witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MKrajes    133

Poziome są super ekstra tylko czemu większość mniejszych rolników jak i duże gospodarstwa chętniej pracują na pionowych?

Zastanawiało mnie zawsze czemu większość producentów wozów poziomych nie udostępnia ich na normalne testy lub robi to strasznie niechętnie a zamiast tego organizują "jednodniowe pokazy". Dobry znajomy dostał wóz na taki pokaz wszystko super cena dogadana jakaś umowa też podpisana klient w kieszeni. Miał obiecywany wóz zastępczy do czasu odbioru nowego i tu zaczęły sie schody bo obiecywali a wozu nie ma po wielu telefonach dostał wóz ale tylko na tydzień i wtedy zaczęły wychodzić wszelkie kwiatki że w użytkowaniu na codzień nie jest tak fajnie jak w tym pokazie po kilku dniach wychodziły kolejne wady i gospodarz zaczął się zastanawiać czy watro tyle przepłacać wtedy też  podejście przedstawiciela i serwisu też się zmieniło o 180 stopni. sytuacja skończyła się zerwaniem umowy i zakupem 2 ślimakowego RMH. Swój wóz testowy miałem ponad rok temu na testach a przedstawiciel dalej jeździ w kwitkiem jaki podpisywałem przy testach opowiadając wkoło jak jeden gospodarz kupił EM i po roku ma go wyprowadzić w krzaki i brać od nich wóz. Pozatym jak sam chciałem zobaczyć ich wóz w pracy u gospodarza to najbliższy okazał sie ok 100km dalej i fakt tam gospodarz zachwalał wóz pod kazdym względem a kilka dni później ok 30km znalazłem też wóz tej firmy to gospodarz powiedział tylko że głupotę zrobił kupując ten wóz

Więc moim zdaniem gdyby poziome wozy były o niebo lepsze od pionowych to coraz wiecej rolników decydowałoby się na ich zakup a jest wręcz odwrotnie do po testach wielu odpuszcza sobie poziome i żeby sprzedawać przedstawiciele uciekają się do jakiś dziecinnych zgrywek. Zainteresowanych chetnie udostępnię kontakt by u źródła zasięgnęli informacji. 

Edytowano przez MKrajes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Zagrywki zagrywkami, ale są dwa podstawowe aspekty które decydują o wyborze pionowych. Cena i świadomość rolników, zresztą nawet tutaj to widać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Dokładnie o czymś to świadczy że wielu świadomie wybiera zachodnie wozy pionowe które często ceną oscylują z wozami poziomymi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

moim zdaniem jeżeli kiszonki z traw są zbierane przyczepą samozbierającą i ich długość(teoretyczna) cięcia trawy to 3,5 do 4,5cm(na przykładnie serii przyczep Pottinger), to czy to będzie wóz pionowy czy poziomy to jeden jak i drugi ma za zadanie rozwalić wycięte bloki sianokiszonki i praktycznie tylko wymieszać paszę. Wątpię, aby wóz poziomy dociął taką kiszonkę do np.2cm tym bardziej, że moim zdaniem to się mija z celem i optymalne jest raczej te 3,5cm.

Ciekawi mnie jak sobie radzę poziome wozy paszowe gdy w kiszonce znajdzie się jakiś kamień? Nie chodzi mi o głazy czy coś w tym stylu, tylko takie np. o średnicy 4-8cm. Mając pionowy wóz na testach w jednej z bel znalazł się nieduży kamień i było go słychać jak gdzieś się czasami przemieszcza na dnie zbiornika. Oczywiście on żadnej szkody nie robi dla noży, ewentualnie jakieś małe rysy na podłodze. W pionowym podejrzewam, że noże i przeciwnoże na tym cierpią a przede wszystkim chyba podłoga, bo pod wpływem paszy on jest cały czas dociskany do niej podczas mieszania. Jak to jest z tymi poziomymi wozami?


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Dokładnie o czymś to świadczy że wielu świadomie wybiera zachodnie wozy pionowe które często ceną oscylują z wozami poziomymi 

 

Żle mnie zrozumiałeś. Świadomość na temat hodowli i zywienia jest bardzo niska.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Z tą niską świadomością bym się nie zgodził. Przynajmniej w swojej okolicy widzę że gospodarze coraz większą wage przywiązują do żywienia dobrostanu bydła co potwierdzają liczby że coraz wiecej gospodarstw osiąga wydajności ok 10000kg mleka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja chyba już o tym pisałem. Pomijając krótki wyjazd za oborą byłem świadomy wyboru pionowego wozu. Doję MO i wiem, że w moich warunkach chyba jeszcze baaaardzo długo nie zbliżę się do 9 tyś, więc przy takiej wydajności pionowy wystarcza. Poza tym chciałem polski i mam pionowy a poziomy był poza moim zasięgiem finansowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie firmy dają wozy na testy, w lubelskie, maz. ogólnie wschodnia centralna polska?

Znajomy prosił aby podpytać was.

dz.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znajomy musi zdecydować się najpierw jakiego wozu szuka. Pionowy, poziomy, polski czy zagraniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pionowy na pewno. I chyba Polski z tego co się orientuję (chodzi o kasę aby nie drogo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Euromilk i Alima dają na testy, Samasz to samo co EM. Pronar i Metalfach raczej niewarte uwagi. Dafagro to prawie to samo co Alima. Metaltech ma różne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Seba Ty poza bezsensownymi komentarzami nic nie wnosisz do tego tematu. Jak ktoś Cię pyta to milczysz. A czym to się ku.. różni skoro np metaltech to kopia bvl czy rmh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes46    1

Tak jak napisane jest kopia to kopia nigdy nie dorówna oryginałowi. Zewnętrznie mogą wyglądać tak samo ale różnica tkwi w szczegółach i tym się różnią. 

Rożne są kąty nachylenia zwojów do ślimaka, różne noże, różne przekładnie, różne rodzaje stali z jakiej są wykonane, różne grubości stali, wzmocnienia w różnych miejscach, inne systemy ważenia itp.

Także nie globalizujmy

wozy są różne i różny jest przez nie przygotowywany TMR . 


Psuje się jak każdy a części to ja kupuje tak www.perkozparts.pl
​O paszowozach mogę podyskutować www.paszowozy.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

o co mnie ktoś pyta? to może nie zauważyłem ... można napisać prywatna wiadomość jestem skory do dzielenia sie swoimi opiniami i dlatego pisze ze polskie nie spełniają pokładanych w nich wymagań pod względem jakości wykonanej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na poprzedniej stronie ja zadałem Ci pytanie, MKrajes także miał coś do powiedzenia i zapytał.
Co mam to mam, ale nie muszę do us..ej śmierci machać widłami i szarpać się z belą jak jełop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

o co mnie ktoś pyta? to może nie zauważyłem ... można napisać prywatna wiadomość jestem skory do dzielenia sie swoimi opiniami i dlatego pisze ze polskie nie spełniają pokładanych w nich wymagań pod względem jakości wykonanej pracy

Pozwole sobie zacytować fragment wypowiedzi @Thomas2135

"w cenie fiata chcieliby mercedesa" ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Ja też mam DAF-AGRO 10m3 i bardzo sobie chwalei cena dobra 71500 brutto . Dobrze miesza i tnie . Wiadomo do zachodniego trzeba dorzucić przynajmniej 15tyś zł a pojemność ta sama. A używki to chyba tak naprawdę mało kogo interesują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

thomas2135 nie zauważyłem pytania. nie wiem czemu sano brnie w pionowe... ich o to zapytaj. ja przed kupnem trochę wozów widziałem jak pracują, byłem na paru testach i miałem na testy i pion potrzebuje dwa razy więcej czasu... przyjedź do mnie zrobię ci pokaz, serdecznie zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Karol091193 chyba dobrze zauważył, że jak sianokiszonki są z pryzmy pocięte nożami to nie ma większej różnicy, który wóz będzie to mieszał.
Sebek ile ty zużywasz paliwa na jedno mieszanie i co trafia do wozu i jaki wóz masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Ciekawi mnie jak sobie radzę poziome wozy paszowe gdy w kiszonce znajdzie się jakiś kamień? Nie chodzi mi o głazy czy coś w tym stylu, tylko takie np. o średnicy 4-8cm. 

 Mam kolejny już wóz paszowy poziomy i jeśli się trafi taki kamień to po chwili są dwa mniejsze i już nic się nie dzieje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

ja mam baloty i po przyczepie lucerne, na wóz 3 litry wóz Sgariboldi 10m3 słoma lucerna qq i młoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Jaki polecacie woz paszowy uzywany na 30krow mlecznych? Mysle zeby byl pionowy tylko ograniczaja mnie wymiary w starej oborze szerokosc korytarza 3m i wysokosc 2.30m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj