witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kris31    5

Stanowiska mam po obu stronach, po 15 szt razem 30 myśle, że 8m powinien być wystarczający. Jedna bela zmieści się z zapasem, mam prase vicon ok125 srednicy

Edytowano przez kris31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Że się nie nadają, to za dużo powiedziane, ale jeśli ma się wybór, to lepiej wybrać poziomy do takich bel. Różnica w mieszaniu beli pociętej a całej to jakieś 20 minut, a i tak w przypadku mojego paszowozu efekt nie jest zadowalający.

Co do tej aukcji... to jakiś kretyn ją wystawiał bez zdjęć wnętrza paszowozu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

Witam. Które rozwiązanie bedzie lepsze, taśma z przodu czy dwa okna wysypowe po bokach? Do obory będe wjeżdzał tyłem i najlepiej wyjeżdzając rozdać pasze. Korytarz paszowy ok 3,8m

zdecydowanie tasśma sterowana elekrycznie lub eelektronicznie zależnie od producenta. Taśmą w twoim przypadku można wywalać na 2 strony za 1-ym przejazdem. Też jestem przed zakupem takiego wozu, tylko że szer. korytarza mam 3.6m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Początkowo byłem za taśmą. A czy te ustrojstwo nie będzie awaryjne, zimą bedzie pracował w skrajnych warunkach mróz a potem zwiększona wilgotność. Z alimy zaproponował mi 8m z taśmą za ok 75 tys brutto, sterowany elektr. Czy hydraulicznie chowane przeciwnoże są przydatne, czy to zbędny wydatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Witam. Które rozwiązanie bedzie lepsze, taśma z przodu czy dwa okna wysypowe po bokach? Do obory będe wjeżdzał tyłem i najlepiej wyjeżdzając rozdać pasze. Korytarz paszowy ok 3,8m

To ja polecam ci taśmę z tyłu lub ewentualnie wysypy z boków. Jesli cofasz to tym sposobem bedziesz mial trochę wiecej miejsca do sciany. I krowy na końcu beda mialy pasze.

 

Ja wam powiem o swoim paszowozie. Bo nie koniecznie zawsze pionwy slimak jest zły. Ja mam paszowoz BVL 10 eco paszowoz dedykowany do silosów pryzm. I tak go właśnie używam. Ma juz 8 lat i miesza dobrze. Jest prosty w obsłudze ma 5 noży ktore wygodnie sie ostrzy i sa tanie w zakupie. Ja ostrze noże raz w tygodniu. Niestety tym paszowozem ciezko miesza sie bele.

Natomiast są paszowozy które są dedykowane do bel. Slimak w takim paszowozie jest wyższy i ma wiecej noży, 9 a nawet 12. Co prawda na metr szescienny mieszcza mniej paszy za to bele mieszają znacznie szybciej. Paszowozy pionowe to prostota i niezawodność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na początek słowo o tym, że pionowe nie nadają się do bel. Bzdura totalna. Myślę, że 90% osób w tym kraju posiadających wozy paszowe posiada właśnie pionowe. Niewiele mniejszy jest pewnie odsetek, tych którzy mieszają nimi właśnie sianokiszonkę z bel. Sam posiadam pionowy wóz 8m i mieszam nim sianokiszonkę z niepociętych bel. Mało tego bele są po pasówce a trawa bywa nieraz długa i radzi sobie dobrze. Po prostu im wilgotniejszy materiał tym szybciej i lżej potnie belę. Ten Keenan z aukcji to pewnie mieszalnik łopatowy i do bel kompletnie się nie nadaje. Przeciwnoże hydraulicznie wysuwane to przydatna sprawa. Nieraz bywa tak, że długa sianokiszonka zatrzymuje się wokół ścian i się nie przemieszcza. Wtedy trzeba wyjąć przeciwostrze co wymaga dużej siły i nieraz nie jesteś w stanie go wyciągnąć, bo gniesz rączkę. Czasem zdarza się tak, że bela klinuje się między ślimakiem a rurą przeciwwysypową i wtedy też robią się problemy, ale tylko w przypadku, gdy rura nie wystaje ponad wóz z racji ograniczonej wysokości. Rozwiązaniem jest wtedy podniesiona rura lub ruchoma na łańcuchach.

Wozy poziome mieszające bele to w sumie niedawno wkroczyły na rynek w porównaniu do pionowych. Na pewno są zdecydowanie droższe.

Co do wozu Alimy to nie brałem go pod uwagę. Po pierwsze cieńsze ścianki i ślimak niż u konkurencji a po drugie płacisz jak za wóz 8m3 a dostajesz 6m3 . Są po prostu mniejsze niż u konkurencji. Wtedy w takim 8m Alimy zmieścisz co najwyżej jedna belę siankiszonki ok 450-50kg i 500kg kukurydzy. Metalfch też mi się nie podoba z uwagi na konstrukcję ślimaka. Zakładkowe łączenie fragmentów ślimaka i wystające krawędzie to moim zdaniem znacznie większe opory pracy i większe zużycie paliwa. Pronar także nie jest alternatywą. Duży zbiornik rozchodzący się szeroko u góry powoduje, że komponenty nie przemieszczają się dobrze w wozie. Miele się środek a boki stoją w miejscu. Wystarczy popatrzeć na filmiki. Tyle ode mnie o tanich polskich konstrukcjach. Wszystkie mają te same przekładnie, no może poza metaltechem i każdy będzie sugerował się pewnie ceną i jakością wykończenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Wystarczy mi paszowóz euromilk 6m na 25mlecznych i 25 młodzieży i czy to dobry wybór? Prosze o opinie.Dodatkowo koleś chce zamocować pierścień pod kontem co ma zwiekszyć jego pojemność o metr. Dobre to rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Metal-tech to dobre wozy? Pojemne? Czy warto by było wziąśc 10m na 30 szt, czasem jakiś powystawowy sie trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podniesienie pierścienia raczej nie zwiększy pojemności. Ścianki i tak pozostają na tej samej wysokości i nie nakładziesz więcej. Wóz dobiera się z zapasem i miesza najlepiej, gdy wypełniony jest w 80%. Marcin napisz co chciałbyś wiedzieć a w wolnej chwili Ci odpowiem. Kris metaltecha ma Bohdan lub bogdan z tego forum. Przejrzyj galerię wozów i napisz do któregoś z użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rayman    2

Czy jak najpierw wrzucę kiszonkę z kukurydzy a później bele to mi wymiesza paszę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

@Rayman najpierw wrzucasz to co najdluzej sie miesza(bele) a pizniej to co latwo czyli kukurydze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To zależy czy wóz będzie miał przekładnię. Marka wozu także ma znaczenie, bo każdy jest nieco inny i zapotrzebowanie każdy podaje nieco inne. Zależy też co będziesz do niego ładował. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek30404    0

Witam

Ile mocy potrzeba do paszowozu o pojemności około 12 m3 z 1 pionowym ślimakiem?

 

Witam. Do paszowozu Trioliet z jednym ślimakiem 75 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

witam, jaki polecilibyście mi wóz paszowy o poj. 7 m3 przy wys. obory 2,5 m i szer. korytarza 3 m , no i z jakim wysypem dwa okna czy taśma, sprawa pilna


a, jeszcze jedno będę mieszał w nim belki sianokiszonki po prasie bez noży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes46    1

Polecam SEKO Samurai 5 model 450/70 - poziome ślimaki tnąco mieszające i z belką nie ma problemu. :)


Psuje się jak każdy a części to ja kupuje tak www.perkozparts.pl
​O paszowozach mogę podyskutować www.paszowozy.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

witam, jaki polecilibyście mi wóz paszowy o poj. 7 m3 przy wys. obory 2,5 m i szer. korytarza 3 m , no i z jakim wysypem dwa okna czy taśma, sprawa pilna

a, jeszcze jedno będę mieszał w nim belki sianokiszonki po prasie bez noży

a z Polskich wozów jaki polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Tym frezem wrzucasz tylko kuku. Sianokiszonke raczej juz nie pobierzesz. Ale bele powinny sie dobrze mieszać. A i jeszcze ciekawe jak stan ślimaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie oglądałem jeszcze go w realu dopiero szukam po ogłoszeniach i właśnie taki system załadunku mnie zaciekawił. Nie mam wycinaka do kuku ani żadnej łyżki czy  krokodyla jak na razie tylko chwytak bel więc jeśli pobierze kuku tu już dla mnie bajka bo belę wrzucę chwytakiem. Może ktoś używa wóz z takim systemem i coś więcej może powiedzieć. Jak się sprawdza poziomy system mieszania, jak rozdrabnia i miesza?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam EM od stycznia i jestem zadowolony, z resztą jak chyba każdy użytkownik. Dobrze wykonany, co prawda są niedociągnięcia w postaci powłoki malarskiej,ale konstrukcyjnie wszystko jest ok. Ostatnio w Szepietowie widziałem Peecon i strautmann i niezbyt mi sie podobały konstrukcyjnie. Do wąskich korytarzy to tylne wysypy, jednak z powodu ich bliskiwgo położenia względem siebie na jedną stronę będzie sypać słabiej. Dobre są wysypy po przekątnej, ale musisz mieć kurtyny. Bez nich sypie trochę ponad 3,5 m szeroko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1987    2

Metal-tech to dobre wozy? Pojemne? Czy warto by było wziąśc 10m na 30 szt, czasem jakiś powystawowy sie trafia.

 

na 30 szt to nawet 6 metrowy Ci starczy bo 10 metrowy to na 50-75 szt.

Masz 5 lat gwarancji na przekładnie i myślę że jako polska marka to najlepszy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iktornR    1

ja mam przejazd 3 m i 245cm wys i używam Kvernlanda 8.5 m3 przy wałach leżących 2 kulki i tonę kukurydzy z pasza w 15 minut 3p przemiesza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj