witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

luki0489    10

To za 100tys można coś znaleźć. Niedawno sam kupowałem więc w temacie jeszcze jestem. Z tego co się info zbierało od okolicznych rolników to w tych pieniążkach na pewno będziesz zadowolony z kuhn-a, storti i italmixa. Sano się nie czepiaj bo mają duże zapotrzebowanie mocy i jak na swoją cenę to nic rewelacyjnego. A skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 100 tys. to ja poleciłbym ci Triolieta model Solomix 1200 VL. Pojemnośc 12 metry 3,wyładunek z przodu taśma na prawą lub lewą stronę. Cenna w agomixie to ok 85 tys. brutto. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Ci polecił coś niebieskiego. :) Czyli nowoczesny EVO 12 z firmy Alima Bis lub R.M.H. jak kto woli. Wóz ma dobrą przekładnię, biegi zmieniane są elektrycznie oraz w opcji wychwytywacz metali, zapewne najczęściej będą to kawałeczki noży z wozu. :)

Kolejny niebieski typ to szwedzki De Laval, sądząc po innych produktach tej firmy, będzie sprawował się super. :) Cena 12m3 wynosi 75tys netto.

 

No i ostatni błękitny wóz to wcześniej wspomniany Storti. :) W standardzie posiada taśmę, przekładnie redukcyjną, ogranicznik wysypywania paszy, drabinkę z podestem, i zapinanie na górny zaczep.

Edytowano przez FarmerF10244C1

KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymen1    1

Chciałbym kupić wóz paszowy na równe 41szt Najlepiej nowy i zagranicznej firmy. Musi być oczywiście niedrogi. Wie może ktoś jakiej wielkości wybrać, jakiej firmy no i ile kosztuje.

Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

możesz kupić 8m z mozliwością przebudowy na 10 jak powiększysz stado ja mógł bym ci polecić Pronara wiem nazwa odstrasza ale wozy naprawde są dość solidnie wykonane nie są wysokie wiec w niższe drzwi wjedziesz nio moj kolega ma i chwoli sobie wlaśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiloo    6

Minimum 10m3 wszystko sie bedzie dokładniej i szybciej mieszać.Proponował bym ci trioliet lub strautmann.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Ja też polece Ci PRonara. Ojciec na prawie 100 sztuk krów mlecznych ma bez nadstawy i dzień dnia miesza pełniutki aż się wywala. miesza dokładnie i bardzo szybko. Czas uzytkowania już minęło 3 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

Ja mam Keenana produkcji irlandzkiej jeden z lepszych i solidnych wozów paszowych z jednym porządnym poziomym wałkiem miesza bardo dokładnie znajomy ma sano i nie wymiesza nim tak dokładnie jak moim bo ma on pionowy wałem.NO i oczywiście przy keenane ciągnik ma lekko wóż mój ma 14m3 i mieszała go c-360. 15-20min i wóz namieszany . Cena takiego wozu to ok 100tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymen1    1

Cich84

Mam ciągnik Pronara i narazie chodzi w miare dobrze. Ale wozy z tego co wiem są tylko 10m3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

Ja kupiłem 5 miesięcy temu używany paszowóz KUHNa z Niemiec. Jest on z 2005r. Wymieniłem tylko noże i jak na razie nie było żadnych awarii. Paszowóz bardzo dobrze miesza. Jego Pojemność to 12m3. Ma on pionowy ślimak. Postawiłem na tą firmę gdyż mam dużo sprzętów KUHNa i jak na razie chodzą bez żadnej nawet najmniejszej awarii. Bardzo polecam paszowozy tej firmy. Na Twoją obsadę powinien wystarczyć paszowóz o pojemność 8m3 lecz lepiej kupić paszowóz z zapasem bo może zwiększyć się obsada i okazać się za mały. Zaletą paszowozów KUHNa jest to że można założyć do nich nadstawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

tak jak przedmówcy mówili to radzę 10m3 minimum. A jak są plany rozwojowe to nawet i 12.. Ja mam italmixa Triplex 11. Lecz wiele nie mogę o nim powiedzieć bo mam go dopiero od maja. Jak na razie to nie było z nim problemów, ładnie i szybko miesza i ma dość niewielkie zapotrzebowanie mocy. Ta marka jest stosunkowo niedroga i solidna. Z zagranicznych które mają nie wygórowaną cenę w stosunku do jakości to zostaje jeszcze Storti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

wdług mnie lepiej kup sobie troche wiekszy czli 10 m3. ja mam strautmana samozaładowczego i bardzo sobie to chwale. mój jest użuwany z 1999 roku i chodzi juz 7 lat z drobnymi awariami głównie w elemencie wycinającym. jedynym problemem jest ze pod samozaładowczy potrzebujesz twarde podłoże i troche wiecej miejsca ale nie ma tyle start kiszonki, u mnie chodzi w tym 912 i daje spokojnie rade. mie kupuj samozałodowczego z frezem bo to bardzo ciężko idzi i potrzeba dużo paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Zasada jest taka 6szt. krów na 1 m sześcienny wozu plus 1 m sześcienny w zapasie, czyli dla Ciebie 8 m sześciennych. Z doświadczenia wiem, że 8 to trochę za mało, 10 m sześciennych na takie stado to po zęby z naddatkiem :) .


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymen1    1

Wielkie dzięki. Teraz trochę więcej się orientuje w tym temacie:)

 

Wielkie dzięki. Teraz trochę więcej się orientuje w tym temacie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

ja polecam tobie wóz BVL

mam BVL10 ECO

mieszam nim pasze dla 100 krów czyli jakieś 4,5 tony

jest on dobry do kiszonek w pryzmach nie polecam do balotów bardzo długo miesza,

nie się co dziwić jest dedykowany do gospodarstw kiszących pasze w pryzmach

u mnie współpracuje z nim 120 konna Renata za to zamiast wałek włączać na 540 włączam na 1000

i zmieszam obroty

 

wóz sprawuje się idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atlas22    0

Witam,jest tu wiele takich tematów, wielu osób pytałem ale to nie rozwiązuje mojego problemu :(

Potrzebny mi wóz paszowy o wymiarach 2,40 wysoki na 3 m szeroki max, pojemność 10-11 m3, kiszonki brane z pryzmy nie bele, współpracował by z c355,

Podobno ze Kuhn produkuje obniżone wozy paszowe, ale wtedy ich cena jest pewnie wyższa, znalazłem tez coś takiego

http://www.agro-serwis.pl/strona.php?co=4_triplex

ale jest dosyć długi i nie wiem czy wyrobił bym się wyjechać z obory bo mam 5m pomiędzy obora a płytą gnojowa, jakie modele polecacie i w jakiej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

za 60 tys z groszem kupisz Pronara i będziesz z niego zadowolony. U nas miesza 2x dziennie dla ków (sianokiszonka z pryzmy+QQ) i raz dla jałówek i byków (bela siana+QQ). Jest u nas ponad 3 lata i super się sprawuje. C 355 spokojnie sobie poradzi z paszą z pryzmy. Mieliśmy na testy Sano, Metal Fach, Italmixa (model Triplex i filiżankę) a Pronar po testach został. Italmix i Metal Fach nie wchodził w grę bo były jeszcze nie do końca dopracowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem ci jedno musisz do takiego ciagnika miec wóz z mieszaniem pionowym:) z poziomym nie da rady wiem bo pracuje na gops które ma 2 rodzaje wozów i pionowy idzie lzej i pasza jest lepszej konsystencji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atlas22    0

tak, myślę o wozie z ślimakiem/ślimakami pionowymi, wszystko było by ok gdyby nie ta wysokość,ograniczenie do 2,40 uniemożliwia wybór większości paszo wozów ponieważ większość przystosowana jest do wysokich budynków :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj