witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
edi25    0

jaki woz wziasc na 60 opasów? jaki duzy? lepiej nowy na prow czy uzywkie? jakie marki najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Na 60 sztuk zakładając że paszę będziesz zadawał raz dziennie styknie 10m3 , no chyba że wymiary budynku cię nie ograniczają to weź 12m , w większym szybciej się wymiesza no i przyda się zapas jakbyś chciał w przyszłości zwiększyć stado , Jeśli chodzi o stan , to radziłbym nową maszynę jeśli byłaby taka możliwośc , większość używanych jest już mocno zużyta , to maszyna w której elementy z czasem się ścierają , radziłbym nowy sprzęt , a jaką kwotę masz do wydania?


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Odradzam stanowczo poziomy ślimak. Oto kilka argumentów:

1. Miesza wolno

2. Tnie kiepsko

3. wyrzuca paszę

4. Zostawia paszę, nie wyładowuje do końca

 

Jedyny plus to że jest niski, ale wystarczy poszukać niskiego dwuślimakowego. Będzie chyba tańszy (bo zależy z jakiej firmy) i o niebo lepszy. Wiem bo widziałem w akcji Gaspardo Samarę 11 na poziomych ślimakach i Euromilk FXX1400 na pionowych ślimakach.

Czas mieszania poziomego o dwa razy dłuższy.

Widziałem też Keenana i stwierdzam że do bel się nie nadaje.

Wymienione wozy chodzą u mnie w okolicy.

Minus dwuślimakowego to wysokość, ale z tego co się orientuje to Troliet Solomix2 ma dosyć niski dwuślimakowy model. Inni producenci chyba takich modeli nie mają, chyba że się myle to niech mnie ktoś poprawi.

 

 

 

No wiesz jak ktoś ma wyjęte noże albo są tempe jak siekiera do łupania drzewa to można tak stwierdzić. Do baltów masz specjalną przystawkę która utrzymuje balot u góry i zcina z niego stopniowo materiał do wymiesznia.

Przy mieszaniu nic nie wypada bo niby jak? Opróżnia się do zera tylko na końcówce żmijki która wygarnia trochę zostaje ale to można łatwo ręką wygarnąć. Mówie tutaj o wozie paszowym keenen. Ma małe zapotrzebowanie na moc i mieszasz traktorem na wolnych obrotach.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

Na 60 sztuk zakładając że paszę będziesz zadawał raz dziennie styknie 10m3 , no chyba że wymiary budynku cię nie ograniczają to weź 12m , w większym szybciej się wymiesza no i przyda się zapas jakbyś chciał w przyszłości zwiększyć stado , Jeśli chodzi o stan , to radziłbym nową maszynę jeśli byłaby taka możliwośc , większość używanych jest już mocno zużyta , to maszyna w której elementy z czasem się ścierają , radziłbym nowy sprzęt , a jaką kwotę masz do wydania?

 

 

 

tak mysle nad nowym na prow. jaki model polecacie i odrazu ile kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian    1

Co do wozów z poziomymi ślimakami, te wyżej podane argumenty przez Mag ni jak się mają do rzeczywistości, wszystko odwrotnie 1 Miesza szybko 2 tnie dobrze a nawet za dobrze 3. Paszy nie wyrzuca 4 wyładowuje do samiutkiego końca. Dodałbym tu jeszcze małe zapotrzebowanie na moc. wiem bo użytkuję taki paszowóz, nie długo ale już ponad miesiąc, mieszając 2 paszowozy dziennie już bym to chyba zauważył, a wiec bzdury konkretne. Jak już szukać wad to tylko w tym że jest droższy, od pionowych i zdażyć się może że zawiesi się pasza, ale to tylko w takim przypadku gdy się go przeładowuje, a więc gdy trzeba mieszać więcej paszy to kupić większy i po problemie. Na dowód nagram filmik, może ktoś interesuje się takim paszowozem to się przyda, bo nie dawno sam szukałem coś o wozach poziomych i ciężko z informacjami o nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Ja mam Troileta Solomix 1000 10m3 od IX.2002. W ubiegłym roku wymieniłem ślimak i dalej miesza 2 wozy dziennie. Kilka lat wstecz w sezonie sianokosów padł mi MF 255 i C330 musiało chodzić tydzień zanim mi MFa naprawili ,a przeczepiać mi do ciągnika 175 KM nie chciało mi się . Oczywiście paszowóz ma przekładnię redukcyjną . Sianokiszonka z pryzmy pocięta . Z mojego polecenia dwóch sąsiadów także kupiło i też są zadowoleni.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian    1

Dzisiaj wieczorem postaram się coś wrzucić, również brałem pod uwagę Kennan, ale mam sianokiszonkę w belach i one nie za bardzo się w tym sprawdzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mag    1

Nie chce się z Tobą fabian spierać . Ja widzialm swoje u gościa który użytkuje już 2 lata i już by nigdy takiego wozu by nie wziął. Ja filmiku nie dodam bo niestety nie nagrałem, a szkoa. Dla mnie Lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Jak już mówiłem sam osobiście keenaem robiłem i mogę szczerze polecić. Baloty rozdrabnia aż miło popatrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jak kupisz strucla to będzie tańszy :P kupisz nowe noże to wyskoczysz z 5k na początek, to już różnica się zmniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

wóz paszowy Metal Tech typ WP8 bylby w moim zasiegu finansowym. Trzeba zaczac pisac wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niklas    0

Co sądzicie o Metal Tech WP8 czy ktoś z forum taki użytkuje ? Jakie zapotrzebowanie na moc? Jakość mieszania, rozdrabniania balotów kiszonki itp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buba06    0

sebek 1981 czy ty juz zakupiles ten woz paszowy

 

moim zdaniem do balotow najlepszy woz z poziomym slimakiem i przystosowana do tego wersja balotowa, super sprawa mniejsze zapotrzebowanie mocy lepsza struktura paszy szybciej wymieszana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Witam ,niestety złożyłem wniosek i muszę czekać ,a posiadasz taki wóz ,a ma ktoś samozaładowczy? jak to się sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piqus1614    0

A jaki wóz paszowy wybrać na ok 45-50 sztuk bo na początku było pisane że 6 krów na 1m3 + 1m3 zapasu bydło to 30 sztuk opasów w kojcach i 15-20 sztuk jałówek i krów cielnych. Pasza to sianokiszonka w belach kiszonka z kukurydzy oraz pasze sypkie.

Jaki najlepszy bo słyszałem, że pronar ma solidne lecz niedaleko mnie gospodarz ma kuhna chyba 10m3 na ok 70 krów i nie wiem na co się zdecydować bo tata chce tani i solidny lecz nie używany. Proszę o porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj