witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fireseba    224

przy 2,5 metra szerokości korytarza przy bocznym wysypie będzie leciało bydłu pod nogi

 

z tą rurą nie będzie problemu 15cm z obu stron wystarczy bym się wcofał bez problemu, a jak nie to przerobię tak jak mówicie. Druga sprawa to jest szerokość filarów które są co jakiś czas a odstęp pomiędzy stanowiskami to ok.3.2-3.4m.

Przeglądałem ostatnio wozy metal-fach 8m3 o wymiarach 2.2m szeroki i 2.2m wysoki, czy wogle coś znajde na taką oborę?

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że odświeżyliście trochę temat. Chodzi mi po głowie zakup nowego paszowozu. Pomyślałem o Euromilku 8m3 Mam zatem do was pytanie jak ten wóz i inne wozy paszowe z pionowym ślimakiem radzą sobie z cięciem bel po prasie pasowej. Patrząc na filmiki z YT zdecydowana większość wrzuca tam baloty po prasach walcowych, czy łańcuchowych i po kilku obrotach ślimaka bela rozpada się sama. Po pasówce rozwijając ręcznie trzeba wojować z nią aż do końca, bo po mojej JD 550 im bardziej do środka tym mocniej zbita. Jak bardzo przełoży się to na czas mieszania i trwałość?

Jeśli prasujesz z nozami to nie bedzie problemu, bela sie rozsypie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Problem w tym, że prasa nie ma noży i nie zanosi się, aby było inaczej. Gdyby materiał był pocięty nie pytałbym o taki banał. Mam zakupiony na złomie niedokończony przez prywatnego ślusarza przecinak do bel. Kłopot w tym, że po złożeniu tego do kupy trochę będzie ważył. Bez igieł i siłownika waży 180 kg a do tego trzeba doliczyć ciężar beli. Do załadunku miałbym ładowacz na 60-ce a do mieszania U 904. Kukurydzę zamierzałem ładować małym wycinakiem szczękowym kupionym, ewentualnie własnej konstrukcji. Wrzucałbym niż też bele, gdyby nie trzeba było jej ciąć. Nie musiałbym zmieniać 2 razy dziennie osprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Żadnego doświadczenia w tym nie mam ale bela po prasie bez noży to ciężki temat dla wozu. Rozwalić rozwali i potnie też ale to wymaga dłuższego mieszania a co za tym idzie więcej paliwa, ponieważ wóz nie jest pod tym kątem tak dopracowany bo to nie jest jego głównym zadaniem aby długo rozdrabniać materiał. Oczywiście są zachodnie paszowozy z przystawką do rozdrabniania bel ale sporo kosztują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6896

z tą rurą nie będzie problemu 15cm z obu stron wystarczy bym się wcofał bez problemu, a jak nie to przerobię tak jak mówicie. Druga sprawa to jest szerokość filarów które są co jakiś czas a odstęp pomiędzy stanowiskami to ok.3.2-3.4m.

Przeglądałem ostatnio wozy metal-fach 8m3 o wymiarach 2.2m szeroki i 2.2m wysoki, czy wogle coś znajde na taką oborę?

Znajdziesz. Są firmy które robią wozy pod indywidualny wymiar obory. W tym miesiącu miał być u mnie przedstawiciel z firmy Alima Bis- oni też właśnie robią pod wymiar. U znajomego obiecuje 9m3 pod wysokość chyba 2,37x2,40.

 

W Autoagro też robią wozy pod wymiar http://www.autoagro.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Witam , mimo wcześniejszych ,nagannych wypowiedzi na temat wozów paszowych marek krajowych a zachwalaniem marek zachodnich zdecydowałem się na zakup wozu polskiego i to firmy mało znanej na rynku choc ten wóz występuje pod nazwą alima -bis .Paszowóz firmy DAF -AGRO 10 z taśmą przekładnią dwóbiegową która jest w standardzie a u innych trzeba dopłaca a która redukuje zapotrzebowanie na moc(nie mylic przekładni z wyciąganą wajchą bo to nie ta )Co mnie przekonało a to że miesza bardzo dobrze i szybko w porównaniu do konkurencji polskiej jak i zachodniej (ceny zachodnich do 100 tyś).Bela o masie 650 do 730 z sianokiszonki bo takie posiadam rozdrabnia do 90 s (PO 7 NOŻACH ) a wymieszanie 2 t zajmuje 20 30 minut w zależności czy mam przygotowane wszystkie składniki .Dodam że ciągnik ma bardzo lekko bo ma porównanie z innymi wozami.DANIEL co do wozu alima bis a daf to jest to samo a cena sporo niższa .Też robią pod wymiar.Zobaczymy jak będzie z trwałoscią bo nie zawsze cena idzie w parze z jakością .Pozdrawiam

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes46    1

W taki wymiar obory niskiej i wąskiej spokojnie się zmieści 9m3 SEKO Samurai 5. 2,26 wysoki i 1,9m szeroki z wysypem na jedną stronę będzie miał 2,15 szerokości także wymiar idealny :)


Psuje się jak każdy a części to ja kupuje tak www.perkozparts.pl
​O paszowozach mogę podyskutować www.paszowozy.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skura    11

sprawa jest jasna, pionowy ślimak i bela (szczególnie po prasie bez noży) to złe rozwiązanie. Ja w temacie dość obszernie rozpisałem się na temat wozów z poziomym mieszadłem (stron 10 tamtu). Jeżeli, ktoś chce innym wciskać kit, to niech poszuka innego miejsca. Uważam, że należy pomagać, a nie wprowadzać ludzi w lekkie piekiełko za nie małą cenę. Jaro30 dodaj proszę od jakiego czasu posiadasz wóz paszowy. Wydaje mi się, że argumenty u pierwszo - sezonowych nabywców są dość słabe. Poczekaj, niech popracuje sezon, dwa i wtedy możesz argumentować czy w rzeczy samej niższa cena za wóz, nie przysporzyła Tobie wyższych kosztów obsługi itd. Pozdrawiam

Edytowano przez Skura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Wszystko zależy od wilgotności balota, jeśli jest wilgotny, to i po prasie bez noży szybko się rozpadnie i potnie. W przypadku przesuszonego, to jest masakra i to obojętnie czy balot jest pocięty, czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skura    11

Mój przedmówca zwrócił uwagę na wilgotność beli. Wydaje mi się, że odwrotnie przedstawił sytuację. Balot suchy szybciej się rozpadnie, lecz trudniej go rozdrobnić, a balot mokry nie rozpada się sam, ale łatwiej go z racji większej wilgotności pociąć. Mimo to jakie to ma znaczenie podczas dobierania wozu paszowego - musi on być zarówno na such jak i mokre bele przygotowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Skura -nie jest moim celem agitowac na kożyśc wozu DAF ja tylko wyraziłem swoją opinie .Odnośnie posiadania wozu to fakt posiadam go od niedawna a co do kosztów to mieszanie kosztuje mnie około 25 zł dziennie (koszt paliwa mierzony przez ciągnik z wozem plus ładowacz)a czy dobrze zrobiłem kupując tańszy wóz to się okaże(jeden woli matkę drugi córkę) ,druga sprawa to dzisiejsze maszyny nie tylko wozy pozostawiają wiele do życzenia to już nie jest ten sam materiał i to samo wykonanie co było parę lat temu .Co do kosztów obsługi to napisze jak coś się będzie działo i kiedy będzie wymiana noży bo nie jest tu moim celem chwalenie akurat tego wozu tak samo jak opowiadanie bajek przez różnego kalibru przedstawicieli że wozem można miesza MF255 CZY 60 można ale za jaką cenę (storti ,metal fach ,metal tech ,kuhn,sano,alima)bo z tymi miałem do czynienie i najlżej było właśnie z dafem i alimą.pozdrawiam

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skura    11

Mimo, że wspomniałem na jakiej stronie wypowiedziałem się o swoim doświadczeniu z paszowozem to przypomnę dla kolegi B0gdana.

Witam. Czytam, tak sobie Wasze opinie o wozach paszowych i wydaje mi się, że jeżeli ktoś stawia argumenty za lub przeciw to niech chociaż wspomni ile czasu wozem pracował. Któraś osoba z wyżej wymienionych stłamsiła dwie firmy, m.in.: Keenan. Mój tatko używa tego wozu (konkretnie 17 m3) od 2003 roku czyli 10 lat(ja osobiście mieszałem wóz okresowo przez 5 lat) . Wóz ma nadstawkę do rozdrabniania balotów, z tym że u nas większość balotów była prostopadłościenna. Od dobrych 6 lat jest tylko sianokiszonka z pryzmy i kukurydza ( nie wspominam o paszy treściwej i witaminach czy drożdżach -to już każdy powinien wiedzieć). Informacje, zalety:

- średni czas rozdrabniania balotu 90 sec,

- mieszania sianokiszonki i kukurydzy, w zależności od ilości paszy (od 10 min w górę, tak aby pasza nie była zbyt rozdrobiona),

- prosta wymiana noży i łatwy dostęp do punktów smarnych,

- korek spustowy do wody w dnie wozu ( można w nim słodować ziarno itd),

- wygodna stopka hydrauliczna.

 

Wady:

- nie wiem czy można to uznać za wadę, ale jest to dość duża maszyna gabarytowo, chociaż przy 17 m3 nie może być mała,

- więcej wad przez 10 laty użytkowania nie zauważyliśmy, dodam, że wóz miesza paszę dla około 90 krów mlecznych i 30 sztuk młodzieży.

 

Wóz po przyjeździe do gospodarstwa w 2003 roku uczestniczył w pokazie, na którym rozdrabniał bele okrągłe. Sianokiszonka zajęła mu 1 min, co uważam za nie osiągalne dla wozów z pionowym ślimakiem.

Forum to uważam za profesjonalne, starajmy się pisać na nim także profesjonalnie aby nam wszystkim w życiu lżej było :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Witam

Czy paszowóz 13m3 wystarczy na 100 sztuk bydła?

I ile mocy potrzeba do paszowozu tej wielkości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

ja robie 220 krow wozem 14m3 z traktorem 115km (na 2 razy +zasuszone), a max do wozu mi wchodzilo 5,7tony, co starcza na 105-115 krow.

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek57    0

Witam wszystkich,

 

Zastanawiam się nad kupnem wozu paszowego dla swojego gospodarstwa.

Stado 30-40 krów (w tym 20 sztuk dojnych). Zależy mi na tym, aby w wozie można było umieścić cały balot, bez wcześniejszego rozcinania go. Ciągnik, który pracowałby z wozem ma około 50 KM (MF-255, po kapitalnym remoncie).

Myślę o wozie o pojemności 8m3 (tak, może i jest za duży do mojego stada, ale to nie przeszkoda). Do tej wielkości wozu i mocy ciągnika potrzebny będzie reduktor obrotów (to już sprawdziłem. Reduktor obniża zapotrzebowanie na moc o jakieś 20KM).

Wysyp tylni (ze względu na budowę obory).

 

Zastanawia mnie producent - co byście mi doradzili?

Czym jeszcze kierować się przy wyborze wozu? Jakie macie doświadczenia z wozami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes46    1

Jaka szerokość i wysokość przejazdu

 


Psuje się jak każdy a części to ja kupuje tak www.perkozparts.pl
​O paszowozach mogę podyskutować www.paszowozy.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rayman    2

Czy można przygotowywać paszę jednym ciągnikiem? Na początek wrzucić wszystko (bela, kiszonka z kukurydzy) a później podpiąć wałek i zacząć mieszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

pewnie by sie dało , ale w instrukcji z jakichś powodów jest\t napisane, aby nie ładować czegokolwiek do wozu bez ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Jaki paszowóz do suchszych bel z sipmy bez noży? Dobrze by weszły min dwie suchsze bele i kukurydza, używany im taniej tym lepiej


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Witam. Które rozwiązanie bedzie lepsze, taśma z przodu czy dwa okna wysypowe po bokach? Do obory będe wjeżdzał tyłem i najlepiej wyjeżdzając rozdać pasze. Korytarz paszowy ok 3,8m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taśma czy 2 wysypy, wszystko zależy czy masz stanowiska po dwóch stronach. Przy taśmie możesz wysypywać tylko na jedną stronę a później znów cofać i sypać na drugą. Alima ma jakąś czasówkę w opcji od taśmy i kręci kilka sekund w jedną stronę i kilak sekund w drugą stronę. Taśma wysypuje równiej TMR. Mając 2 okna wjeżdżasz raz, otwierasz i wysypujesz.

Do kolegi powyżej, wóz kupujesz bardziej pod obsadę a nie pod ilość bel. Wilgotność raczej nie ma znaczenia w rozdrabnianiu w zależności od marki wozu. Wszystko zależy od wagi tych bel. Belka siana po sipmie może ważyć tylko 260 kg zależy jak kto zbija, więc 2 takie belki i 600-700 kg kukurydzy powinny zmieścić się w 8m3 wozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj