek miałem sporo mniej bydła (rok temu) a teraz mam więcej ale ona o tym nie wie, a nie mogę sie teraz do niej dodzwonić, ogólnie wóz będzie obsługiwał 42 stanowiska a z tego co się zorientowałem to od 40 szt dają już 10 m sześciennych. Dlatego więc chciałbym się zorientować co z tymi wozami które wymieniłem bo metal fach nie robi nadstawek tylko pełne wozy a ja byłbym skłonny kupić 8 z pronaru nawet i dołożyć nadstawki i robi się 10 tylko nie wiem co lepsze pronar czy metal fach pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

to właśnie lubię w naszym kochanym forum

@tomi328 podajesz linka do tematu w którym nie ma nic tylko link do kolejnego tematu :)

nie mam pretensji ale te ogólne tematy to każdy pisze tam o wszystkim i o niczym mi chodzi konkretnie o te dwie marki ponieważ tylko na nie starcza mi środków i chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej konkretnie o tych maszynach , zakładam nowe tematy ale zawsze zaznaczam że konkretnie chodzi mi o daną maszynę bo forum ma ułatwiać chyba szukanie informacji, jeśli jest temat który mnie interesuje a jest konkretny np. "Claas Axos" uwierz że nie będę drugiego zakładał hehe pozdrawiam rutek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam

zastanawiałeś się nad wozem sano 8metrów ja mam już go od prawie 6 lat a jak chodzi o noże to wymieniałem tylko raz kupywałem nowe noże cen tego wozu 5 lat temu była 64000 tys

moim zdaniem to dobry wóz paszowy i cały czas robie zetorem 5211

 

pozdrawiam

 

 

kondzio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mainbrain    6

Przeglądając ostatnio aukcje na allegro natknąłem się na paszowóz holenderski Peecon. Porównałem na szybko te większe modele z Metal-fachem i wychodzi to w podobnej cenie. Wyglądają na dobrze zrobione. A jak to wygląda w porównaniu z RMH? CaseIHPOWER, znasz może przykładowe ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj