witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zbigi123    4

Warto pomysleć nad Faresinem. Ja mam od 2008 roku, z belkiem radzi sobie w około 20 minut, chodzi lekko (7m3 współpracuje z C-360). Mam porównanie do sąsiada który ma Sano, na troche mniejszej oborze, chodzi ciężej bo już c-360 miała co robić i teraz pracuje z MTZ-etem, a poza tym słaba żywotność noży, ja mam od nowosci, u niego wymiana raz na 1,5 roku.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

11m3 to ma już 2,35m, a 7m3 i 9m3 mają po 2.15m to są z serii Rambo, Bo z seri Magnum to 11m3 ma 2,29m, tyle że wysyp na taśme i droższy. Zresztą tu znajdziesz specyfikacje: http://techpom.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=80&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid=11


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie wysyp tylko bezpośrednio ze zbiornika z tyłu wozu. Taką 11 60 by pociągnęła ? Trawa z dwóch balotów po sipmie i ok 800 kg kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Z 11 to już c-360 może mieć problem. Być może bedzie chodzić, ale szkoda ciągnika.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mag    1

Te wozy to nowość na rynku, także nie sądzę aby ktoś go miał

 

Z tego co mi wiadomo to już pierwsze wozy chodzą w terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borubar    1

Witam i proszę o pomoc.

Zastanawiam się na wozem paszowym. Posiadam oborę wolnostanowiskową na 70 sztk. docelowych, na obecną chwilę znajduje się tam 50 krów dojnych, z roku na rok jest ich więcej, wjazd na koryto paszowe ma szerokość 4m, wysokość 3,3m. Kiszonka z traw większość pryzmy i trochę balotów, kukurydza i paszę. Miałby współpracować z zetor'em 5211 i tu jest problem jaki to miałby być wóz(jak najmniejsze zapotrzebowania mocy) i jakiej pojemności na sztuki obecne i docelowe,by zetor dawał sobie radę, cena nie gra takiej roli. Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniak222    1

Polecam metal tech lub faresin z przekładnią powinien sobie radzić zetorek. NA wymiary obory wejdzie ci praktycznie każdy ale na tyle sztuk to 12m powinien starczyć chociaż wiem że na 80 sztuk 12m nie starcza kiszonki przy mieszaniu wysypują się. Woz paszowy najlepiej miesza jak jest wypełniony w 80%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borubar    1

Myślałem by zakupić wóz paszowy z pojemnością na obecną liczbę krów, a potem dokupić nadstawki czy to zdało by egzamin. Czy ktoś posiada wóz paszowy z przekładnią, jaki lepszy wysyp tylni czy boczny,jaka najlepsza jest firma wozów paszowych.Jestem zielony co do wozów paszowych, chciałbym sobie ułatwić pracę w oborzę, proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Teraz ciekawą ofertę ma auto-agro. Kiedyś nie za specjalnie im to szło ale teraz naprawdę solidnie robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Bardzo lekko chodzą Faresina. Mój współpracuje z c-360 od 3 lat. Solidna i prosta konstrukcja. Polecam


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy moge w tym temacie ale mam mały problem z wozem paszowym sano kompakt 11m3. Posiadam go od października, jest on jeszcze na gwarancji i do tej pory wszystko było ok. ale od około 2 tygodni strasznie mi sie nabija sianokiszonka pod slimak. W moim wozie sa 2 skrzydła wygarniające obracające sie po podłodze wozu. Na poczatku obracały sie po samej podlodze az slychac bylo lekkie tarcie a teraz powstala przerwa ok 2 cm i ciagle mi tam tyle tego nałazi że pokażdym wysypaniu paszy muszę to czyścic. jak jest duzo nabite to 112KM ma ciezko. jaka moze byc przyczyna tego ze powstala taka duza szczelina? Moze mial ktos podobny problem wiec prosze o pomoc. Zglosilem to do serwisu ale narazie sprecjalnie nie chca jechac 350km tylko zajada przy okazji jak beda w poblizu dlatego chce sam cos z tym zrobic

Edytowano przez jacekkombajnista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Paszowozy sano już wyszły z mody mało osób je kupuję,ale nie mówię że to zła firma lecz chyb a MT będzie lepszy ;)A nie zastanawiałeś się nad Pronarem :)

Edytowano przez KarolT25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Witam, Planuje zakup wozu paszowego 9m3, Cena do 100tyś brutto. Co radzicie? ja myśle o strautmann verti mix 900..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Warto pomysleć nad Faresinem. Ja mam od 2008 roku, z belkiem radzi sobie w około 20 minut, chodzi lekko (7m3 współpracuje z C-360). Mam porównanie do sąsiada który ma Sano, na troche mniejszej oborze, chodzi ciężej bo już c-360 miała co robić i teraz pracuje z MTZ-etem, a poza tym słaba żywotność noży, ja mam od nowosci, u niego wymiana raz na 1,5 roku.

 

 

 

 

Witaj, mam pytanko do Ciebie dotyczące faresina. Sam będe właśnie kupował paszowóz 7 m3 i zastanawiam sie nad m. in. faresinem. Pisałeś, że radzi sobie z nim spokojnie 360 , ale czy twój wóz ma przekładnie redukcyjną? Ja osobiście chciałbym go podpiąć na stałe do starej 40 i nie wiem czy by go pociągnęła. Masz boczne okna wysypowe czy taśme (transporter)? Chodzi mi o to czy wysypując pasze na korytarz nie robi ci większych lub mniejszych kup. Teraz mam feedera z taśmą i ładnie wszystko rozkłada, więc wiesz.. nie chciałbym sobie tak ułatwić, że będe musiał biegać z łopatą za wozem i go poprawiać ;) Gdzie według Ciebie mają na nie najlepsze ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkrzysiek    0

witam zastanawiam się nad zakupem wozu paszowego obora jest na 50 szt . tylko korytarz paszowy jest dość ciasny i max wejdzie tam 255 cm szerokości i tyle samo wysokości no i na razie pracował by w nim c-360 bo reszta ciągników nie wejdzie do tej obory . w nie dalekiej przyszłości planuje budowę nowej obory wiec paszowóz traktuje bardzo przejściowo max 5 lat a muszę go wykupi bo jest wpisany na PROW . moje pytanie do was co wybrać coś polskiego taniego czy nie bawić sie i od razu kupić cos konkretnego nawet na ten okres ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Moim zdaniem konkretny na wiecej lat, paszowoz uzywa sie codziennie i nie mozesz sobie pozwolic na ewentualne awarie, bo spadnie Ci wydajność. Jesli masz ciasno to moze jakis Triolet z bocznym wysypem ? http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/291322-trioliet-silomix-1/

Edytowano przez Wacek21

Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Nie ma pojecia jakie ma wymiary...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Jakie paszowozy najlepiej mmieszają poradzcie mi coś na 70szt

 

Dziekuje Pzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj