witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

wiesmak    1

Ja polecam Sgariboldi monofeeder, posiadam taki od kilku lat i jak na razie zero poważnych awarii, a co najważniejsze robi szybko dobrą robotę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4
jeszcze do niedawna miałem zamiar też kupić wóz z Metalfachu(9m/3) ale znalazłem firmę ,która produkuje wozy od 7-25 m/3,a cena ich jest o 1/4 mniejsza od ceny nawet Metalfachu.Cena-ceną a co z jakością wykonania,mieszaniem itp.?Odwiedziłem gościa ,który pracuje takim wozem od 3 lat przy stadzie ok.200szt.bydła(miesza 3 razy dziennie) i jest bardzo zadowolony z jakości wykonania , mieszania i mówił,że kupował będzie większy też z tej firmy :lol:

Niestety nie mają oni swojej strony w internecie ale parę fotek z mieszania tym wozem wpakowałwm na agrofoto

znam tego kolesia i już chyba ma wiekszy dwuslimakowy, a co do firmy Dombrowskiego to oni produkują te paszowozy i mogą zrobiś je pod wymiar jaki się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekPL    76

Umnie we wsi w szkole rolniczej jest identyczny model wozu i jak się pytałem jak się sprawuje to powiedzieli że znakomicie

  • Like 1

POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matis150    0
witam zastanawiam sie nad zakupem wozu paszowego firmy metal-fach T-659/1 co o nim sadzicie??

Parametry techniczne:

T-659/1

Pojemność (m3)

9

 

Zapotrzebowanie na moc (KM)

60

 

 

Wymiary gabarytowe:

Długość A (mm)

5480

 

Szerokość C (mm)

2500

 

 

Wysokość B (mm)

2490

 

 

Masa (kg)

3950

 

 

A na wozach paszowych się dobrze nie znam ale

Z metal-fachu jeden gościu mi mówił że jego znajomy ma już od roku i już 16 razy do niego serwis przyjezdzał żeby naprawiać usterki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Nie wiem za bardzo gdzie pytać ale wole już nie zakładać następnego wątku bo mi zaraz andrzej następny %% wlepi :) :) Planuję wziąć jakiś paszowozik na środki z modernizacji gospodarstw. Co byście polecili? Objętość 12m3, mam do niego narazie tylko mf255 - z czasem może jakąś 4kę się kupi bo do ładowania byłby zetor. W grę wchodzi wyłącznie nowy sprzęt. Z tego co się orientuję to potrzeba ok 100 tys zł. Co byście polecili? Jaki sprzęt najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Pierwsza sprawa to taka, że ferdek na dłuższą metę nie pociągnie 12m3, najpierw poszukaj ciągnika, a dopiero bierz się za paszowóz. A jaki?? Wszystko zależy od pieniążków, wymagań, konia pociągowego, upodobań do marki i obory :)

Na czym ci najbardziej zależy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Ciągnik pojawi się w najbliższym czasie zaraz po paszowozie. Jak w tym krótkim czasie nie będzie dawał rady to trzeba będzie przepinać zetora. Pieniążki hmmm wybrałbym coś ze środkowej półki, wiadomo jak inwestować to w coś lepszego. Wymagań określonych nie mam. Konik będzie w okolicach 80 koni. Obora nie stanowi problemu. Stół paszowy ma szerokość 3,50m, wysokość będzie dostosowana do ciągnika z kabiną czyli również nie mniej niż 4m. Pytając miałem nadzieję że zaproponujecie jakieś konkretne modele. Bo osobiście to znam chyba tylko sano, ale jakoś nie mam przekonania do tej firmy wydaje mi się że trochę za wysoko się cenią ale to może tylko stereotypowe wrażenie. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Polecam paszowóz firmy R.M.H. gdyż jest on dobry jakościowo i cenowo. Sam jest użytkownikiem wozu paszowego R.M.H. VR 10m3 od 1,5 roku, współpracuje on z ciągnikiem 70KM, ale przed zakupem wozu widziałem że i C 360 dobrze sobie radzi z tym paszowozem. Noże się nie tępią i nie łamią, posiada on przekładnie co wpływa że nie potrzebne jest duże zapotrzebowanie mocy, jest również taśma dzięki której można wysypywać pasze na obie strony.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

gryfel możesz mi dać namiar na polecaną przez Ciebie firmę R.M.H. VR ?


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11Rolnik11    0
Polecam paszowóz firmy R.M.H. gdyż jest on dobry jakościowo i cenowo. Sam jest użytkownikiem wozu paszowego R.M.H. VR 10m3 od 1,5 roku, współpracuje on z ciągnikiem 70KM, ale przed zakupem wozu widziałem że i C 360 dobrze sobie radzi z tym paszowozem. Noże się nie tępią i nie łamią, posiada on przekładnie co wpływa że nie potrzebne jest duże zapotrzebowanie mocy, jest również taśma dzięki której można wysypywać pasze na obie strony.

Zgadzama sie z toba sam mam paszowóz firmy R.M.H 10m3 i mieszam go C 360 i dobrze sobie z nim radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Wóz sano był by dobry znajomy ma i jest z niego zadowolony


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja mam JF-Stoll VM-14-1B 14m3 jedna oś i 5,6t ładowności przywiozłem go w zeszłym roku z Norwegii i sprawuje się świetnie


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Witam... przymierzam się do kupna paszowozu dla stada 35 krów dojnych i 20 sztuk młodzieży i nie wiem jakiej marki wybrać zastanawiam się nad paszowozem metal-fachu lub sano?? byłbym wdzięczny za jakieś porady... pozdro


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

chciałbym kupić używke tylko boje się czy będzie wszystko działać jak powinno?? moge na to przeznaczyć do 45tys.


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetror    0

Witam. też zastanawiałem się nad kupnem tych wozów ale wolałem dołożyć i kupić z metal-techu i jestem z tego zakupu bardzo zadowolony :P co tego co ja się orientowałem to sano bardzo ciężko się kreci a co do metal-fachu to trochę krotko robią paszowozy i ne wiadomo jak to wszystko działa.radze się tobie dobrze zastanowić nad kupnem. Pozdro. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

a jak się sprawuje miałeś jakieś awarie, jaka jest pojemność i jaki ciągnik z nim współpracuje??


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetror    0

Mam już go 1.5 roku żadnych awarii sprawuje się bez zarzutu pojemność 8m3 współpracuje z nim ursus c-360 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Ja osobiście polecam keenana albo sano. na 35 krów będzie ci potrzebny jakiś 5-8m3. za ta sume oczywiście coś znajdziesz używanego, my mamy keenana z 88 roku i działa :P w sumie wozy rzadko się psują, bo w zasadzie nie ma co oczywiście w cudzysłowiu :( możesz śmiało kupić używany bez obaw. Najlepiej jakbyś wzioł jakiś 8-9m3.TO zawsze jest jakaś rezerwa na powiększenia stadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetror    0

Ale jak ktoś sprzedaje taka maszynę to albo był za mały albo się psuł a za a jak kupisz używanego i pójdą koła zębate w przekładni i stoisz a ta maszyna musi chodzić co dzień. a za używanego keenana trochę trzeba położyć kasy a dołożysz i kupisz sobie nowy polski wóz a nowe to nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj