witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Kajtek_1    13

Troliet to porażka mam 8 miesza nieźle ale rozdawanie to tragedia albo nie chce wyrzucić albo wyrzuci kupę i przewalai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

Znajomy ma pronar 10 po 2 latach ślimak dostał luzów i zaczął się kiwać na boki to świadczy o jakości materiałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

To ile ton wejdzie to nie wszystko. Ja mam poziomy 12m3 i jest max 4,5t ładowność a gdy jest więcej sianokiszonki to 3,5t to max bo sie wysypuje. Może i starczy na jeden dzień ale jak Ci wyjdzie zrobić na 1,5 dnia to już trzeba dwa robić. Keenan ma tylko łopatowe paszowozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czemu 10 m? Mam 8 m EM i mieszam dla max 28 krów. Zależnie jaką belkę wrzucę suchą, mokrą to zajmuje ok 70-80 % pojemności a wagowo z kiszonką z kukukurydz, słomą to 1200-1300 kg. Nie możkiwe, żeby pomieścił mi pasze dla 48 krów, jeśli przyjąć, że 1m 3 starcza dla 6 krów. Pronar mi się nie podoba z uwagi na kształt zbiornika. Jest bardzo szeroki u góry, przez co pasza po bokach stoi a miele środek. Na filmikach na yt da się to zauważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
breat    0

Jeżeli ktoś z forumowiczów ma chęć obejrzenia wozu paszowego marki Silofarmer 12 m3 który jest aktualnie na testach proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

jaka cena silofarmera?

bo jeszcze nie wybrałem, albo używany około 20 tysięcy, albo nowy do 60 tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
breat    0

Witam,

 

Kolego ja jestem przedstawicielem firmy na polskę, firma jest francuska,tak jak napisałem powyżej jeżeli jest chęć zobaczenia maszyny proszę o kontakt.Kolego jeżeli chodzi o cenę to 60 tys niestety będzie za mało ceny wyjściowe za 10 m 3 to 83 tys netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

Witam . mam pytanie czy użytkuje ktoś wóż paszowy Falke mix? czy mógłby ktoś coś powiedzieć na jego temat ? jest to wóż warty zakupu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

A co potem? Chcesz go odsprzedać czy dla siebie to zrobić? Czy może zawodowo się tym zająć? Ja remontowałem swoje wozy paszowe. Ale tylko poziome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

Witam . mam pytanie czy użytkuje ktoś wóż paszowy Falke mix? czy mógłby ktoś coś powiedzieć na jego temat ? jest to wóż warty zakupu?

Z tego co interesowałem się tymi wozami to w skrócie sa to te same wozy co Strautmann z delikatnymi zmianami.Oczywiście w innym malowaniu i z inną ceną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Dla siebe oczywiscie nie na handel ;)

Ten z ogłoszenia moglby sie nadawac, tylko musisz sobie przeliczyc czy lepiej nie bedzi troche drozszego kupic ale mniej roboty. Przekladnie trzeba sprawdzic czy luzow nie maja. Slimak w nim moze byc zjechany wiec z tym sie trzeba liczyc, do tego napewno komplet nozy. Jak masz zaciecie do spawania to go daloby rade zrobic. Znajomy caly slimak odnawial. Jak jeszcze waga chodzi i nie widac aby sie z czujnikami cos dzialo to tak kolo 12tysiecy moze on kosztowac. Mi w poziomym walnela skrzynia, za cene zrobienia jej kupilem drugi, na przekladke skrzyni, ale okazalo sie ze jest w lepszym stanie niz ten co go mam, i teraz chodzi do tej pory mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj natrafiłem na ogłoszenie w TPR z wozami Falke. 8 m wóz z obniżoną osią i dwoma wysypami to 54 tyś netto a 10 m 56 tyś. Cena mniejsza niż za polskie co trochę dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja w swoim bvl zlecalem wymianę ślimaka dla defagro. Za jeden nóż liczą sobie tysiąc zł. Do mojego wozu zamiast 5 poszło 12 co znacznie poprawiło strukturę paszy i jakość mieszania. Wóz śmiga aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja w swoim bvl zlecalem wymianę ślimaka dla defagro. Za jeden nóż liczą sobie tysiąc zł. Do mojego wozu zamiast 5 poszło 12 co znacznie poprawiło strukturę paszy i jakość mieszania. Wóz śmiga aż miło.

Pamiętam, że 5 noży miałeś, bo to wóz typowo do pocietych kiszonek z silosów.Wszystkie noże są duże czy masz i mniejsze jak w Peeconie? Też mnie korci zamontować w EM kilka mniejszych, bo cięcie suchszych beli trwa długo i efekt nie jest wystarczający. Może wrzucisz zdjęcie ślimaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Kilka lat temu dorobilem do wozu nadstawki tak ze z 10 zrobił się 14 jak nie lepiej. Niestety spadła wtedy jakość mieszania. Wymieniając ślimak powiekszylem bo o 3 zwoje stąd 7 dodatkowych duzych noży. Teraz w wóz wchodzi deczko mniej ale lepiej miesza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawciu22    9

witam, warto kupić wóz paszowy na 50szt opasów? mam oferte sano 5m3 za 40netto używany z pół roku może :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Przecież jeśli Ci się chce i masz siłę to ręcznie możesz rozdawać. :lol: Tylko te 5m3 trochę małe jak dla mnie, z belą sobie nie poradzi, a w razie rozwoju hodowli będzie potem za mały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawciu22    9

no właśnie, na próbie miałem, i pół belki siana wmiare zbitej się wrzuciło i pocięte ładnie było, także na te ok.50szt starczyłby,

 

tylko nie wiem  czy cena dobra, cena razem z wagą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zamęczysz siebie i wóz karmiąc 50 szt. W większym łatwiej miesza i można wrzucać całe belki. Czy cena dobra? Przeciętnie nowe wozy polskich producentów to ok 50-60 netto za 8-10 m. Jak myślisz dlaczego ktoś sprzedaje półroczny wóz? Ile sztuk nim karmił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj