witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

luki0489    10

Wysyp tylny to już ostateczność. Bo każdego dnia będziesz narzekał na przegarnianie paszy. A przy 2 tonach to może zająć co najmniej 20-30 minut. A jak będziesz miał 2 boczne to masz ten czas zaoszczędzony. Zimą to tak wielkiego znaczenia nie ma te pół godziny ale w sezonie to każda minuta na wagę złota. Jak zmienisz prasę to czy jedno czy dwu ślimakowy nie będzie miał aż tak dużego znaczenia. Wiem przez co przechodzisz bo rok temu miałem to samo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie dziś myślałem żeby kupić z tylnym wysypem i dorobić taki trójkąt z blach aby rozrzucał pasze na prawo i lewo.

@Luki Myślisz, że Sobol dał by na próbę taki paszowóz ?

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Sobol już nie daje na testy bo jak z nim gadałem to ma dość już ciągania bo jak ktoś weźmie to nie uważa w ogóle, a o smarowaniu i dolewaniu oleju to już tylko pomarzyć można. I z tego co wiem to tego co miał na testach to już opchnął.

A co do tej blachy to trzeba porządnie zrobić tak jak aby z tyłu za tym trójkątem nic się nie przesypywało. Metal-fach i Dąbrowski robią pod wymiar więc można tam się zapytać. Jak coś to umów się z Sobolem i zorganizuje się u mnie jakiś pokazik :lol: a ja już z darkiem się jakoś rozlicze bo za darmo mu sprzedaży nie będę nakręcał hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak to jest ze sprzętem pokazowym,że ludzie nie szanują. Jeszcze nie wiem czy będę brał wóz na jesieni nie wiem jak z kasą czy się wyrobię :( A nie wiesz Sobol ma jakieś formy finansowania ? I jeszcze jedno pytanie czy w twoim wozie można te dwa wysypy przesunąć jeszcze bardziej do środka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Jak te wysypy przesunie się przed koło to będzie wóz jeździł po paszy... Bo tam mam takie blachy specjalnie wycięte aby zaraz za wysypem już spadało. Jakbyś miał korytarza 3m to można wziąć jeden z przodu a drugi z tyłu po przekątnej, wtedy równomiernie oba sypią. Bo tak jak u mnie to trzeba się wprawić aby równo rozwieźć

A jak z finansowaniem jest to nie wiem bo jak do tej pory to wszystko za gotówkę u niego brałem. Kiedyś kiedyś jak dojarkę zakładał to mówił że jeszcze z pół mln ludzie mu wiszą.. więc jak nic się nie zmieniło to można dogadać się z nim jak najbardziej ale wtedy niestety nie można już liczyć na upust ;[

Edytowano przez luki0489

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle napisałem. Chodzi mi czy bardziej do środka wozu patrząc od tyłu ? Coraz bardziej podoba mi się ten italmix B) Ty a on ma własną hydraulikę ? Bo na filmiku widziałem pełno węzy z przodu wozu. Tak myślałem, że jak bym nie miał tyle gotówki to wziąć w raty i po problemie :D

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

No już bardziej do tyłu się nie da tych wysypów ze względu na jego kształt.. hydrauliki nie ma własnej ale ma własny rozdzielacz przez co potrzebuje tylko jednej pary złączy. I ten rozdzielacz obsługuje się na linki i dźwignie do traktoru. Tak raczej większość wozów ma. No ja na ten swój nie narzekam. Wiadomo to nie jest "mercedes" wśród wozów paszowych ale jakościowo nie jest najgorzej wykonany i ma małe zapotrzebowanie na moc, ładnie miesza i tnie (jak ma nie przytępione noże :lol: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku wyglądało to tak jak by miał własna hydraulikę ;) Trochę szkoda, że nie da rady przesunąć wysypów :( Pisałem do Andrzej D. od Sobola to pisał, że jakoś się dogadamy z finansowaniem np. leasing, kredyt :D

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Moim zdaniem powinieneś być zadowolony z tej maszyny bo jak oglądałem twój filmik z mieszania to powiem że marnie szło z belami... Tylko w przyszłym roku radzę Ci nająć kogoś żeby albo sieczkarnią pociął trawy albo kogoś z przyczepą. Bo przy pociętej kiszonce przygotowanie paszy będzie trwać o połowę krócej a co za tym idzie połowę taniej. Jak armir da to w tym roku będę miał prasę z nożami a jak nie to w pryzmę będę robił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację byłem średnio zadowolony z mieszania tamtym wozem. Wiadomo lżej na ręce ale trochę bele kiepsko rozwalał ;[ W planach jest prasa z nożami tak może za rok lub dwa. To jakoś się ten czas przemęczę :D Myślałem, żeby kupić wycinak piłowy i przecinać balota na połowę B) A jaką prasę planujesz kupić ? Pewnie claas co ?

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Jakby wycinakiem się przecinało to wiadomo że już dużo łatwiej by miał wóz ale to też chwilowe rozwiązanie. Bo ia tak nim wszystko potnie na 5-10cm to sporo czasu się zejdzie i noże będą się tępić niemiłosiernie.... I jak ja będziesz co 10 miesięcy szlifierką się bawił :lol: No w planach jest właśnie claas rollant 350rc ale jak to wyjdzie to się okaże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Jak wycinak jeszcze nowy i piły są dobrze ustawione to idzie ale gorzej jest później jak się piły trochę przyniszczą to ciężko kukurydze wyciąć a jedna piła około 2000zł kosztuje. Zamierzasz go na ładowarce zamontować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak taki mam plan to bym sobie rozciął nad wozem i spoko. Ale może nie warto ryzykować jak tak piszesz. Ale trawę z pryzmy wytnie to i belę powinien wytrzymać. Przecież w pryzmie też jest nie źle ubita trawa

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Sił potrzebna na rozcięcie balota i wycięcie kostki z pryzmy jest podobna jak będzie miał dobre piły to powinien dać radę bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz szukał bym w dobrym stanie i najlepiej z 6 piłami Bvl. Bo bele przetniesz na połowę to już dużo daję paszowóz ma trochę lżej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Z tego co się orientowałem to lepsze są na 3 siłowniki to te co mają 2 siłowniki to często się łańcuszki urywały i prowadnice się bardziej wycierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Ja miałem wycinak i powiem że jak kupować to tylko ten na 6 pił. Może droższy nieco ale praktycznie bezawaryjny. Jakbym miał takiego to bym go do tura przerobił a że miałem zwykły na 3 piły (bez łańcuszków) to sąsiad go złapał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

myślę że tutaj by się sprawdziła piła tnąca do bel... ;)

chociaż tak głębiej pomyśleć to też jest roboty trochę żeby to rozciąć... ale jednak przyczepa z nożami i rotorem bije wszystkie możliwości na kolana, sam namawiałem ojca żeby kupić jakąś przyczepę ale jednak starszyzna woli bele :P


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak myślicie może lepiej kupić np. 8 m3 i mieszać 2 razy dziennie ? Pół balota 1 pokosu i połowę potrawu i kukurydza do tego ?

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

wiesz można i tak ale gdy w czasie żniw, sianokosów itp to nie będzie Ci się chciało przerywać robotę żeby 2 razy mieszać... to taka moja sugestia. ;)


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj