witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

idek    0

WItam chciałbym zakupic wóz paszowy, i tutaj jest pytanie jakiej firmy , dostałem 3 propozycje o dealerów i każdy poleca co innego,

strautmann vertimix 500 : wóz 5m3 2 wysypy przeciw noże , waga , ogólnie wszystko co potrzebne cena - 46000zł netto

sano 5m3 praktycznie wyposazenie to samo co strautmann cena tez 46000 zł netto

kongskilde tutaj to samo wyposażenie co tamte wozy tylko 6,5m3 i cena 59 tys netto 

 

ktory byscie polecili i wogole co to jest ten wóz kongskilde podobno to byl stoll , potem rmh czy cos takiego i teraz wykupilo to kongskilde i jest to robione w polsce.

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaciejEs    9

Witam, na 30 krów mam 8m3 z alimy i jestem zadowolony :) mały zapas w razie bym powiększał stado, a masz obore przejazdową? bo jeśli nie to odradzam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idek    0

Taki maly ponieważ obora nie pozwala na większy, a jak juz mialem na testach z metal fachu 8m3 na wymiar to byl zbyt szeroki i nie wyglądalo to za dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil021    3

Jaki paszowóz 10m3 byście polecali? Puki co najbardziej skłaniam się ku BVL stado docelowe ok 45-50 szt. dojnych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Jaki paszowóz 10m3 byście polecali? Puki co najbardziej skłaniam się ku BVL stado docelowe ok 45-50 szt. dojnych 

 

Mam uzywanego BVLa. Zapewne u Niemca nie odpoczywał.  Jest z 2009r jak na razie chodzi aż miło. Zadnych zgięć pęknięc i innych historii. Mogę go polecić, aczkolwiek jak już było w tym temacie wałkowane sto razy gdybym teraz miał kupic paszowóz to byłby on poziomy.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kromlek    3

stoję przed wyborem wozu paszowego o poj. 12m3 strautman  i zastaniawiam się czy brać z 1 ślimakiem czy z 2 cena to różnica 30tyś. sianokiszonki generalnie w pryzmie i nieduża ilość bel i chciałem się spytać który lepiej, szybciej wymiesza i będzie miał mniejsze zapotrzebowanie na moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

Witam

Panowie zastanawiacie się nad wozem jaką firmę wybrać a powinniście się zastanowić jaki system mieszania i ciecia wybrać. Ja polecam tylko i wyłącznie poziome wozy paszowe. Szybciej mieszają, struktura TMR na sitach o niebo lepsza, dłuższa żywotność takiego wozu. Ja miałem 8 lat Metaltechu wóz i jak kupiłem poziomego Intermixa R10 (10m3) to dopiero dowiedziałem się co to znaczy mieć dobrze i szybko zrobiony TMR. W pionowym czas mieszania wynosił około 40-45 min teraz tylko 20-25 min. Zależy jakie baloty sianokiszonki wrzucę. Wrzucam około 450 kg paszy balot sianokiszonki (około 700 Kg) do tego Kiszonka z kukurydzy, młóto browarniane, wysłodki buraczane i słomę  razem około 2500 kg na 50 krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

A co sądzicie o takich wozach paszowych firmy Zamet? Miał ktoś do czynienia? 

 


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Wygląda nawet nieźle, ale najważniejsze są efekty pracy. Duże znaczenie mają użyte materiały i jakość wykonania, bo to gwarantuje niezawodność na lata.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem używanego paszowozu do stada około 30 sztuk.

Generalnie, w obecnym momencie wszystkie pasze zadaje osobno, kiszonka z siana, kukurydzy, wysłodki buraczane oraz ospa.

 

Możecie mi coś polecić, a przynajmniej podpowiedzieć czy to dobry pomysł?

 

Budżet to około 10-15tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiat666    0

Z tymi wozami to już nie wiadomo co jak i który, przeczytałem już bardzo dużo tematów na ten temat, opinie są różne -podzielone jedni daną markę chwalą inni nie, każdy zachwala swój sprzęt. Ale nie zalazłem ani jednej wypowiedzi w której było by , że mam( taką i taką markę wozu) i nie kupujcie , nie polecam ,bo ciągle takie i taki awarie. Jedynie tylko użytkownicy innych marek, wypowiadają się , że nie kupujcie bo gdzieś tam słyszał, że u kogoś cos się stało. Osobiście uważam ze większość marek ma swoje wady i zalety. Sam się zastanawiam, czy wybrać używany zachodni czy nowy polski na prow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theone1992    0
Dnia 13.02.2018 o 20:30, fiat666 napisał:

Z tymi wozami to już nie wiadomo co jak i który, przeczytałem już bardzo dużo tematów na ten temat, opinie są różne -podzielone jedni daną markę chwalą inni nie, każdy zachwala swój sprzęt. Ale nie zalazłem ani jednej wypowiedzi w której było by , że mam( taką i taką markę wozu) i nie kupujcie , nie polecam ,bo ciągle takie i taki awarie. Jedynie tylko użytkownicy innych marek, wypowiadają się , że nie kupujcie bo gdzieś tam słyszał, że u kogoś cos się stało. Osobiście uważam ze większość marek ma swoje wady i zalety. Sam się zastanawiam, czy wybrać używany zachodni czy nowy polski na prow

Dokładnie, każda marka ma swoje wady i wiele zależy od tego jak się trafi. Wybierając wóż paszowy kierowałbym się głównie dostępem do części. Teraz czekam na części do Storti, już drugi tydzień i jeszcze nie wyszły z Włoch bo nie mają ich na magazynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiat666    0

Bercik92 ,niektórzy mają i też robią, ogólnie dla mnie to taka trochę dziwna konstrukcja

 

Edytowano przez fiat666
odpowiedz do konkretnego adresata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiat666    0
Dnia ‎2018‎-‎02‎-‎27 o 16:38, Theone1992 napisał:

Dokładnie, każda marka ma swoje wady i wiele zależy od tego jak się trafi. Wybierając wóż paszowy kierowałbym się głównie dostępem do części. Teraz czekam na części do Storti, już drugi tydzień i jeszcze nie wyszły z Włoch bo nie mają ich na magazynie.

jaki masz model storti, pojemność , rok budowy, co Ci się popsuło , że tak długo czekasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

użytkuje ktoś z was 18m3 RMH dwu ślimakowy ?  muszę zmienić teraz wóz i na ten mam korzystną ofertę wiem że stare RMH dobrze sobie radzą a jak te nowe ? Proszę o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj