witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

maxler    315


Jakie wyposazenie? Tez bede zamawial 10m3 ale z euromilka[/quote
A ile cenią za taki z Eromilku 10m3 ?
Taśma z przodu, przekładnia dwubiegowa, tylny wysyp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manitou99    0

Jaki nowy paszowoz wybrac 10m euromilk czy metaltech? metaltech pare groszy tanszy, ale bardziej podoba mi sie euromilk, jakosciowo tez wydaje sie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

ludzie nie kupujcie pionowych wozów !!!

Podaj konkretne powody a nie krzyczysz jak w sejmie ;)

Nie każdy potrzebuje poziomego :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Nie każdy potrzebuje poziomego?

Zdziwiłbyś się. Mało osób je ma ponieważ są droższe od pionowych, ale robotę robią o wiele lepszą. Szybsze mieszanie, lepsza struktura, możesz do 10 m3 wrzucić 500 kg i on też z tego ukręci dobry tmr/pmr a do pionowego wrzuć mało to będzie się kręcić na ślimaku i tyle. Poziome stawiają też mniejsze obciążenie na ciągnik, w dodatku są niskie i wąskie co często jest dużą zaletą w starych budynkach. 

Jedyna wada o jakiej słyszałem to że poziome gorzej z belami sobie radzą, ale co to za problem bele rozwalić i wrzucić na 2-3 razy, sporo osób tak robi też i w pionowych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    495

A ja tydzień już użytkuje DAF-AGRO 10m3 i jestem bardzo zadowolony. Wrzucam bele wiadomo im bardziej wilgotna tym lepiej ale i suche też tnie . Mogę polecić ten wóz . Ma taśme  z przodu i dodatkowe małe noże na ślimaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może i kupiłbym poziomy, ale polskich jeszcze nie produkują. ;) Ja mam za mało miejsca na poziomy wóz, który jest długi. Jak wyjeżdżam z obory to muszę się złamać, żeby zmieścić się przed ścianą płyty obornikowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

Jaki woz paszowy wybrac samasz czy euromilk? Oba wygladaja tak samo tylko inny kolor, i cena samasz 3tys taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

To bierz tańszy bo to jest to samo tylko kolor inny


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprawdź czy na pewno z tych samych materiałów zrobiony. EM ma wersję basic o cieńszych ścianach. Nie wiem jak ślimak i podłoga. Może dla Samasza robią cieńsze i stąd niższa cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

są wozy poziome, które nie radzą sobie z belami, ale nie KING

Zaproś nas do siebie na pokaz i przekonaj się jak pracuje King na Twoim materiale.

 

Nie każdy potrzebuje poziomego?

Zdziwiłbyś się. Mało osób je ma ponieważ są droższe od pionowych, ale robotę robią o wiele lepszą. Szybsze mieszanie, lepsza struktura, możesz do 10 m3 wrzucić 500 kg i on też z tego ukręci dobry tmr/pmr a do pionowego wrzuć mało to będzie się kręcić na ślimaku i tyle. Poziome stawiają też mniejsze obciążenie na ciągnik, w dodatku są niskie i wąskie co często jest dużą zaletą w starych budynkach. 

Jedyna wada o jakiej słyszałem to że poziome gorzej z belami sobie radzą, ale co to za problem bele rozwalić i wrzucić na 2-3 razy, sporo osób tak robi też i w pionowych. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

Byłem an pokazie u gospodarza i ten wóz poziomy wcale mnie ani jego nie rzucił na kolana w przeciwieństwie do ceny. jeszcze 9 czy 11 m3 jakoś ta różnica do wozu pionowego jest znośna to przy 15m3 robi się kosmos a po usilnym przekonywaniu że po co mi taki wóz lepiej mniejszy i szykować ich z 10 po 500kg "bo w tym wozie się da" zrezygnowałem z pokazu u siebie bo nie widziałem sensu

 

Co do EM i Samaszu to dokładnie jak napisałeś są to te same wozy. różnica może wynikać z marży dealera lub jakiś ustaleń między firmami  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Każdy ma swoje . Ja po pokazie wiedziałem że to jest to . Wcześniej też miałem poziomego Kuhna i wiedziałem że nowy wóz napewno nie będzie pionowy .

 

Blattina 13m kręcę 60 - materiał mam ciężki bo suchy i długi  , ciągnik na początku nie ma lekko ale po chwili idzie już normalnie . Jak będzie wszystko w pryzmach to dla 60 taka 13 to normalne obciążenie . Z pionowym tak lekko by nie miał . 

 

Euromilk , Daf agro czy strautmann według mnie to dobre marki (EM chyba najlepsza z Polskich ) ale pionowy system ... Każdy chyba sam na przykładzie własnego gospodarstwa musi określić co jest dla niego lepsze :)

 

 

ps. nie zamieniłbym Blattina na żaden inny wóz :)


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Przy wózkach pionowych ważną jest ilość noży na ślimaku. Ja przy regeneracji ślimaka przeskoczyłem z 5 na 12. Jakość mieszania poprawiła się o 100 procent.

Przy poziomym 11 i pełnym wozie 60 koni to stanowczo za mało Sariboldi nawet renówkę 120.14 mi udusilo fakt że przy 5 tomach w wozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

500 kg to i w wozie z pionowym ślimakiem można z powodzeniem wymieszać. Mam sano 8 m3 i wrzuca się belkę i miesza bez problemu. W strautmanie widziałem że montują specjalny długi nóż na górze ślimaka co zapobiega zatrzymywaniu się kiszonki w jednym miejscu no i co za tym idzie szybciej miesza. Też będziemy chcieli zamontować taki nóż u siebie. Może i poziomy lepiej miesza ale za taką różnicę w cenie to jednak wolę pionowy, zwłaszcza że ta ,,idealna'' struktura paszy co jest po wymieszaniu w wozach poziomych jest dobra dla kogoś kto ma duże wydajności bo dla sztuki co daje koło 8 tyś to większej różnicy nie robi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

I dla 8 tyś pasza powinna mieć prawidłową strukturę inaczej krowy będą sortować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

jeśli można to się podepne pod temat. chodzi mi po głowie kupno wozu ale używanego dla jak narazie 25 sztuk opasów oraz młodzież. bydżet na niego to 20tysięcy i teraz pytanie wiadomo że hodowla do końca roku zwiększy się o około15 sztuk będą siedziały w stodole przez którą jest przejazd i czy jest sensu kupna dla tylu sztuk? czynie lepiej kupić wycinak na tura i ręcznie to rozrzucić? jeśli tak to jaki poziomy pionowy lepszy? jaka pojemność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Przy wózkach pionowych ważną jest ilość noży na ślimaku. Ja przy regeneracji ślimaka przeskoczyłem z 5 na 12. Jakość mieszania poprawiła się o 100 procent.

 

Przy poziomym 11 i pełnym wozie 60 koni to stanowczo za mało Sariboldi nawet renówkę 120.14 mi udusilo fakt że przy 5 tomach w wozie.

Im więcej tym łatwiej. Renię albo na eco albo na 1000 musiałeś mieć. Ja 9m3 jumzem ciagam i najgorzej jest jak jest bela nie pocięta i do 300 kg gdzieś. Jak już trochę potnie to jest z górki. Przy pełnym wydaje mi się że trzydziestka by dała radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

także byłem  na pokazach poziomego wozu z Blattina w okolicach Grajewa. Fakt strukturę robi fajną, ale mimo że dzwoniłem i umówiłem się na pokaz to do tej pory do mnie nie przyjechali. A byłem bardzo chętny na ich wóz. Z Euromilku Pan Wojtek podszedł do mnie z większym zrozumieniem i bez problemu dostarczył wóz w umówionym terminie. Podejście też w ogóle inne do klienta. Blattin king 9NT wyszedł by mnie po zwrotach z prow tylko 11-12tyś więcej jak 10m3 z EM, więc kwota jak najbardziej do przełknięcia, ale  teraz daruję sobie tą firmę. Szkoda nerwów.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Trzeba było skaribidi brać jeszcze na testy.
Bardzo mi się podoba ich wóz. Jedyny minus jest taki że niemożna go przeladowac. A większe modele kosztują już sporo.

A zapotrzebowania się nie oszuka. Miesza się więcej trzeba więcej koni. Cudów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

chlopaki czy woz euromilka 12m3 2ślimakowy bedzie duzo za duzy na 40krow? niedlugo pod 50szt bedzie no a 1slimak to tylko 8m3 wchodzi mi do starej obory a ten znow przy suchej beli wydaje sie za maly.Różnica kilkunastu tyś bo na mgr biorę.Czy ta 12tka dobrze wyniesza dajmy na to 2t paszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

To masz wjazd do obory 2,2m? Do 8m3 podobno mieszcza sie 2 bele. A jestes pewny ze agencja zgodzi sie na ten 12m3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

Napisze jeszcze raz to co już pisałem wiele razy jako posiadacz wozu dwuślimakowego 

Nie ma co słuchac przedstawicieli że dwa ślimaki wymieszają ci kilkaset kg paszy tak jak jeden ślimak to jedna wielka bzdura bedzie pasze ganiało z jednego na drugi ślimak i tyle w temacie niezależnie czy to EM, RMH , Strautmann czy jakiś inny producent. wóz ma być dostosowany do gospodarstwa pod każdym względem i tylko testując wozy znajdzie się odpowiedni dla siebie. Bajki o tym ze Ursus c360 itp. będzie chodził w 2 ślimakach to można dzieciom opowiadać. dwa ślimaki to wyższa cena i zarazem większa prowizja.Moim zdaniem lepiej pobawić się w os z tyłu wozu lub wbudowaną w kosz przy stadach do 50 sztuk.

@DanielFarmer możesz zobaczyć w okolicach wysokiego mazowieckiego i zambrowa mnóstwo EM i tak np. u mnie u mnie 12 m3 przy mieszaniu dwóch wozów jeden dla krów dojnych plus drugi młodzież sprawdza się super a kilka km dalej u znajomego ten sam wóz przy połowę mniejszej obsadzie to tragedia 

. Moja rada oglądaj testuj i znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj