witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MKrajes    133

Jak pytałem się o Auto-agro to cena nie była aż tak dużo niższa w porównaniu do EM czy innych polskich producentów ale wykonanie w porównaniu do EM wydało mi się gorsze. Nie przekonały mnie też te gięte ściany w koszu  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

nie pamietam już dokładnych cen niektórych wozów ale za 14m3 dostałem cenę zaledwie kilka tys niższą niż EM i Metal Fach bo interesowąłem się nimi w tym samym czasie. Ale jak już pisałem jakość wykonania była dużo niższa jak za te cenę więc nawet nie kontynuowałem negocjacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Witam, 

Co sądzicie o wozie daf agro 10m3 w cenie 73k brutto w wersji podstawowej( wysyp boczny, waga, przekładnia dwu biegowa) dobra cena?

Może ktoś posiada Daf agro dłuższy czas i powie jak się sprawuje? Planuję zakup wiosną i się rozglądam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

jaki kolwiek byście brali....wybierajcie dodatkowe wyposażenie w postaci magnesu.... aby wyłapywał metale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

tak potrzebny ja mam magnez i se nie wyobrazicie ile syfu opiłków metalu itp tam się zbiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

nie ale zawsze mniejsze ryzyko zwiazane z powiklaniami zwiazanymi z cialem obcym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Magnezu potrzebuje każdy;) ale magnes też dobra rzecz. W EM nie miałem takiej opcji, ale muszę o tym pomyśleć. Swoje łąki mam czyste, ale trafiły się sytuacje, gdy drut pastuch znalazł się w beli. Noże potrafią zrobić z niego sieczkę. W którym miejscu powinien być umieszczony, żeby w czasie mieszania nie zrywało ewentualnych kawałkow drutu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

I co nikt nie posiada wozu Daf Agro? w okolicy akurat nie ma, a chciałbym poznać opinię użytkowników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniels28    15

witam. szukajac wozu paszowego natknalem sie na woz Kuhn Audureau 8 m3. czy ktos z forumowiczow posiada taki woz? prosze o opinie na temat takiego wozu. z gory dziekuje. woz jest oczywiscie uzywany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Witam. A co sadzicie o wozach paszowych Daf-Agro ? possiada ktos moze ? warte zainteresowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

Witam. A co sadzicie o wozach paszowych Daf-Agro ? possiada ktos moze ? warte zainteresowania ?

 

Podrobiona Alima wszystko zerżnięte z niej. Jak uważasz,  że Alima dobra to i DAFAGRO dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Bo mam do wyboru paszowoz Auto-Agro 12m3 z dwoma wysypami lub w tej samej cenie jest 10m3 Daf-Agro z przenośnikiem do rozdawania i nie wiem który bylby lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktoś kiedyś pisał w tym temacie o tych wozach. Podobno do tych mniejszych do 10 m chyba montują przekładnię redukcyjną z tych większych. W EM przykładowo 8-10 m jest przekładnia z wyciąganą rączką a w tym daf-agro jest przekładnia z przestawianą dźwignią(wajchą) jak w wozach 14 m i większych dwuślimakowych chyba. We wszystkich pewnie polskich siedzą przekładnie Comer, więc tylko grubość materiałów i wykonanie gra rolę. W autoagro nie podoba mi się ten 8 kątny kociołek. Za bardzo pewnie blokuje paszę. Przeszukaj ten temat lub innych o wozach w tym dziale. Dafagro założył były pracownik alimy i jak kolega napisał będzie tak samo zbudowany. Inne nie wchodzą w grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak masz belki nie pocięte, albo po pasówce jak ja to warto. Czasem jak za mocno wsuniesz to nie idzie wyrwać go ze środka. Wystarczy chociaż jeden. Nieraz jest tak, że zabije się na przeciwnożu i miele i trzeba wysunąć. Przy pryzmie i pociętej kiszonce ewentualnie pociętych belach nie potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

To samo co i o innych maszynach metal fach czyli nie warte uwagi słaba jakość wykonania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi w metalfachu zupełnie nie podoba się konstrukcja ślimaka. Ślimak stopniowany, blachy na zakładkę. To wszystko moim zdaniem zwiększa opory mieszania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

ale jest chyba sporo tańszy od euromilku :)

 

Jeśli będziesz mieszał 1 wóz paszowy dziennie- to nie ma sensu nowego. Lepiej kupić używany, sprawdzonej marki i to taniej. Ja w tej chwili mieszam 10m z BVL i miesza się super. Jedynie to że na moim stole paszowym o szerokości 3,1m jest trochę za szeroki i wysypuje mi pasze poza murek:/

Jeśli ktoś by chciał to zapraszam na priv, a poniżej 30 tysięcy sprzedam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj