witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
martin0000    104

@Kasztelan możesz podać od którego dilera masz tą oferte na keenana i ewentualnie nr.tel?

@Gramgro raczej z 1str wysyp bo mam po jednej str. krowy mleczne po drugiej zasuszone i młodzież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hiszpańska Tatoma MV10 za 100netto, zainteresowałbym się też francuskim Belairem,(miał premiere na bednarach) solidna maszyna, z dobrą automatyką, i jest opcja dmuchawy do TMRu (podajnik, i wałek rozdrabniający), ciekawie działa, mozna do starej obory zapodać na 12metrów w głąb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
breat    0

Jeżeli chodzi o korytarz 3 metrowy nie ma problemu jeżeli jest wóz z taśmą jeżeli masz chęć zobaczyć w pracy mogę wysłać film na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magronowa    0

A wie ktoś jak się sprawdzają wozy paszowe Zitech? To jakaś nowość, bo dopiero od tego roku są u nas w sprzedaży. Według tego, co piszą wydają się być naprawdę ciekawą opcją, ale jak to zwykle bywa, lepiej zapytać ludzi niż wierzyć opisom producentów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Panowie jaki ciągnik polecacie do wozu paszowego?

Wóz poziomy 10m3 i do tego wysokość mnie ogranicza 2,55m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Szukaj czegoś z wom 750 obrotów. U mnie w renowce 120.14 właśnie tego brakuje.

Jeśli chodzi o moc coś w granicach 100 koni to pewnie nie przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
breat    0

Do 10 m3 powinien wystarczyć 60 KM,oczywiście uzależnione jest do jakiego wozu chodzi o producenta.


Wysyłam film o którym wcześniej mówiłem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Do swojego bvl czasem podczepiam Zatora 5340 to kwiczy i prosi o litość. O paliwie nie wspominam. Już dużo mniej spali fendt 716

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też nie widzę zaczepiania ciągnika 50-60 KM i męczenia go na redukcyjnej. Ja zapinam 904 90KM z belami po pasówce, albo suchymi to ma co robić. Jak ma się wszystko w pryzmach pocięte to mały ciągnik wówczas wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
breat    0

Koledzy to ja nie wiem jakie macie wozy ale żeby nie robić kryptoreklamy nie powiem jaki ale 12 m3 testowy spokojnie daje 80 KM adekwatnie do poj. 10 m3 60 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

dokładnie. Też chętnie przetestuję mimo że mam już faworyta. Ważne że jego maksymalna wysokość musi być jakieś 2,55-2,6m. najlepiej 8m3 to będę miał lepsze porównanie co do EM. 3P mieszałem belę niepociętej kiszonki (wilgotna bela z sporym udziałem kupkówki), 1/2 beli słomy i qq. Mieszał na zającu i dużych problemów nie miała sześćdziesiątka a miałem na początku spore wątpliwości. Łącznie jakieś 1,5tony. ale jak by nie było, to najlepiej traktor z wom 750obr/min i około 90-100km. Ciągnik tak nie dostaje po d*pie chociaż a i spalanie mniejsze bądź takie same


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
breat    0

Koledzy na testy jest 12 m3 o wysokości 2,96 . taki jak widać na filmie.


Karol a wokolicy ciebie niedawno był na testach w Dziękoniach, ateraz jest w Białosukni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Do wymieszania pół beli słomy, pół beli sianokiszonki, beli siada i 200-300kg kiszonki jaka wielkość paszowozu bedzie optymalna ? Biorę też pod uwage ze paszowóz miesza najlepiej jak jest w 2/3 wypełniony

I lepszy bedzie pionowy czy poziomy do bel okrągłych ? Ja skłaniam sie bardziej w strone pionowego a jakie jest wasze zdanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcienko55    0

U mnie w gospodarstwie ursus c360 z wozem Zitech daje rade z cała bela sianokiszonki. 

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=5NkTGtnoe2I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Panowie u mnie chodzi ursus 2812 w sgariboldilm 10m3 poziomym, bel całych nie wrzucam ,bo mam wycinak sonarol ,ja nie mówie że  2812 ma lekko ,ma ciezkawo ale daje rade ,mnie ogranicza wysokosc ciagnika 2,55 - osobiscie myslalem nad zakupem ursusa 5414 co sadzicie? padala podpowiedz ze wom 750 tylko jest problem z ta wysokoscia u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Satellite    0

Zapraszamy do obejrzenia filmu!

Ciekawa alternatywa dla wozów paszowych. Idealna dla niedużych gospodarstw oraz do obór za ciasnych dla wozów paszowych.

Dystrybutor ma 2m3 pojemności. Posiadamy również inne wersje dystrybutora np. z frezem.

 


Satellite - producent innowacyjnych maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj