witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

MKrajes    132

ok 40 sztuk 

zimą jak miesza na 2 dni jest ok ale latem w upały kiedy szykuje codziennie to mu ze 20 min gania wszystko zanim zacznie jakoś ciąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

8m3 za maly 12m3 za duzy i wes tu wymysl....nic posredniego sie nie da chyba ze kola z tyłu ale wtedy to jeden centralny tylny wysyp i lopatowanie a nie po to kupuje sie woz zeby lopatowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

8 m dla 40 szt i tmr z mokrej sianokiszonki powinno wystarczyć. Jednak jak dasz bardziej suchą belę i słomę to będzie przepełniony. Słomę trzeba wtedy sypać już pociętą. Jak zamierzasz zwiększyć do 50 to zapomnij o 8 m. 10 z osią z tyłu nie wystarczy? Wiem, że problem będzie z wysypem, bo masz wąsko i rynny kiepsko się sprawdzą. Ja zaproponowałbym w miejsce rynien 2 pochyłe taśmy i powinno wystarczyć.
Nad poziomym myślałeś? Tam jest tylko ten problem, że nie można wysypywać równocześnie na dwie strony. Mam rację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

To ja bym sie nie zastanawial . Poziomy 2,5m spokojnie . Szybsze ciecie , wysyp z dwoch stron to nie problem . Mniejsze zapotrzebowanie na moc . Drozszy w zakupie ale tańszy w eksploatacji 

Pojemność zależy od składu TMR-u ...Dla 50 sztuk to 10-12m


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Miałem blatin kinga na pokazie ,fajny wóz ale strasznie drogi i ostatecznie zakupiłem seko 15m3 . Przy tym samym wyposażeniu 35tyś netto tańszy a miesza tak samo...... Wcześniej miałem BVL też poziomego jednak był już mały (12m3). Mieszam jedną małą grupę 450-500 kg i wymiesza mi ją idealnie w 4-5 minut co w pionowym o takiej samej pojemności było by nie wykonalne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Tani nie jest ale napewno 4 slimaki robią lepszą robotę niż 2 . Mimo wszystko Seko to też bardzo dobry sprzęt . Gratuluję wyboru :)


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

a jak to jest z zafałszowana pojemnością w poziomych? wczesniej w tym temacie ktos pisal ze pionowy 12m3 to 16m3 poziomy wiec jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Kwestia indywidualna producenta czy podaje pojemność netto czy brutto 

 

Czytałem kiedyś że BVL 8M to ta sama pojemność co strautmann 10m


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Tak dokładnie to te górne to tylko rozgarniają aby sie nie przesypało  , co po zakupie większego wozu mi nie grozi .Jednak zauważyłem że obracanie się ślimaków w jedną stronę to jednak wolniejsze mieszanie . Kolejną rzeczą która mi nie dawała spokoju to stan powłoki lakierniczej, w testowanym 3 letnim wozie  były duże ogniska rdzy a należy zauważyć że nie stoi on całe zimy w oborze . Jak będzie wyglądał po kilku zimach na korytarzu obory można się tylko domyślać . Blatin to bardzo dobry wóz i przedstawiciel też konkretny facet, jednak 35tyś za dwa krótkie  ślimaki to jednak dużo za dużo .....

MIałem na testach też EM z dwoma ślimakami wymieszałem raz i stał przez dwa tygodnie nie używany , a żona powiedziała że się rozwiedzie jak takie coś kupię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

One mieszają dzięki czemu masz większy ruch na wozie ale to już mniejsza w to ;)

 

Miałeś kinga 13 na testach ? Jeżeli tak to nie jest 3 letni wóz ... on miał 18 lat i był po remoncie :)


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Nie 11 była z frezem ,i na bank miała 3 lata ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Kolego, jaka cena za tego seko? Z frezem czy bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

ale do bel poziomy niezbyt a jak sie zużyje i zacznie sie pasza zaciskac przy walcach to niezbyt
to mi sie widzi.pionowy musi dobrze mi sypac na dwie strony na raz przy wys ponizej 2,5m i szerokosci korytarza paszowego 3,15m.nie mam dobrego rozwiazania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Głupi stereotyp bezmyślnie powtarzany bo ktoś tak powiedział albo gdzieś napisał 

 

Miałem kuhna poziomego radził sobie świetnie , blattin jeszcze lepiej 

 

W pionowym ... brak słów :) turla tylko tą bele do okoła od czasu do czasu coś tam szarpnie nożem ...

 

potestuj sobie kilka wozów poziomych / pionowych i ocenisz sam nie bede Ci na siłe narzucał swoich racji 


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bele masz niepocięte? Poziome radzą sobie z belami jak mają 4 walce. W okolicy jednej kupił Storti poziomy bez frezu i ma tylko bele a prasę bez noży jeszcze.
To żaden poziomy nie wysypie równocześnie na dwie strony czy jest taka możliwość? Jeśli tak to czemu nie wysypie? Tak pytam, bo spotkałem się z taką opinią w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Kuhna miałem z dwoma taśmowymi wysypami i sypał bez problemu 

 

Czy  2 czy 4 to radzą czy pocięte czy czy też nie . Podstawa to odpowiednia wilgotność materiału im więcej SM tym ciezej . 

 

Sucha pocieta 15 nożami idzie ciężej niż mokra niepocięta wcale 


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak jest mokra bela to i pionowy dobrze wymiesza. Można założyć specjalny nóż do bel na górze ślimaka który jest dwa razy dłuższy albo i więcej niż standardowe i nie ma prawa się belka zapchać. bo ten nóż ją cały czas tnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    220

co myślicie o wozie Samasz uno 1000, w 100% to samo co euromilk czy euromilk trochę piepszy robotę dla nich? ;) Mam oferte na takiego 62 netto ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Mi za samasza powiedzieli pare tys taniej niz za takiego samego euromilka. Mi wygladaja na takie same ale jak pytalem w euromilku czy sa takie same to podobno to tajemnica ktorej nie moga zdradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

jak czytam te wypowiedzi o pionowych to płacze :);) strukturę sobie porównajcie po pionie i poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1987    2

Euromilk i samasz należą do jednej grupy a więc ze sobą współpracują. Euromilk robi dla samaszu wozy ale logiczne jest to, że ma to taniej gdyż jest ich producentem. Mogą się różnić niewielkimi rzeczami ale jest to jeden i ten sam wóz. Odnośnie euromilka mam mieszane uczucia.. jest trochę negatywnych opinii przynajmniej jak się postoi na targach i posłucha od użytkowników.  U nas na wiosce mają ludzie Metaltecha. Nie narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To samasz jest tańszy a nie em. Narzekają chyba Co co w cenie fiata chcieliby mercedesa. Takich nie brakuje.
Sebek czemu mimo tych super zalet poziomych wozów Sano dalej brnie w pionowe wozy i sami mają tego Santracka czy jako to się zwie z pionowym ślimakiem? Wydajność mają chyba nienajgorszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj