witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aras8593    7

No ja mam Sipme łańcuchowo-walcową, więc przekładnia musi być, tym bardziej że zimą czasem te mokre baloty zamarzają prawie na kamień. Moja 60-tka już nie ma takiej mocy jak kiedyś, więc faktycznie lepiej ją oszczędzę.

A stół paszowy, na który będę sypał tylko z jednej strony, to jaki powinien być szeroki? 3,5 m będzie na styk? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak budowaliśmy oborę to nie miałem pojęcia, że istnieje takie coś jak wóz paszowy. Na szczęście robiliśmy ją przejazdową. Jak pamiętam odległość między rurami stanowisk to 3,6m. Same żłoby są płytkie i mają po 60 cm szerokości. Jak byłem w Gamie to szef mówił, że nie będzie przesypywał i kurtyny będą zbędne. Zawsze mogę później dokupić. Chciałem kupić od razu z wozem, ale mi odradził. Teraz wiem, że są potrzebne, bo potrafi przesypywać za deskę, która rozdziela żłób od stanowiska. W sumie mam trochę ciasno, bo drzwi wjazdowe mają 2,7 szerokości i odległość między słupami podporowymi dachu też ma ok 2,7m a sam wóz ma 2,25 , ale w rzeczywistości zajmuje nieco więcej miejsca, bo wystaje blacha zsypowa i przeciwnoże jak wysuniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aras8593    7

Widzę że przeżyłeś to samo co ja;) jak ojciec przerabiał stodołę i jak dostawiał oborę, to innego rozwiązania wtedy nie znałem i teraz jest co robić przy 24 sztukach na łańcuchach. Gnój ręcznie bo z tyłu za wąsko na ciągnik, a z przodu wysokie koryta, miejsce na paszowóz, ale znowu obora nie przejezdna :D

...dlatego zaczeliśmy dostawiać wiatę i teraz właśnie muszę ją poszerzyć o korytarz paszowy. Mogę zrobić na 4 m, ale myślałem żeby zaoszczędzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

U mnie Metaltech wp 6 kręci już ponad 3 lata C-360 na wałku zależnym na  trójce, pomimo, że mam przekładnie redukcyjną nie używam, bo ciągnik daje rade. Baloty 600-700 kg po prazie z nożami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Mialem na tescie EM 8 i alime 10 , nie wyobrazam sobie roboty na wolnym, w miejscu to stoi szkoda czasu na taka robote, podczepialem do nich nh 80 i nh 65 w 3 cylindrach poj 2900 i oba spokojnie chodzily. mieszalem tylko jalowkom i wrzucalem odrazu 2 bele 500-700kg  prasa walkowa bez nozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja polecam strautmanna mam już prawie 2 lata. Pracuje z zetorem 7011 wrzucałem po dwie belki nie cięte i lekko dawał radę bez przekładni.

Chętnie dają wóz na testy ,a jak zamówisz to i dłużej. U mnie był 3 miesiące aż dostarczyli nowy. Zapraszam na film z mieszania https://www.youtube.com/watch?v=yYeSNgWXgVY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Janie nie polecam wozu italmix wystarczy wziąć na testy i obejrzeć dokładnie jak jest wykonany to nikt się na niego nie zdecyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek0979    0

Polecam paszowozy FALKE - przeznaczone są do niskich obór. Jesteśmy dilerem tej marki. Zainteresowanych proszę o kontakt. Jest możliwość przetestowania w swoim gospodarstwie. tel. 886 666 382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

ja mam metalfach 10 m3, pracuje z c355- z silnikiem 3p z widlaka. Spalanie miesięczne w granicach 100l. Mieszane raz dziennie 2100kg-2200kg. Belki tnę wycinarką nad paszowozem. Czas mieszania=czas dowożenia wszystkich składników[bele, qq, wysłodki]. Paszowóz z przekładnią dwubiegową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendtpower    0

mnie także interesuje wóz paszowy seko. jakie opinie na jego temat. ? Mi mają w czerwcu na testy przywieźć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

 

Witam . Co sądzicie o następujących ofertach 

 

Prawie nowy , niecały rok używany a rok stał , kupiony z licytacji komorniczej . kusi nie powiem . Tylko nie wiem jak te metaltechy chodzą ...

 

Mam fotki ślimaka na mailu . Stan lux . może ze 20% zużycia

 

Tego muszę się w końcu wybrać i obejrzeć . Z wierzchu nie wygląda zmęczony chociaż to o niczym nie świadczy . Ale cena ciekawa 

 

Gośc ma mieć takiego drugiego bo te już nieaktualne , ale wygląda ciekawie 

 

Ten też wygląda , że w dobrym stanie . Ślimaki nie za mocno pościerane . Tylko te SEKO jakoś mało popularne ...

 

 

Co o tym sądzicie ? może jakieś inne propozycje ? :)

 

Edytowano przez Chomik

Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Ja bym chyba brał na twoim miejscu ten pierwszy o ile wszystko chodzi jak trzeba. Zawsze to trochę młodszy i mniej ma przerobione niż te pozostałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Niby fakt tylko jakoś nie mam przekonania do Polskich myśli technologicznych ...


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

No ale wiesz kupić zagraniczny używany to można też w niego wsadzić kupę kasy. Najlepiej obejrzeć na żywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Ten strautmann z 2007 roku jeszcze nie jest mocno do..bany:)


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Ciężko określić bo ślimaka nie widać. Jak nie masz daleko to najlepiej obejrzyj go. Strautmann jedna z najlepszych firm jak nie wytłuczony to będzie chodzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Na 45 krówek to jaka pojemność byłaby optymalna, z lekkim zapasem oczywiście??


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Witam, który wóz będzie sprawniej i lepiej mieszał Metal-Fach 8m3, są trzy modele mnie interesuje standard T659/7 i wersja rozwalcowana podwyższany T659/18.

Czy w tym drugim bela sianokiszonki nie będzie się blokować dlatego, że jest dłuższy i ma mniejszą średnicę slimaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależy na jakie odcinki pocięta. Przy pociętej beli ogranicza się tylko do wymieszania. Wszystko zależy od wilgotności beli. Im mniejsza SM tym szybciej i łatwiej wymieszasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj