witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

cichy84    28

ja ci też polecam Pronara jak kolega pisał hmmm tesz testowałem Metal Fach to nie to a pronar ma solidna przekładnie naprawde polecam a co do wysokości jest opcjia w pronarże niższego zamontowania kół i 2.4 powinien wejść tak mi sie zdaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

nasz bez nadstawy ma 2,33m ale pojemność wozu się zmniejszyła o nadstawę. Co do przekładni to czy jest mocna to nie powiem ale napewno jest ''made in china''. Pierwsze mieszanie było Ursusem C 360 i spokojnie zamieszała 2700 kg i z włączeniem wałka na oborze problemu nie było w porównaniu do Italmixa gdzie C 360 zamieszała 1750 maksymalnie czy przy Metal Fachu Zetor 7011 z jedną belą i QQ juz zdychał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tytan24    0

Alima-Mix podobnbo dobre ,niskie zapotrzebowanie mocy ,przekładnia 2-stopniowa i można dostosować wymiary wozu do wymiarów obory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

prawie każda jedna firma jest podobno dobra, ma niskie zapotrzebowanie na moc, przekładnię dwustopniową i wymiary wozu można dostosować do budynku


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan1978    0

Zgadza się , prawie każda firma dużo mówi ale jeżeli chcemy wziąć ich wóz na testy to już inna sprawa. Sam przymierzam się do zakupu wozu około 5-8 m3 i chcę go podłączyć do starej sześdziesiątki. Wiele firm ma dziwną politykę, po co dać do testu,jeszcze wyjdzie prawda na jaw. Lepiej zachwalić ,klient kupi w ciemno a pretensje do boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario14x    0

Triplex jeśli chcesz zobaczyc jak pracuja masz tu:

 

Ja bym polecił ci Cernina zrobią ci nawet jajko na zamówienie... I jeśli chcesz zamontują ci przekładnie 80km albo 60km i 50km do wybrou do koloru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2611    0

witam... chciałbym się czegoś dowiedzieć o wozach firmy keenan. i chciałem sie dowiedziec co mieszacie w takich wozach czy np ześrutowane zboże tez mozna sypac i ile wejdzie do takiego wozu 14m2;p np ile bel 2? 3? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam wuz paszowy kennan lepszego niema ciagnik ma leko a nie tak jak inne ze balota wsadzisz i gdy wejdzie pomiedzy noze to ma zgasnac a kennan sam sobie pobiera z rusztow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simon72    0
Napisano (edytowany)

Kennan super wóz. 2 baloty powinny wejść. Małe zapotrzebowanie mocy - 50-60 KM starczy. Śrutowane zboże można wrzucać jak najbardziej - on bardzo równomiernie miesza.

Edytowano przez simon72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2611    0

to taki jeden woz załadowany starczy dla 40 krow mlecznych na cały dzien? i jak wy dajecie dwa razy na dzien krowom czy razz mieszanke z tego wozu a pozniej cos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

krowy powinny być cały czas na TMR, a 14 m3 to nie dla 40, tylko dla 60 sztuk wystarczy na cały dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simon72    0

14 metrów to dla 40 krów aż na wyrost. I jak kolega pisze - 60 taki obsłuży spokojnie. Wozem wystarczy raz dziennie zadać- jeśli to TMR, bo przy PMRze można dwa razy nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Wóz paszowy 14m3 to wystarczy na 80sztuk a ty jak masz 40 sztuk to wystarczy tobie 8m3 i zrobiony TMR to wystarczy tobie na cały dzień. Ja mam wóz paszowy 10m3 i szykuję raz dziennie na 59 sztuk.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

tylko że jak weźmie 14 to w zimę bedzie mógł co drugi dzień mieszać przynajmniej ja tak robie a w lato to juz trzeba codziennie mieszać bo się bedzie grzało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2611    0

ja teraz mam 40 sztuk dojnych ale do połowy roku zwiększe do 60 bo na tyle sztuk mam oborę. a to jak na dwa dni by starczyło z tego wozu 14m2 to chyba 2 bele za mało jak wrzuce do tego paszowozu +kukurydza i zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

ja teraz tez mam 40 dojnych i mieszam 2 bele (1000kg) sianokiszonki i dorzucam jeszcze 1300kg kukurydzy do tego kwaśny węglan sodu wywar buraczany i makuchy i starcza mi to na 1.5 dnia może trochę za dużo sianokisoznki daję i mozna by było więcej dosypac kukurydzy ale paszowóz zamały i więcej nie wchodzi jak 2,3 t w paszowóz 11metrowy tylko że mój jest obniżany to mniej może wchodzi. bedziesz jałówki kupywał żeby zwiekszyć hodowle do tych 60 dojnych ? jak tak to jakiej rasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam na 70 % na jesieni będę stał przed wyborem paszowozu myślę o 12m3 i tu pojawia się problem. Mianowicie wóz nie może być szerszy niż 2,2 metra :( z wysokością nie ma problemu. Musi mieć z tyłu po środku wysyp, wole sobie sam podgarnąć niż krowy maja mieć pełno pod nogami TMR-u. I tu pytanie czy wybrać 1 czy 2 ślimakowy pionowy ? Podobno 2 lepiej radzą sobie z belami ? Belarka bez noży także miał by co robić. Macie jakieś propozycje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej z taką szerokością nie znajdziesz standardowego wozu paszowego...

Chyba będziesz skazany na paszowóz na zamówienie. Dopasują ci do obory B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z 2 ślimakowym nie ma problemu :P gorzej z 1 ślimakowym i tu pytanie czy opłaca się płacić więcej za 2 czy dopasować 1 do obory ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

12m na 2 ślimaki to będzie miał problem ze rozdrobnieniem balotu też myślałem nad takim ale wszyscy odradzali 12m do beli co najmniej 14m a najlepiej żeby było 16m tym bardziej ze nie masz noży w prasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest problem bo max. szerokość to 2.30 metra drzwi wjazdowe mają 2.40 metra. Z tego co ja słyszałem to 2 ślimaki lepiej rozrywają bele po wpadnie miedzy ślimaki i trochę ten urwie trochę ten i jest ok. Wiesz, nie che zaraz szaleć nie wiadomo jaki duży ma być docelowo na 50 dojnych i 20 jałówek tak myślałem, że 12m 3 był by ok tylko ta szerokość <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@farmers z centralnym wysypem daj sobie od razu spokój, bo po co wóz kupować jak trzeba trzy tony przerzucić... mój ma 2,17 i po małych przeróbkach spokojnie na tej szerokości wysypie dwa rzędy paszy na raz prawie równe, tylko że ma 9m3.

 

http://www.youtube.com/user/StrautmannVideo?feature=chclk#p/u/8/hJo04bM3gh8


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunet1    0

a co powiecie na to na 30 sztuk bydla( 15krów i reszta cielaki i byki) ? czy prócz beli rozdał by tym QQ, bo taczkowanie sie znudziło? i wiecie ile to kosztuje

Mój odnośnik

Edytowano przez brunet1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj